Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaká je tvoje oblíbená čokoláda? Nepodstatný detail, který se může hodit snad jen v případech, kdy na poslední chvíli vybíráš dárek pro kamarádku. Ale že by čokoládové chutě mohly vypovědět také něco o lidské povaze?

Co na tebe prozradí oblíbená čokoláda

Čokoláda
zdroj: oficiální zdroj Čokoláda
aktualizováno 14.07.2015, 11:47 | 14.07.2015, 11:01 | Krasna.cz/trm

Jaká je tvoje oblíbená čokoláda? Nepodstatný detail, který se může hodit snad jen v případech, kdy na poslední chvíli vybíráš dárek pro kamarádku. Ale že by čokoládové chutě mohly vypovědět také něco o lidské povaze?

Lidé se rádi rozdělují na různé typy podle oblíbené příchutě zmrzliny, podle barvy vlasů, data narození, a třeba v Japonsku i podle krevní skupiny. A u čokolády to ještě nikdo nezkusil? My to riskneme a ty nám dej vědět, jestli na tebe některá charakteristika sedí.


Plněná čokoláda - bonboniérová

 

Kulturní fanynka a sběratelka zážitků - obráží výstavy, divadelní premiéry, chodí i do zapadlého městského kina, kde nikdo kromě ní ještě nebyl, na letní festivaly má už teď sbalený batoh. A proč? Život je přece jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš. Pokud jsi bonboniérová, nemusím ti prozrazovat, z jakého filmu tohle moudro je. Holka, která v obchodě sáhne po bonboniéře s různými druhy náplní, je otevřená novým zkušenostem a život si ráda vychutnává.


Bílá čokoláda - introvertka

 

Tuhle holku spousta lidí přehlédne, obtížně si vybavují její jméno a vlastně si ani nejsou jisti, odkud by ji mohli znát - ale její opravdu blízcí přátelé vědí, co má tahle křehká duše nejraději - vzácnou bílou čokoládu. Bílá čokoláda se vyrábí z kakaového másla, ale na rozdíl od mléčné neobsahuje kakaovou hmotu. Naopak je v ní sušené mléko a cukr. Komu se podaří proniknout blíže k srdci této bledulky, bude překvapen, nakolik čistou duši má.

 

Čokoláda
(Foto: oficiální zdroj)


Hořká čokoláda - procentová

 

Tahle holka si hlídá štíhlou linii, zajímá se o trendy ve zdravé výživě a místo čokoládových kousků obvykle křoupe mrkev, v extrémnější verzi i celer. Pracovat jako výživová poradkyně je možná dokonce její vysněné povolání. O různých druzích čokolády toho ovšem moc neví, pro ni existuje jen jediná - kvalitní hořká čokoláda. Rozlišuje jedině mezi stupni “drsnosti”, tedy podílu kakaa: v pondělí si dává na rozjezd 60 %, ve středu 70 % a o víkendu to pořádně rozjede s 85 %. Ví, co dělá - čokoláda totiž obsahuje i prospěšné látky: hořčík, který je dobrý na mozek a flavonoidy, což je druh antioxidantů, které obsahuje například i zelený čaj.

 

Vyzkoušej třeba:

 

* Bílá čokoláda Carla: čokoláda z kakaového másla a plnotučného mléka z extraktem madagaskarské vanilky

 

* Arašídové M&M’s: Lahodná čokoláda v křupavé polevě s nezaměnitelným „m“ se nyní skrývá v nových baleních, včetně velkorysého objemu 150 gramů, což potěší nejen skalní milovníky M&M’s.

 

* Mléčná čokoláda s oříšky Urzi: Čokoláda se vyrábí v Toskánsku dle starodávných receptur bez přidávání lecitinu. Nepoužívají průmyslovou metodu konšování, která spočívá ve zdlouhavém zapracování ingrediencí do čokoládové hmoty. Tímto procesem se částečně ztrácí aroma a dochází i k mechanickému poškození přísad. V ČR prodává Wine Food Market.

  

Čokolády
(Foto: Archiv firem)

 

* Čokoládové plody moře Laguna, Carla: formované bonbony ve tvaru mořských plodů s lískooříškovou náplní (55 %) v mléčné (30 %) a bílé (15 %) čokoládě.

