Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Středoškoláci se mohou setkávat s mnoha problémy. Získávají první zkušenosti s alkoholem, které často skončí opilostí nebo nějakým průšvihem. Často se dostanou také do kontaktu s drogami a musí se bránit pokušení je vyzkoušet. Skrz různé zážitky p...

Co skouknout o prázdninách? Seriály z prostředí střední školy, které vám budou blízké

kamarádky
zdroj: Getty Images kamarádky
aktualizováno 11.07.2019, 00:00 | 11.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Středoškoláci se mohou setkávat s mnoha problémy. Získávají první zkušenosti s alkoholem, které často skončí opilostí nebo nějakým průšvihem. Často se dostanou také do kontaktu s drogami a musí se bránit pokušení je vyzkoušet. Skrz různé zážitky prožívají první citová zklamání a hledají svou vlastní sexualitu a v neposlední řadě se často setkávají také s šikanou.

Poslední dobou vyšlo hodně seriálů, které se tanagerským prostředím zabývají. Dospívající v nich rychle poznají sami sebe a snadno se ztotožní s hlavními postavami. Ať už na střední škole také trochu tápete ve vztazích a podobně nebo jen hledáte, jak se na léto zabavit, tyto seriály stojí za to. U mnohých z nich jen stačí naladit Netflix!

 

Skins

 

V úspěšném seriále Skins si zahráli dokonce i někteří herci ze Hry o trůny. Na rozdíl od tohoto seriálu se však Skins odehrává v reálném světě dospívajících dětí, jejichž život rozhodně není jednoduchý. Seznámíte se se skupinou přátel a postupně se začnou rozplétat vztahy uvnitř party. Teenageři hledají svou vlastní osobnost, štěstí, ale i lásku. V každé epizodě se tvůrci věnují jedné postavě, jejím touhám i bolestem a rozhodně nejde o žádný slaďák.

 

serialy
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Chilling Adventures of Sabrina

 

Máte rády tajemno a temnou, až hororovou atmosféru? Doby, kdy se dívky dívaly na Čarodějky, už jsou sice pryč, díla s magickou tematikou ale letí stále. Tento příběh se odehrává v 60. letech minulého století a hlavní postavou je poloviční čarodějka Sabrina. Ta žije zdánlivě obyčejný život. Chodí spolu s normálními dívkami na střední školu a má kluka. Po svých 16. narozeninách se však bude muset smrtelné části svého života vzdát, pokud chce rozvíjet své schopnosti.

 

serialy
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

13 důvodů proč (13 Reasons Why)

 

Tento seriál se zabývá tématem sebevraždy. Když se Hannah zabila, zanechala po sobě nahrávky, na kterých vysvětluje důvody svého rozhodnutí. V nich poukazuje na události a činy lidí z jejího okolí, které ji tomuto smutnému konci dovedly. Pavučinu okolností vedoucích k deprivaci dívky rozplétá její kamarád Clay. Studenti, kteří byli na nahrávkách zmíněni, se budou muset dostavit k soudu. Seriál ukazuje, kam až může vést šikana nebo necitelnost dospívajících, zvlášť když je obětí křehká dívka.

 

serialy
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší seriály po náročných dnech
Romantické, dramatické i strašidelné! 7 seriálů, které musíš vidět
Typy lidí, kteří sledují SERIÁLY

 

The End of the F***ing World


Sedmnáctiletá Alyssa chce vypátrat svého otce, který od ní odešel, když byla ještě malá. Spolu s Jamesem proto uteče ze střední školy. Oba jsou docela netypičtí, Alyssa je absolutně nevyrovnaná se svým způsobem života a James si o sobě myslí, že je psychopat a musí si proto najít první oběť, kterou zabije. Jak tahle bláznivá a absurdní jízda asi dopadne?

 

serialy
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Sexuální výchova (Sex Education)

 

Matka šestnáctiletého Ottise pracuje jako sexuální terapeutka. Poté co chlapec poradí školnímu grázlíkovi vyřešit jeho problém se sexem, zřídí ještě se svou spolužačkou školní sexuální poradnu. Ta bude samozřejmě zpoplatněná. V seriále se řeší mnoho otázek, kterými se každý sexuální začátečník zabývá. Pokud jste se tedy s vaším přítelem v posteli nevyhnuli pár trapasům, tak si tento seriál pusťte a uvidíte, že zdaleka nejste jediní.

 

serialy
(Foto: Archiv distribuční společnosti)0 hlasů
Vaše hodnocení