Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste natěšená na festival, který si užijete ve společnosti svých kamarádů a do batohu házíte jedny šaty za druhými, lehké letní kraťásky a žabky. To je vcelku pochopitelné, vždyť je přeci léto. Nicméně i letní období pro vás může mít připraveno mn...

Chystáš se na fesťák? 10 věcí, které ti nesmí chybět!

Letí festivaly
zdroj: oficiální zdroj Letí festivaly
aktualizováno 21.07.2018, 00:00 | 21.07.2018, 00:00 | Terezie Gáborová

Jste natěšená na festival, který si užijete ve společnosti svých kamarádů a do batohu házíte jedny šaty za druhými, lehké letní kraťásky a žabky. To je vcelku pochopitelné, vždyť je přeci léto. Nicméně i letní období pro vás může mít připraveno mnoho nástrah a je potřeba se na ně připravit!

Máme pro vás 10 věcí, které byste si neměli zapomenou zabalit. Od teplého oblečení až po praktické vychytávky, které se hodí mít po ruce.

 

1. Nepromokavá bunda


Ta by určitě neměla chybět ve vašem batohu. Nikdy nevíte, kdy a kde vás může zastihnout déšť, a na festivalu by to pro vás mohl být problém - jediné místo, kde se můžete schovat, je totiž stan. To není zrovna nejteplejší místo a navíc hrozí riziko nachlazení.

 


2. Sluneční brýle


Na fesťáku ostrému slunci neutečete, proto si s sebou nezapomeňte vzít sluneční brýle. Bez nich totiž riskujete zánět spojivek, což vám může pobyt na hudebních akcích hodně znepříjemnit.

 

 

3. Ústní voda


Hned ráno, po probuzení ve stanu, je třeba osvěžit ústní dutinu. Mini balení zubní pasty vystačí na celý festival a lahvička ústní vody je vítaným doplňkem. Cestovní balení kosmetických potřeb jsou k dostání ve všech kvalitních drogeriích.

 

4. Vlhčené ubrousky


Jsou velmi užitečným pomocníkem. Mohou vám nahradit základní hygienu, když je fronta do sprch nekonečná a vaše oblíbená kapela právě přichází na stage. Dále vám přijdou vhod, když se omylem polijete nějakým sladkým nápojem - nebo vás může polít někdo jiný, jak je na festivalech zvykem.

 

Čtěte také:

Vkusně i do deště: Jak se správně obléci do bouřlivých letních dní

Buď v létě o krok napřed. Známe 4 žhavé letní trendy!

Jak si tohle léto uchovat v paměti? Založte si cestovatelský deník!

 

5. Zavírací nůž


Ten vám může přijít vhod zejména při přípravě snídaně - ať už krájíte salám a nebo otevíráte lahev vyprošťovacího vína. Před vstupem do areálu festivalu ale nechte nůž raději ve stanu. Kontrola u vstupu by vám jej mohla zabavit.

 

6. Opalovací krém


Neměli byste se vystavovat ostrému slunci bez opalovacího krému. Chcete se přeci příjemně opálit, a ne být červená jako rak. A to ani nemluvíme o tom, jak moc je to nepříjemné a bolestivé, když se spálíte na slunci.

 

 

7. Antibakteriální gel


Věrný pomocník, který vám umyje ruce i nasucho bez vody. Ne všechny festivaly totiž v areálu nabízejí dostatečné množství koryt s tekoucí vodou. Gel tak oceníte hlavně při ochutnávání festivalové kuchyně.

 

8. Čelovka


S přicházející tmou oceníte také vlastní zdroj světla. Ideální je čelovka, která vám ušetří spoustu nepříjemností při večerní hygieně. Na mobilních toaletách světla nejsou a ve večerní džungli stanů se s ní budete lépe orientovat. Ve stanu se vám potom díky ní podaří najít všechno potřebné, až se budete ukládat ke spánku.

 

V kempu
(Foto: oficiální zdroj)

 

9. Špunty do uší


Možná si říkáte: "K čemu mi na festivalu budou špunty do uší?" Budete se divit, ale pro ty, co mají lehké spaní, je to záchrana. Zábava na festivalu totiž nikdy nekončí a přeci jen trochu spánku je potřeba.

 

10. Skládací sedátko


To je tip pro milovníky komfortu. Po obědě přichází zasloužený odpočinek. Oblíbené kapely si zrovna daly pauzu, tak je čas vyrazit do stanového městečka a trochu se natáhnout nebo posedět. Se skládacím sedátkem bude posezení hned o něco příjemnější.

 

Kde nakupujeme my?

 

Do batohu
(Foto: Archiv firem)

 

1. Podsedák, 374 Kč, dostupný na 4camping.cz

2. Hygienické ubrousky: micelární na obličej, Nivea, 140 Kč; pro intimní hygienu, Nivea, 58 Kč

3. Antibakteriální gel na ruce s vřídelní solí, mátou a panthenolem, Manufaktura, 109 Kč

4. Čelovka, 1290 Kč, dostupná na ledlenser.cz

5. Olej na opalování Astrid SPF 30, 199,90 Kč

6. Batoh, limitovaná kolekce Baťa pro Colours of Ostrava, 1599 Kč

7. Zavírací nůž, 1090 Kč, dostupný na latherman.cz

8. Růžová nepromokavá bunda Kilimanjaro, 899 Kč, prodává hervis.cz

9. Cestovní balení ústní vody Listerine, 55 Kč

10. Sluneční brýle Pearl Ernest, 3490 Kč, prodává vemzu.cz

11. Cestovní set mini kosmetických produktů, Nivea, 250 Kč

 

Doufáme, že vám naše tipy pomohly a že letos už na nic nezapomenete!


Máte nějaké další tipy, co si s sebou na fesťák přibalit? Napište nám je do komentářů.1 hlasů
Vaše hodnocení