 

* Mléčná čokoláda s konopnými semínky Carla: Konopné semínko je zdrojem esenciálních polynenasycených mastných kyselin. A navíc nové tenké 70% čokolády si můžeš přibalit i do batohu.

 

* Mačokoláda Mixit: Zelený čaj Matcha si rozumí s kdejakou dobrotou, třeba s bílou sametovou čokoládou Velvet a pistáciemi v tmavé Elianza Noir 55%. Kombinace naprosto excelentní!


PŘEČTI SI TAKÉ:

Čokoláda při dietě? ANO!
Tajemství čokolády: Toto jste o ní určitě nevěděli
Největší mýty o akné: Vadí čokoláda, hranolky a nedostatek sexu?


Tabulková mléčná - nejlepší kámoška

 

Víš, že se jí můžeš vždycky s důvěrou svěřit a tvoje tajemství zůstane jen u ní. Kámoška, která k tobě na návštěvu vezme čokolády alespoň dvě, protože ví, že se zdrží celé odpoledne. Dokáže dlouze vyprávět, ale i pozorně naslouchat. Prostě tvoje nejlepší kámoška, se kterou můžete podniknout výlet, nebo se spolu dívat na film - vždycky to bude pohoda. Jenom bacha na obsah kakaa, abys nenatrefila na falešnou čokoládu. Čokoláda si může říkat čokoláda jen, pokud má alespoň 25 % kakaové sušiny a ta kvalitní jí má alespoň 30 %.


Čokoláda
(Foto: oficiální zdroj)


Čokoláda s příchutí - voňavá

 

Schválně, tahle holka si určitě dává záležet i na výběru parfému. Čich je totiž jejím hlavním orientačním smyslem. Zajímavé čokolády s jahodovým nebo mentolovým aroma, speciální kořeněné s chilli, zázvorem nebo skořicí dokáže ucítit na sto honů. Nemusí to být nutně holka s nosem nahoru, kterou zajímá jen vzhled, i když to, jak působí na ostatní, je pro ni důležité. Může to vypadat, že si snaží držet odstup, ale ve skutečnosti je velice přátelská a s lidmi, které dobře zná, se o čokoládu rozdělí.


Čokoláda s kousky - parádnice

 

Tabulková čokoláda, ve které nic víc není? Máloco zklame tuhle milovnici doplňků víc, než obyčejná čokoláda. Potrpí si na oříšky, vyčnívající mandle, směsi želé, rozinek, tyčinky se sušenkou a další nazdobené kousky. Ráda parádí i sama sebe, do obchodu chodí lovit módní kousky - topů, kabelek a bot má doma plnou skříň. Když na ni padne smutek, uklidní ji jedině nakupování s kamarádkou - nebo oblíbená čokoláda.

 

Čokoláda
(Foto: oficiální zdroj)


Brusinky a semínka v čokoládě - party holka

 

Ať už je navštěvuje nebo pořádá, na oslavách se spoustou lidí je tahle holka ve svém živlu. Ráda se baví, směje a poznává nové přátele. Při doplňování sladkých zásob míří do stánků s váženým zbožím - miluje lískové oříšky v mléčné polevě, rozinky v jogurtu a slunečnicová semínka v čokoládě. Potřebuje mít taky vždycky nějakou drobnost po kapse - třeba mandle v hořké nebo kousky hrušek a malin v mléčné čokoládě. V něčem je podobná parádnici, ale na rozdíl od ní místo zdobení raději „zobe” - veselé zážitky z akcí i křupavé chutě z pytlíku.Muffiny a Sacher dort - vypečená

 

Tahle holka na kalorie kašle, čokoládu a sladké má prostě ráda. Starat se o zdraví lidského těla by nechtěla, zato o duši pečovat umí. Jejím koníčkem je pečení, ať už se vrhne na sadu pestře zdobených muffinů nebo na čokoládové dorty - zvládne vykouzlit brownies, netradiční čokoládový dort s červenou řepou nebo vídeňskou klasiku - Sacher. A když není v plánu pečení zrovna z čokolády, vytvoří alespoň neodolatelnou čokoládovou polevu. Na něco by si ale tahle bezstarostná a veselá povaha měla dávat pozor - ujíždět na čokoládě je fajn, ale je dobré pohlídat si, aby obsahovala pouze kakaové máslo, nikoliv rostlinné tuky. Je zdravější pro tělo, a mimoto taky lépe chutná.14 hlasů
Vaše hodnocení