Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nabízíme ti expresní návod, jak donutit tvé sebevědomí růst! Aplikovat ho můžeš hned a stát tě to bude jen trošku snahy - ale do koho jiného bys měla investovat, pokud ne do sebe?

Chybí ti sebevědomí? 7 tipů, jak si víc věřit!

Zrcadlo
zdroj: Thinkstockphotos Zrcadlo
aktualizováno 07.10.2016, 12:51 | 07.10.2016, 12:51 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Nabízíme ti expresní návod, jak donutit tvé sebevědomí růst! Aplikovat ho můžeš hned a stát tě to bude jen trošku snahy - ale do koho jiného bys měla investovat, pokud ne do sebe?

Ještě před několika desetiletími se ženské sebevědomí a sebedůvěra považovaly za nepřijatelné a hanebné. Sebejisté ženy vyvolávaly nevoli a společností byly považovány za příliš mužské a neatraktivní. Dnes? Zdravá důvěra v sebe sama je jedním z nejdůležitějších kritérií šťastného a naplněného života.

 

Slovník cizích slov definuje sebevědomí jako vědomí vlastní hodnoty, síly a důležitosti. Nepleť si sebevědomí s namyšleností - to je něco docela jiného. Přehnané sebedůvěra je téměř vždy jen divadýlkem, jako ostatních obalamutit a zakrýt, že si dotyčný ve skutečnosti nevěří.


Pokud ti chybí zdravé sebevědomí, snižuješ si šanci na získání vysněného zaměstnání, úžasného chlapa a krásného vzhledu! V následujících řádcích ti poskytneme několik cenných rad, které ti při cestě za velkým "S" pomohou.

 

1. Jsi přesně taková, jaká si myslíš, že jsi

 

Všechno začíná v hlavě - pokud jsi přesvědčena o tom, že jsi tlustá, nudná, ošklivá a že to nikam nedotáhneš, stoprocentně je to i pravda. Proto změň myšlení. Věř si, važ si sama sebe a nepodceňuj se - vždyť nejsi horší než jiní! Pamatuj, navenek vypadáš a působíš přesně tak, jak se cítíš uvnitř. Začni se usmívat na druhé a oni se budou zase smát na tebe. Zkus pozitivněji myslet o všem - o sobě, o jiných lidech, o škole, o vztazích ... i o vlastních problémech. To je základ - sebevědomí a šťastní lidé jsou všichni do jednoho optimisté.

 


2. Nezáviď, inspiruj se!

 

Určitě existuje ve tvém okolí někdo, koho ve skrytu duše tajně obdivuješ, komu by ses chtěla podobat. Co se ti na té osobě líbí? Jak se chová? Jak vypadá? Že umí vyčarovat úsměv na tváři i ufrflanému učiteli? Zkus to také! Pozor, to neznamená že si koupíš stejné šaty a budeš vyprávět její vtipy a omračující příhody a vydávat je za své. Zamysli se nad tím, proč je ta osoba tak atraktivní, objev její tajné know-how, přizpůsob si ho a aplikuj na sebe. Celý život se učíme od druhých, proč se nenaučil i sebevědomí?

 

3. Važ si své přednosti!

 

Každý je v něčem výjimečný. Někdo má geniální mozek, jiný ostrovtip, okouzlující psměv nebo krásně dlouhé nohy. Myslíš, že úspěšní lidé jsou dokonalí ve všem? Ne, jen znají své silné stránky a umějí je patřičně využít. A díky tomu, že vnímáš právě jejich pozitiva, vůbec si neuvědomíš, že mají i spoustu nedostatků. Pokud se zamyslíš, určitě tě napadne něco, v čem vynikáš ty - a to je už důvod, být na sebe hrdá! Své přednosti nadále rozvíjej (a je jedno, jestli je to krásná tvář, brilantní skok do výšky nebo schopnost úžasně vařit) a vedle toho se nezapomeň učit nové věci a rozšiřovat si obzory - vědomí, že něco (hodně) víš, zvýší tvé sebevědomí o sto bodů.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Získej nové seběvědomí
Správné postoje na sexy fotky
Klučičí zpověď: Čím nás zaručeně ohromíš?

