Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hudební festivaly k pořádnému létu prostě patří. Co s sebou ale nezapomenout, aby vše proběhlo tak, jak má?

Co si přibalit do festivalového zavazadla?

Festivalové nezbytnosti - 4
zdroj: fler.cz Festivalové nezbytnosti - 4
aktualizováno 13.06.2015, 05:38 | 13.06.2015, 05:38 | Krasna.cz/lk

Hudební festivaly k pořádnému létu prostě patří. Co s sebou ale nezapomenout, aby vše proběhlo tak, jak má?

Letní hudební festivaly jsou sice především o hudbě, ale jsou tu i další důvody, proč jsou tyto akce mezi lidmi tak oblíbené. Je na nich zábava, protože organizátoři většinou připraví i nějaké doprovodné akce. Je na nich dostatek alkoholu, takže se každý večer změní v jeden velký mejdan. A hlavně - na festival vyrazí tolik lidí, že není problém seznámit se s někým novým, tedy i nějakým pěkným klukem.

A právě proto je důležité se umět na festival správně obléknout. A letos to možná bude ještě důležitější, protože to zatím na žádné slunné léto nevypadá a když přes den zmokneš, těžko se budeš mít kde a do čeho převléknout.

Festivalové oblečení musí být volné a pohodlné, abychom mohli bezstarostně sedět na zemi a nebáli se, že se umažeme. Pokud se chceme seznamovat, musí nám slušet, ale nosti nové kousky se nevyplatí, protože ti například hrozí, že tě někdo poleje pivem a oblečení ti zničí. Je dobrý, když nezapomeneš na nějaký teplý kousek, který tě zahřeje v pozdních večerních a nočních hodinách. A v neposlední řadě musíš s sebou mít i něco voděodolného, protože stát tři dny v dešti před pódiem se rychle omrzí.

 

Festivalové nezbytnosti - 3
Neber si ošklivou pláštěnku, když můžeš mít nějaký pěkný kousek. (Foto: fler.cz)

 

Takže než letos někam pojedeš, pořiď si pořádnou pláštěnku. Máš několik možností - můžeš si pořídit obyčejnou igelitovou z obchoďáku, která sice nis nestojí, ale taky nic nevydrží a vypadá hrozně. Nebo zajdi do armyshopu a vsaď na pořádnou vojenskou. V té budeš v suchu naprosto bezpečně, ale taky nevypadá zrovna sexy. Anebo investuj peníze do kvalitního kousku, který tě nejen ochrání proti dešti, ale ještě v něm budeš nepřehlédnutelná. Takové pláštěnky seženeš například na fler.cz.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Open Air Festival bude letos nabitý hlavně elektronikou!
Divokej Bill koncertuje po dvou letech v Česku
Hrady CZ letos už podeváté! Vezou to nejlepší z české hudby

Dobře zvol boty, co si na festival obuješ. Oblíbené jsou plátěnky, protože jsou celkem levné, pohodlné a stylové, ale představ si, že bude několik dní pršet... Pak látkové boty asi nebudou nejlepší volbou. 

Na několik dní je nejlepší vzít si s sebou alespoň dvoje boty. Jedny lehké a vzdušené (plátěnky, balerínky, sandály, žabky) a druhé takové, které tě ochrání před deštěm. K takovým festivalovým botám patří například martensky, steely či boty s membránou. Ale co být originální a vsadit na pěkné barevné gumáky?

 

Festivalové nezbytnosti - 5
K pláštěnce dolaď holínky. (Foto: Archiv firem)

 

Dobrým kouskem oblečení, který ti v batůžku nesmí chybět, je velký šátek. Je totiž doslova multifunkční. Můžeš se do něj zabalit, když ti bude zima, můžeš se jím přikrýt, sednout si na něj, udělat si z něj sukni, zahřeje ti záda, můžeš ho mít pod hlavou místo polštáře. Když ho přibalíš, sama určitě vymyslíš další využití.

 

Festivalové nezbytnosti - 6
Velký šátek tě zahřeje. (Foto: fler.cz)

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Čas pro dámskou jízdu? Wellness víkend

A v neposlední řadě nesmíš zapomínat, že na festivalech se také bohužel dost krade. Proto je dobré, když máš všechny důležité věci, jako jsou peníze, doklady, mobil a foťák, pořád u sebe. A určitě nebudeš chtít tahat celý velký batoh, takže si přibal i nějakou malou kapsičku, která tvé věci spolehlivě ochrání. Máš opět na výběr z několika variant. Sáhnout můžeš po klasické ledvince, taštičce na krk, ale na výběr máš také designové taštičky na pásek.

 

Festivalové nezbytnosti - 1
Nejlepší je mít důležité věci u sebe. (Foto: fler.cz)

 

Na jaký festival se letos chystáš ty?6 hlasů
Vaše hodnocení