Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je to tu – jeden z nejočekávanějších dní roku je už skoro na dosah. Jak si ho užít jak se patří?

Co podniknout, aby Vánoce byly skutečně šťastné a veselé?

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 23.12.2016, 00:20 | 23.12.2016, 00:20 | Krasna.cz/trm

Je to tu – jeden z nejočekávanějších dní roku je už skoro na dosah. Jak si ho užít jak se patří?

Štědrý den by měl být jedním z nejkrásnějších dní roku. Určitě už několik dní děláte doma všichni maximum pro to, aby takový byl. Co si určitě nenechat 24. prosince ujít?


Cukroví
 

I když dbáš na linii, tentokrát určitě můžeš udělat výjimku a ochutnat cukroví, které mamka, babička, teta či kamarádka pracně vytvořila. Nejde jen o to, že ochutnáš, je to i o tom, že tím uznáš práci, kterou si s tím daly. Pečou pro potěšení druhých, pochvala je určitě potěší.
 

Pohádky
 

Na ně člověk není nikdy dost starý. Bez pohádek to nejde, ale zas to s nimi nepřeháněj. Promrhat Štědrý den před obrazovkou, to není to pravé. Totéž platí i pro vysedávání před počítačem. Poslat přátelům vánoční pozdrav je v pořádku, ale vyhýbat se společným rodinným okamžikům i v takový den, to je dost ignorantské.

 


Tradice
 

Zdobení stromku, kapr k večeři, ale třeba i pouštění svíček a rozkrajování jablíček. Tradice mají své kouzlo a byla by škoda, kdyby v dnešní uspěchané době zanikly.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vánoce ve znamení lásky, ne dárků
I na obalu záleží! Tipy na balení dárků

Doma.cz: Tipy na dárky na poslední chvíli! To ještě zvládnete

TN.cz: Pět vánočních hádek je průměr, zjistili vědci
Fanda.tv:
Rozbalte filmové dárky na FANDOVI

Smíchov.tv: TeleTele vysílá už na Štědrý večer!

 

 


Rodina


Vánoce jsou rodinné svátky, proto buď se svou rodinou. A tím nemáme na mysli společné povalování před televizí. Jděte spolu na procházku, v klidu si poseďte u slavnostní večeře, pomoz mamce v kuchyni, ať není v jednom kole a také si dokáže vychutnat tu slavnostní atmosféru... Na společné okamžiky budeš vzpomínat celý život.

 


Mysli na druhé
 

Na tebe doma možná čeká bohatě prostřený stůl a nadílka luxusních dárků, každý to tak ale nemá. Co si právě v tento den vzpomenout na potřebné? Je jedno, jestli pošleš peníze psímu útulku, dáš v kostele do kasičky celé své kapesné, půjdeš do lesa ozdobit stromek pro zvířátka nebo jen zabalíš krabičku cukroví a hromadu oblečení, které už nenosíš, a doneseš ho své spolužačce, která si takový luxus dopřát nemůže. Důležité je, myslet i na druhé a udělat v tento den něco nesobeckého.


Poděkování
 

Možná čekáš pod stromkem luxusní model mobilu a dostaneš levnější, nebo místo růžového trika rozbalíš fialové. Vztekání a nevděk nemají pod stromkem co dělat. Na místě je poděkování a ocenění snahy. Nejsi malá, takže jistě chápeš, že rodiče by ti snesli modré z nebe, ale že jejich možnosti nejsou bez hranic. Poděkuj, oceň snahu a projev vděk.
 

Co patří k tvé klasice Štědrého dne, bez které by to nebyly ty pravé Vánoce? Poděl se v komentářích.2 hlasů
Vaše hodnocení