Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zamilovaná fotografie s partnerem slouží i po letech jako krásná vzpomínka na společně strávené chvíle. Každým rokem na Valentýna jsou ovšem sociální média zaplavena stovkami selfie fotek, které jsou od sebe k nerozeznání.

Chcete nejkrásnější valentýnskou fotku na Instagram? Tohle musíte udělat jinak

Láska
zdroj: Getty Images Láska
aktualizováno 14.02.2019, 00:00 | 14.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Zamilovaná fotografie s partnerem slouží i po letech jako krásná vzpomínka na společně strávené chvíle. Každým rokem na Valentýna jsou ovšem sociální média zaplavena stovkami selfie fotek, které jsou od sebe k nerozeznání.

Přinášíme pár tipů a rad, jak můžete se svou drahou polovičkou vystoupit z davu a vyfotit se originálně.


Jaký nástroj?


Když se dnes chce pár vyfotit, většinou se rozhodne použít mobil. Otevřít aplikaci, natáhnout ruku, přitisknout k sobě tváře a klik – selfie, které se podobá 90 % zamilovaných fotek, je na světě. Spoustu lidí ale neví, že mobil má širokoúhlý objektiv, který zkresluje obraz a udělá váš nos až o 30 % větší. To se vám s fotoaparátem a správně zvoleným objektivem nestane.


„Prostorem omezený objektiv s nelehkým úkolem – vměstnat širokoúhlým záběrem obraz na miniaturní plošku snímače – způsobuje u většiny mobilů zkreslení záběru. Je to patrné zejména u bližších objektů, a snímek tak lehce připomíná náhled dveřním kukátkem. Nejen, že optika fotoaparátu tak výrazně nezkresluje, ale je možné použít přirozenější perspektivy přiblížením záběru,“ vysvětluje jev Pavel Šerý, fotograf a produktový specialista značky Canon.


Při ideálních světelných podmínkách je mobil schopen vytvořit dobrou fotku, ale problém nastává například při focení ve tmě při svíčkách, kde není světla příliš. Nebo naopak na sněhu, kde je světla až moc. V těchto případech je automatika mobilu zmatená a výsledkem je tmavá nebo naopak přesvětlená fotografie. Zvažte proto, jestli budete fotit mobilem, nebo se odlišíte a spolehnete se v tento mimořádný den fotoaparát, který si se složitějšími podmínkami umí poradit lépe.

 

Selfie
(Foto: Getty Images)


Myslete na kvalitu předem


Při rozhodování, jestli použít na focení mobil nebo fotoaparát, si také položte otázku, co máte s fotografií za plány. Fotka na malém displeji mobilu sice vypadá dobře, ale vytisknutá je mnohdy neostrá a barvy jsou nevýrazné. Jestli tedy přemýšlíte nad tím, že si svou valentýnskou fotku vystavíte nebo ji věnujete rodičům, doporučujeme fotit fotoaparátem, který vytváří ostrý obraz s dostatečným rozlišením, díky němuž bude obrázek vypadat dobře i vytištěný na fotopapíru a zarámovaný.


Selfie je okoukaná nuda


Jak už jsme psali, selfie jsou stále v módě a je jich plný Instagram. Fotí se takhle téměř každý a ve finále všechny fotky vypadají stejně. Zkuste být originální a zamyslet se i nad úhlem, ze kterého se vlastně chcete fotit. Proč dělat fotku vás dvou zepředu, když se můžete nechat vyfotit zezadu na vrcholku pohoří, ruku v ruce? Pokud se stydíte požádat někoho dalšího, aby vás vyfotil, využijte režimu samospouště. Co třeba dát fotoaparát na zem a zvěčnit se sedící v objetí? Fantazii se meze nekladou.

 

Romantika
(Foto: Getty Images)


Ať to nesluší jen vám


I když byste středem pozornosti měli být vy, prostředí, ve kterém fotíte, je také důležité. Zkuste tento rok jít na romantickou procházku do lesa nebo se jděte koulovat do parku – Valentýn je přece o tom strávit den s tím, koho milujete!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Valentýn netradičně? Pět tipů, které zaručeně zaberou
Den svatého Valentýna: kde se vlastně vzal?
10 nejkrásnějších valentýnských vyznání plných lásky


Nepřehánějte to s filtry


Filtry, které se používají na Instagramu, mohou fotografii vylepšit. Je ovšem potřeba používat je střídmě a nepřehánět to s nimi, aby se z fotografie nestala nereálná omalovánka. Pokud si dáte na procesu focení záležet, použijete správné nastavení a budete mít dobré světlo, filtry nebudou tolik potřeba. Pokud se pro jejich použití přeci jen rozhodnete, doporučujeme používat je střídmě – žádné vysoké kontrasty nebo sépiové vrstvy. Valentýnská fotka by měla být o vzájemném souznění a filtry tyto pocity nenahradí.


Buďte originální a užijte si to


Nejdůležitější je nebát se experimentovat. Pokud se dokážete odvázat a vymyslet několik originálních úhlů nebo scén, zjistíte, že jste se během focení zasmáli a užili si ho. Popusťte tedy uzdu své fantazii, a uvidíte, že rozdíl bude opravdu vidět!0 hlasů
Vaše hodnocení