 

4. Udělej pro sebe maximum

 

Je snadné naříkat - jsem tlustá, nebaví mě škola, nemám žádného kluka... Asi jsi už zjistila, že fňukání ti nijak nepomůže. Zmobilizuj své síly, uprav si jídelníček, začni sportovat (endorfiny jsou velká věc - jednou si na ně zvykneš a nebudete chtít přestat), najděte si školu nebo obor, který tě bavit bude, jdi mezi lidi, doma žádného fešáka nepotkáš. Toužíš už dlouho po něčem? Tak si to splň hned teď - a výmluvy si zakaž! Člověk je úžasný tvor a pokud něco opravdu chce, vždy umí najít způsob, jak toho docílit. Máš jen jeden život, nesmíš se tedy smířit s tím, že ho jen nějak přetrpíš - využij všechny dostupné prostředky, aby sis ho udělala přesně takový, jaký ho mít chceš!

 

5. Chovej se k sobě jako k nejlepšímu příteli!

 

Představ si, že tvou blízkou kamarádku nechá přítel a ji to zlomí. Jak zareaguješ? Pokud ji máš ráda, v těžké chvíli ji jistě podržíš a podpoříš. Jenže když se totéž stane tobě, máš tendenci si to donekonečna vyčítat a nadávat si a hledat vinu u sebe. Tvému sebevědomí tento přístup neprospívá. Sebevědomí lidé si chybu přiznají, vezmou si z ní ponaučení do dalšího života, ale jdou dále, protože vědí, že minulost už neovlivní. A také si přiznají jen to, za co skutečně mohou, nesvalují na sebe provinění druhých. To, že tě opustí přítel, nemusí znamenat, že jsi nemožná a nikdo s tebou nemůže vydržet, možná to spíš poukazuje na to, že je ještě nevyzrálý a není připraven na skutečný vztah. Nauč se sama k sobě chovat hezky a laskavě a neubližuj si. Ty sama jsi tím člověkem, se kterým denně komunikuješ nejvíce (téměř nepřetržitě), a pokud se v duchu nebo dokonce nahlas neustále přesvědčuješ o své neschopnosti nebo neatraktivnosti, nediv se, že tvé sebejistota je na bodu mrazu.

 


6. Netrap se tím, co říkají jiní

 

"Jsem krásná, bez ohledu na to, co říkají jiní, slova mě nemohou srazit k zemi" zpívá v jedné své písničce Christina Aquilera. Pokud tě někdo urazí nebo o tobě zlomyslně šíří klepy, zkus se tím netrápit. Je docela možné, že ten člověk má problém sám se sebou (a malé sebevědomí k tomu) a na tobě si ventiluje svou psychickou nepohodu. Sama umíš odhadnout, čí názor je pro tebe důležitý a čí nikoli, případně zda daná kritika byla objektivní, nebo ne. Většinou se jedná o názor jen jednoho člověka a dalších tisíc si může myslet přesný opak. Pokud máš ze sebe dobrý pocit, názory jiných vypusť - důležitá jsi jen ty!

 

7. Neboj se přiznat, že něco nevíš

 

Víš, co mají společného všichni sebevědomí lidé na světě? Nebojí se požádat o radu nebo o pomoc! Věří si a vědí, že žádný učený z nebe nespadl, a dokážou si přiznat, že něco neovládají - není ostuda! Pokud ve škole něčemu nerozumíš, přesto, že jsi pozorně poslouchala, neboj se na to znovu zeptat – učitel možná bude potěšen tvým zájmem a tím, že ho skutečně posloucháš.


Komunikace je skvělá vlastnost, kterou mají sebevědomí a úspěšní jedinci v malíčku. Pokud jsi dosud byla zamlklá jako rybka, zkus na zkoušku přehodit pár slov s pošťákem nebo prodavačkou v obchodě. Pokud budeš schopna vést příjemný dialog s nimi, zvedne ti to sebevědomí a pomaličku se ti začne rozvazovat jazyk i ve škole nebo při setkání s tím sexy sousedem. Čím více lidí znáš, tím větší šanci máš, že potkáš svou životní lásku, že si najdeš přátele na celý život, nebo že ti někdo z nich výrazně pomůže k zajímavé brigádě.


Nezapomeň

 

Právě jsi si přečetla, jak by ses měla chovat k sobě, pokud chceš získat sebevědomí, avšak stejně by ses neměla zapomenout chovat i k ostatním! Nebo jinak řečeno - nedělej nikomu to, co nechceš, aby jiní dělali tobě. Važ si druhých lidí, buď příjemná, snaž se vždy pomoci - nepomlouvej, nezáviď, neintrikuj. Vše, co dáš, se ti později vrátí, a přece nechceš, aby se ti vracely špatné věci, ne?18 hlasů
Vaše hodnocení