Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vysušené, roztřepené, bez lesku a bez života. Vypadají takhle v létě vaše vlasy? V tom případě děláte něco špatně. V létě vlasy potřebují daleko větší péči, doléhá na ně totiž spousta faktorů – žhaví se na slunci, potí se, musí se vyrovnat s chlór...

Čím v létě zabíjíte vaše vlasy?

Péče o vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Péče o vlasy
aktualizováno 02.08.2018, 15:48 | 02.08.2018, 15:48 | Terezie Gáborová

Vysušené, roztřepené, bez lesku a bez života. Vypadají takhle v létě vaše vlasy? V tom případě děláte něco špatně. V létě vlasy potřebují daleko větší péči, doléhá na ně totiž spousta faktorů – žhaví se na slunci, potí se, musí se vyrovnat s chlórem či s mořskou solí. Léto je pro vaše vlasy těžkým obdobím a vy byste se měla snažit je co nejvíce podpořit a ulehčit jim situaci.

V následujícím článku se dozvíte, čím vaše vlasy nejvíce zabíjíte – možná budete překvapená, co všechno má na vaše vlasy vliv a jak lehce jim můžete v létě pomoci.

 

Dáváte vašim vlasům dostatek vitamínů?


Každé vlasy se skládají z množství chemických prvků. Aby byly v létě zdravé, je ideální začít už koncem jara doplňovat vitamíny A, B a zinek.


Vitamín A: pomáhá redukovat činnost mazových žláz a je obsažen například v mléce, sýrech, broskvích a meruňkách, mase a rybách, nebo v brokolici


Vitamín B: omezuje vypadávání vlasů, tvorbu lupů, a hlavně poskytuje ochranu před UV zářením. Je obsažen například v pivovarských kvasnicích, játrech, rýži, vaječném žloutku a v obilovinách.


Zinek: vlasy posílí a brání jejich vysušení. Je obsažen například v hovězím a vepřové mase, v játrech, fazolích nebo třeba i v dýňových semenech

 

 


Barvíte si vlasy před dovolenou?


Samozřejmě záleží na tom, v jaké destinaci se bude vaše dovolená odehrávat. Pokud však vezmeme jako modelovou situaci dovolenou ve žhavé destinaci, kde se budete celé dny slunit na pláži a plavat v moři, bude to pro vaše vlasy katastrofa. Po každém barvení a odbarvení jsou totiž vlasy oslabené, a tím pádem i zranitelnější. Barvené vlasy potřebují v létě pořádnou dávku hydratační péče a nemá smysl se tím zabývat na dovolené. Navíc vám po tom všem koupání a slunění barva může vyblednout a ve skutečnosti mít úplně jiný odstín, než jste chtěla.

 

Čtěte také:

 I ve vedru svěží aneb Stop mastným vlasům, zápachu i propoceným skvrnám

 Je horko a ty nepiješ? Víme, jak nenásilně zvládnout pitný režim

Rychlé letní líčení: Víme, co zahodit a na co se letos zaměřit nejvíc


Pozor na polední slunce!


Mezi jedenáctou a čtvrtou hodinou se snažte slunečním paprskům vyhnout nebo alespoň pobyt na slunci omezte. V tomto čase totiž slunce pálí nejvíc a vaše vlasy trpí, extrémně se vysušují a oslabují. Pokud k tomu přidáte ještě chlorovanou vodu či mořskou sůl, výsledkem pak budou zplihlé vlasy bez lesku. Krom toho pro vás potom rozčesávání vaší hřívy bude peklo. Pěkně se navztekáte a ve finále žádný světoborný účes nevytvoříte, protože to snad ani nejde.


Určitě se vyplatí koupit si nějakou pokrývku hlavy, ve které se budete cítit pohodlně. Může to být šátek, kšiltovka nebo třeba klobouk. Cokoliv, co vám vaše vlasy ochrání před tímto nebezpečným zářením.

 

 
Časté mytí vlasů


Je logické, že ženy si v létě myjí vlasy častěji, než v jiných ročních obdobích. Způsobuje to nadměrné horko a nepříjemný pot. Časté mytí vlasů však pro vaše vlasy také není to pravé ořechové. V létě se tedy snažte používat šetrnější šampóny a kondicionéry a vlasy oplachovat jen vlažnou vodou, nikoli horkou – toho tepla už mají dost.


Pozor! Když vylezete z bazénu či z moře, je potřeba vlasy opláchnout vždy. Jinak totiž hrozí poškození pokožky hlavy a s tím souvisí i nepříjemné pálení.

 

 

Opatrně s fénem


Je zcela normální si vlasy po umytí vyfénovat. Příliš horký vzduch však vlasy suší nerovnoměrně a vlasy se přepalují. Pokud to ale nejde jinak, zkuste alespoň snížit teplotu vzduchu na minimum. Ideální postup je vysušit mokré vlasy do ručníku, rozčesat je a nechat volně uschnout. Chápeme však, že ne vždy je to možné.

 
Snad vám naše rady pomohly a vaše vlasy budou i v horkých letních dnech vypadat senzačně a plné života.


Znáte ještě nějaké fígle, jak ulehčit vlasům v letním období? Napište nám je do komentářů.0 hlasů
Vaše hodnocení