Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Výdělek prostřednictvím internetu se stává poslední dobou velice populárním, ale hlavně dostupným. Pokud by sis i ty ráda za svou odvedenou práci trochu přivydělala, je dnešní článek přesně pro tebe!

Chceš si vydělávat blogem nebo na sociálních sítích? Poradíme ti, jak na to!

Překvapení
zdroj: Thinkstockphotos Překvapení
aktualizováno 13.10.2019, 00:00 | 13.10.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Výdělek prostřednictvím internetu se stává poslední dobou velice populárním, ale hlavně dostupným. Pokud by sis i ty ráda za svou odvedenou práci trochu přivydělala, je dnešní článek přesně pro tebe!

Nebudeme ti lhát, ač se může práce influencerů zdát lehká, opak je pravdou. Je to cesta plná úskalí a tvrdé práce, náročná především na psychiku. Důležitým faktorem samozřejmě je, jestli tě to opravdu baví a naplňuje, v tu chvíli se totiž „řehole“ spojí s koníčkem a výsledky jsou vidět daleko, daleko dřív.


Reklamy


Ano, je to tak. Jednou z nejčastějších možností výdělků jsou právě reklamy a je jedno, zda je to na youtube či blogu. Na Youtube se jedná konkrétně o tzv. reklamy Adsense a ve tvých videích se objeví ve chvíli, kdy si v nastavení svého kanálu povolíš zobrazování reklam od YouTube. Za každý divácký klik na onu reklamu získáváš určitý obnos peněz. Podobně je to i s vlastními webovkami. V nastavení si povolíš umístění reklamy na blogu a v takovém případě dostáváš kolem 0,3 Kč – 5 Kč za klik.


Soukromé spolupráce


Dalším velice efektivním způsobem výdělku přes internet jsou spolupráce. Ty získáš buďto tím, že danou firmu/agenturu oslovíš a o spolupráci je sama požádáš. Mrkni i na tzv. tržiště, která propojují klinety a influnecery (např. lafluence.com). Další možnost je ta, že od nich pravidelně nakupuješ/využíváš jejich služby a následně recenzuješ, i když zatím bez výdělku. To zaujme dané firmy občas daleko víc, než jakýkoli email a spolupráci ti nabídnou oni sami. Potom už je to jednoduché. Dostáváš některé produkty zdarma a ty veřejně recenzuješ. Výdělek se pak odvíjí především od návštěvnosti, ranků a cílové skupiny sledujících.

 


Affiliate spolupráce


Affiliate je způsob spolupráce, kde ty, jakožto influencer, doporučuješ určité produkty či služby třetí strany. Pokud si je tvůj sledující na základě tvého doporučení zakoupí (třeba s nějakým tvým osobním kódem, aby byl pro klienta dobře rozpoznatelný, že jde o příliv lidí díky tobě), získáváš předem domluvenou provizi (obvykle 5 % – 20 %). Důležité je si uvědomit, že tady nedostáváš peníze za „klik“, ale pouze v případě, kdy si osoba daný produkt doopravdy koupí.

 

ČTĚTE TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o blogování a youtuberkách?
Youtuberka Not so funny Any: Jaká úskalí vás mohou potkat, když se rozhodnete založit vlastní youtube kanál?
Jak vybrat adresu blogu


Prodej vlastních produktů


Další cestou, jak přes internet vydělávat, je si vytvořit vlastní produkty nebo služby a ty přes své stránky či kanál propagovat. To může být ovšem poněkud riskantní krok, přeci jenom, dáš do toho hodně peněz, které se ti nemusí vrátit zpátky. V tu chvíli bychom ti radili promluvit si o dané věci s rodiči nebo s někým marketingově zkušenějším a sama se zamyslet nad tím, zda tě opravdu sleduje tolik lidí. Tohle už chce mít vybudované jméno a řádově alespoň tisíce věrných sledujících. Pokud to splňuješ, přesto se zamysli ještě nad tím, jestli pro ně budou tvé produkty atraktivní a opravdu si je budou kupovat.


Originalita


Máš už několik měsíců založený blog, instagram či youtube kanál a stále se nechytáš? Problémem může být nedostatek originality tvého kontentu. V dnešní době existuje nepřeberné množství lifestyle blogerek, influencerů pějící ódy na zdravý životní styl či make-up artistů. Zkus proto do své tvorby přidat i kus ze sebe a neboj se vystoupit z řady. Jak se říká, odvážnému štěstí přeje a co se výdělků přes internet týče, toto pravidlo platí dvojnásob!

 

 

Vytrvej


Žádný zázrak se nikdy nestal za noc, proto ani ty nemůžeš čekat, že ti po pár článcích či videích přistanou do klína tisíce sledujících a spolupráce se pohrnou rychlostí světla. Buď trpělivá, vytrvej a šiř do světa to, co tě baví a naplňuje. I přes internet jde z člověka vycítit jeho zapálení pro práci, a pokud je online vydělávání opravdu to pravé ořechové pro tebe, uvidíš, že se co nevidět něco objeví.

Máš už i ty svůj blog, intagram či youtube kanál a dokonce ti dokážou něco vydělat? Poděl se o své zkušenosti v komentářích!1 hlasů
Vaše hodnocení