Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Slýcháváš ve zprávách časté případy znásilnění a bojíš se, aby se to nestalo i tobě? Čím si vlastně o znásilnění „koleduješ“ a jak zbytečně neriskovat?

Čím si "koleduješ" o znásilnění

aktualizováno 26.06.2012, 17:36 | 26.06.2012, 11:00 | tej

Slýcháváš ve zprávách časté případy znásilnění a bojíš se, aby se to nestalo i tobě? Čím si vlastně o znásilnění „koleduješ“ a jak zbytečně neriskovat?

Většina mužů, kteří jsou ze znásilnění obvinění, se hájí tím, že je k tomu dívka v podstatě sama donutila či vyprovokovala. Sice nemá nikdo právo chtít po dívce sex proti její vůli a je to samozřejmě trestné v každém případě, ale i ty sama musíš takových situacím předcházet. Podívej se, čím tyto násilníky vyprovokuješ.

 

PSALI JSME:

Může se to stát každé z nás! Přečti si příběhy čtenářek, které si bohužel znásilnění vytrpěly. Možná v jejich příbězích najdeš poučení.

 

VAŠE PŘÍBĚHY: Z nejlepšího kamaráda se vyklubal násilník
VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku
VAŠE PŘÍBĚHY: Místo první lásky jsem zažila znásilnění!

 

Vyzývavé oblečení

 

Na vyzývavém a sexy oblečení není určitě nic špatného. Ovšem všeho s mírou. Pokud si na sebe oblékneš výstřih až k pupku, sukni, která bude kopírovat zadeček a deseticentimetrové podpatky, nemůžeš čekat nic slušného. Každý kluk si bude myslet, že se s někým chceš pouze vyspat a je jen otázkou času, kdy si to někdo vezme až příliš osobně. Zkus chodit oblékaná sexy, ale jemně. Určitě nechceš působit dojmem lehké děvy.

 

 

Zmalovaná jako Marfuša

 

K vyzývavému oblečení bezesporu patří nějaký ten make-up. Mnoho dívek si ovšem neuvědomuje přechod od make-upu k totálnímu zmalování. Večerní líčení by sice mělo být intenzivnější než denní, ale chce to brát s rozumem.

 

Samota

 

Chodíš večer sama domů? Ráda se po setmění procházíš přírodou? V tom případě bys měla dbát na to, abys měla neustále po ruce nějakou sebeobrannou pomůcku, jako je třeba pepřový sprej nebo paralyzér. Pokud možno, tak se pokus vždy někoho přesvědčit, aby tě šel doprovodit. Není nic nebezpečnějšího, než když se mladá a krásná dívka prochází sama tmou.

 

Flirtování

 

Ráda flirtuješ s cizími kluky? Rozhodně to není nic špatného, ale jak můžeš vědět, že jsou všichni normální a nenásilní? Pokus se flirtování trochu omezit a vybírat si pouze lidi, které znáš aspoň podle vidění. Velmi časté a nepromyšlené flirtování se ti totiž může jednou vymknout z ruky a určitě to není nic, o co bys měla stát.

 

 

Nový objev

 

Potkala jsi úžasného kluka, který tě pozval na rande, a jsi nadšená, i když ho vlastně vůbec neznáš? Dřív než s ním nikam vyjdeš, informuj několik známých a zkus se jim během schůzky pravidelně ozývat. Řekni aspoň někomu, kam jdeš a hlavně s kým. Během schůzky se snaž být vždy v přítomnosti jiných lidí a za žádnou cenu se nenechej obalamutit a nechoď k němu domů. Nikdy nemůžeš mít jistotu, že tvé ne pochopí a nechá to plavat. Počkej si, až ho lépe poznáš.

 

Nedávej plané naděje

 

Opila ses na diskárně a ulovila parádního kluka? Rozhodně se nechovej tak, jako by ses s ním chtěla okamžitě vyspat (pokud to tedy nemáš v plánu). Každý nepochopí, když se v polovině cesty k němu domů rozhodneš, že sis to rozmyslela. S čímkoliv počkej a nikam nepospíchej. 13 hlasů
Vaše hodnocení