Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nechce se nám ani věřit, ale diář jasně říká, že Štědrý den je za dveřmi. Naštěstí zbývá ještě několik posledních dní na to, abys stihla všechno, co potřebuješ. Máme pro tebe šikovný kalendář, díky kterému nepromarníš ani jeden jediný den. Odměnou...

Co musíš stihnout do Vánoc?

Předvánoční stres
zdroj: Thinkstockphotos Předvánoční stres
aktualizováno 15.12.2017, 00:08 | 15.12.2017, 00:08 | DyA

Nechce se nám ani věřit, ale diář jasně říká, že Štědrý den je za dveřmi. Naštěstí zbývá ještě několik posledních dní na to, abys stihla všechno, co potřebuješ. Máme pro tebe šikovný kalendář, díky kterému nepromarníš ani jeden jediný den. Odměnou ti budou klidné Vánoce bez stresu a zbytečných nervů.

Co všechno bys měla do Vánoc stihnout?


SOBOTA 16. 12.


Sobota je ideální den k tomu, aby ses vrhla do vánočního pečení. Vyber si jednoduché druhy, které nepotřebují zvlhnout a můžeš je ihned konzumovat. Pokud nemáš příliš času, pak se zaměř na nepečené druhy, které nejsou pracné. Z oblíbených receptů ti můžeme doporučit "rafaelo" kuličky nebo třeba švestky plněné mandlemi. Jednoduché, časově nenáročné a přitom tak dobré. No není to sen každé kuchařinky?


NEDĚLE 17. 12.


V neděli si odpočiň od pečení a vyraz na vánoční trh. Doporučujeme ti, abys zajela do Prahy, popřípadě do zahraničí. Možná tě překvapí, že kouzelné vánoční trhy najdeš i poblíž rakouských, německých nebo i polských hranic. Pokud tě trhy příliš neberou, zkus si neděli užít ve sportovním duchu. Vždyť prosinec přímo vybízí k bruslení. Navíc mnoho měst otvírá veřejná kluziště, u kterých si brusle můžeš půjčit.

 


PONDĚLÍ 18. 12.


Chápeme, že pondělí se většinou nese ve školním či pracovním duchu, a tak nemá cenu, abys dnes dělala nějakou náročnou věc. Pokud však budeš mít chvilku volného času, pak se vrhni na tvorbu vánočních přáníček. Ty můžeš věnovat nejen svých blízkým, ale také kamarádkám či učitelce. Na přáníčko zvol vánoční motivy a barvy, které korespondují s vánočním duchem. Neboj se tedy červené nebo třeba zelené.


ÚTERÝ 19. 12.


Nejvyšší čas, abys ve svém bytě dotvořila vánoční atmosféru. Jak se to dělá? Neboj se, stačí, když pořídíš ty správné doplňky, které podtrhnou ducha Vánoc. Vsaď na světýlka, vonné svíčky, ale klidně i větší dekorace. 

 

Vánoční dekorace
(Foto: Archiv firem)

 

Náš tip:

* Měkoučký polštář krásně dozdobí tvůj interiér, KiK, 159 Kč.
* Stříbrná kovová hvězda je přesně to, co tvůj pokoj potřebuje, KiK, 159 Kč.
* Vánoční stromeček ve zlatém provedení? Proč ne! Seženeš v prodejnách BoConcept, 990 Kč.
* Svícínek ve tvaru baráčku, BoConcept, 600 Kč.
* Moderní dekorace, kterou si zamiloval celý svět, KiK, 159 Kč.


STŘEDA 20. 12.


Za čtyři dny jsou Vánoce! Pokud ještě nemáš dárky, pak vyraz na nákup. Nejlépe uděláš, když pojedeš do nákupního centra, kde nalezneš hodně obchodů na jednom místě. Také máš poslední šanci nakoupit dárky přes internet. Některé e-shopy mají svá výdejní místa, která můžeš využít k tomu, abys měla jistotu, že objednávku dostaneš před Štědrým dnem.

 

ČTVRTEK 21. 12.


Co si dneska udělat vánoční posezení s kamarádkami? S holkami můžete zajít na kávičku, večeři nebo třeba svařák. Také si můžete dát menší dáreček. Doporučujeme ti, abys kámoškám vyrobila malý dáreček. Věříme, že takový balzám na rty nebo třeba šumivá bomba do koupele je skvělý nápad, který jim vyčaruje úsměv na rtech.

 


PÁTEK 22. 12.


Pátek je ideální k tomu, abys zabalila všechny dárky a dodělala vánoční přáníčka. S balením si dej opravdu záležet. I pár detailů dokáže z dárku vytvořit mistrovské dílo. Co takhle zajímavá mašle, větvička ze smrčku nebo třeba nevšední papír? Možností je nespočet, a tak se neboj, povolit uzdu své fantazii.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co podniknout, aby Vánoce byly skutečně šťastné a veselé?
Vánoční a silvestrovský program na TV Nova: Máte se, na co těšit!
Udělej mu sexy Vánoce


SOBOTA 23. 12.


Přípravy vrcholí! Dopoledne věnuj menšímu úklidu, odpoledne naopak relaxu. Je důležité, aby ses naladila na vánoční vlnu. Uvař si dobrý čaj, vezmi si cukroví do ruky a podívej se na hezkou vánoční pohádku. Uvidíš, že si dnešní odpoledne užiješ.

 


NEDĚLE 24. 12.


A je to tady! Tvůj úkol na dnešní den - UŽÍVAT SI. Užij si, že máš všechno hotovo. Užij si, že máš kolem sebe bezvadné lidi. Užij si pohádky, jídlo, odpočinek. Doufáme, že dnešní den bude stát za to.0 hlasů
Vaše hodnocení