Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Míříte na vodu, ať už na výlet, nebo na prázdniny? Je jedno, jestli budete splouvat Vltavu, koupat se v Lipně nebo si užívat dobrodružství u moře. Tenhle nápad na jednoduché tvoření uchová vaše společné zážitky navždy a v krásné podobě!

DIY: Námořnický deníček z prázdnin

DIY: Deníček z prázdnin - 12
zdroj: oficiální zdroj DIY: Deníček z prázdnin - 12
aktualizováno 15.07.2018, 00:00 | 15.07.2018, 00:00 | Krásná.cz

Míříte na vodu, ať už na výlet, nebo na prázdniny? Je jedno, jestli budete splouvat Vltavu, koupat se v Lipně nebo si užívat dobrodružství u moře. Tenhle nápad na jednoduché tvoření uchová vaše společné zážitky navždy a v krásné podobě!

Vytváření vlastních cestovatelských deníčků je v posledních letech fenomén a vyrábějí nejen děti, ale i dospělí. Na papír lepí především fotografie, vstupenky z koncertů, divadel, cirkusů, přidávají lístky, kytičky, používají tematická razítka a další detaily, díky nimž si rovnou na cestě, nebo i pak doma, dotvářejí nezapomenutelný suvenýr a vzpomínku na krásné časy.

 

Pokud v létě na svých cestách míříte k vodě, vyrobte si na památku tematický námořnický deníček. Je plný přímořské atmosféry, vln a zkrátka letní pohody. Pojďte si s námi vyrobit minialbum, aby vaše fotografie nezůstaly ležet ladem, až se vrátíte z dalekých krajů.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Budeme potřebovat:


akvarelový papír
tenký karton
3D lepicí čtverečky
sadu razítek s námořnickou tematikou (k dostání např na aladine.cz)
stamposcrap abeceda
štětec
nůžky
stuhu
lepidlo
černou permanentní razítkovací barvu a inkoustové polštářky
fotografie
černý fix
rozprašovač na vodu
horkovzdušnou pistole nebo fén

 

ZKUSTE TAKÉ:

6 vymazlených DIY pro tvůj mobil! Návody na vychytávky i originální kryty
DIY: Zchlaď se v parných dnech limonádou ze STYLOVÉ SKLENIČKY!
DIY: Neuvěříš, z čeho si můžeš vyrobit populární HOUBIČKU NA MAKE-UP!

 

Jak na to:


1. Připravte si inkousty v barvě mořské vody – vhodný bude modrý, a nebojte se i zelené barvy. Zvolte si velikost minialba a vystřihněte si z akvarelového papíru i tenkého kartonu tolik kruhů, kolik budete chtít dělat stránek. Počítejte s tím, že některé fotky nalepíte rovnou na karton. U přední a zadní strany zvolte přibližně o 0,5 cm až 1 cm větší průměr kruhu, než jsou vnitřní stránky minialba.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Na nesavou podložku několikrát otiskněte inkoustové polštářky a postříkejte je vodou z rozprašovače, stejně jako akvarelový papír.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Štětcem naneste barvy na mokrý papír a promíchejte je, ale jen zlehka, aby zůstaly patrné původní barvy. Vysušte horkovzdušnou pistolí nebo fénem.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 5
(Foto: oficiální zdroj)

 

3. Zbylou barvu z podložky pomocí štětce naneste na papír a opět usušte.

 

4. Na bílý papír si otiskněte vybraná razítka a vystřihněte je.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

DIY: Deníček z prázdnin - 9
(Foto: oficiální zdroj)

 

5. Pokud máte šicí stroj, nebojte se ho použít! Šití papíru je mnohem jednodušší než šití látky a nevyžaduje se tady žádná přesnost. Čím méně rovné šití bude, tím lépe. Můžete střídat rovný, entlovací nebo jakýkoliv steh, který váš stroj umí. Můžete prošít i natištěné motivy razítek.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

6. Doplňte nápisem pomocí razítek abecedy, vystřižené motivy nalepte a domalujte barvami dle vlastní fantazie.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 8
(Foto: oficiální zdroj)

 

7. Vnitřní části minialba budou tvořit fotky, které můžete doplnit otisky razítek – ta natisknete, vystřihnete a přilepíte na 3D lepicí čtverečky.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 11
(Foto: oficiální zdroj)

 

8. Jednotlivé stránky mohou tvořit jen fotografie. Vystřihněte si z nich kruhy a nalepte je na kartonový podklad.

 

DIY: Deníček z prázdnin - 10
(Foto: oficiální zdroj)

 

9. Dekorování vnitřní části minialba záleží jen na vaší fantazii. Můžete přidat vše, co chcete ve svém albu mít. Pohlednice, letenky, vstupenky nebo třeba mušličky. 3D předměty doporučujeme lepit tavnou pistolí.

 

10. Minialbum dokončíte tak, že si vždy v jednom místě na každé stránce vytvoříte dírku pomocí kleští, a tou provléknete buď stužku, provázek, nebo knihařský kroužek. Pokud bude minialbum svázáno v horní části, jako je tomu v našem případě, dejte pozor na řazení stránek, aby nebyly vzhůru nohama!


DIY: Deníček z prázdnin - 1
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení