Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Se začátkem nového týdne je tu další rozhovor s novou báječnou blogerkou. Tentokrát je to 19 letá Dominika Nováková.

DOMINIKA NOVÁKOVÁ: Vůbec nechápu, jak to všechno stíhám

Dominika Nováková
zdroj: Archiv blogerky Dominika Nováková
aktualizováno 28.07.2014, 00:00 | 28.07.2014, 00:00 | Krasna.cz/sr

Se začátkem nového týdne je tu další rozhovor s novou báječnou blogerkou. Tentokrát je to 19 letá Dominika Nováková.

 

Jak bys sama sebe popsala jednou větou? Máš nějaké oblíbené motto nebo citát, které tě vystihuje?

Nejspíš jako přátelského člověka, který se snaží přenést dobrou náladu na každého v jeho okolí. Před rokem jsem si našla oblíbené motto: “Ať si myslíš, že něco dokážeš nebo nedokážeš, pokaždé budeš mít pravdu.” Věřte, nebo ne - opravdu to funguje!

 

Patříš k týmu blogerek, které píšou pro Krásnou. Kde bereš inspiraci pro svoje články?

 

Inspiraci beru především sama u sebe. S mnoha dívčími problémy se sama potýkám, proto se snažím neustále na ně hledat řešení, a s výsledky se dělím se čtenářkami. Zároveň jsem hodně veliký nadšenec do tvoření a malování, takže o svých “pokusech” Krásnou.cz také zahlcuji. :-)

 

Čteš nějaké další blogy?

 

Právě, že poslední dobou spíše sleduji “youtube vlogy”, což by se dalo popsat za normální článek na blogu, ovšem ve formě videa. Ovšem stále nepohrdnu fashion blogy, baví mě sledovat outfity jiných blogerek.

 

Jaký máš názor na pro-ana blogy?

 

Asi pouze to, že o nich vím, párkrát jsem na ně mrkla, a když jsem zjistila, kolik toho holčiny za den sní, dostala jsem hlad a šla se najíst. Na jeden z těch blogů jsem si právě v ten den neodpustila napsat komentář: “Ta pizza, co teď jím, je fakt výborná…”

 

Panuje podle tebe mezi blogerkami (nejen z Krasna.cz) konkurence?

 

Chtěla jsem napsat ne, ale myslím si, že to bych kecala. A přeci jen takové menší přátelské soutěžení téměř nikomu neuškodí. Naopak se třeba blogerky vymotivují vyplodit lepší články a mají motivaci se zlepšovat. Každá z nás. :-)

 

Na blogu máš článek obsahující soupis tvých dosavadních úspěchů. Na který z nich jsi zatím nejvíc hrdá?

 

Člověk je vždycky nejvíce pyšný nato, když dosáhne toho, po čem celý život prahne, nebo toho, čeho nečekal, že někdy v životě vůbec dosáhne. Prozatím jsem tedy právě nejvíce pyšná na úspěch, který jsem si nikdy ani ve snu nevysnila - hraní ve filmu režiséra Karla Janáka - 10 Pravidel.

 

Jeden už pomalu neví kam se přihlásil, jelikož zkrátka nikdy nic nevyhraje. A najednou o půl roku později se jedu na sebe podívat do kina. :-)

 

Tebe hodně baví vytvářet módní návrhy. Který z poslední doby se ti podle tebe nejvíce povedl?

 

Nejspíš jeden z mých posledních návrhů, který jsem si chystala do přijímaček na vysokou školu oděvního návrhářství. Osud mi ale přál to, abych se tam stejně nedostala. Beru to tak, že moje cesta tedy vede na jinou školu.

 

Dominika Nováková
(Foto: Archiv blogerky)

 

Chtěla bys být jednou slavnou módní návrhářkou? Máš nějaký vzor nebo oblíbenou návrhářku, kterou obdivuješ?

 

Opět bych zalhala při záporné odpovědi - byla bych za to nesmírně ráda, a ačkoli na to nemám školu, snažím se v návrhářství postupovat, jen co to jde. Proto v to stále doufám a tyhle vrátka si rozhodně nezavírám.

 

Rozhodně obdivuji naši Blanku Matragi.

 

Spolu s blogerkou Annette Krubner stojíš za e-shopem myhers1.com. Jak přesně vaše spolupráce vypadá a kde bereš inspiraci pro svoje návrhy?

 

Společně se s Anet domlouváme na potiscích, co by se které líbilo. Často se inspirujeme zahraničím a zahraničními trendy, které se dostávají do českých obchodů o něco pomaleji.

 

Svému blogu jsi věrná už spoustu let. Mnoho začínajících blogerek je zklamaných z malé návštěvnosti, a nový blog je kvůli tomu brzy omrzí. Jaký je tvůj recept na vytrvalost?

 

Velice důležitá je trpělivost. Každý máme chvíle, kdy na blog nemáme chuť nebo čas, ale až se to dostaví, jde se psát. Za čas bude o blogu vědět více lidí a kolikrát se mi stalo, že jsem narazila na čtenářku mého blogu, která mi ho komentovala před 4 lety.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

 

KRISTYNACHD: Nikdy se nevzdávám

LOTTY BIONDI: Inspiruji se vším kolem sebe

ANNETTE KRUBNER: Chci být hlavně v životě šťastná

 

 

Jak velkou změnou tvůj blog prošel od doby, co sis ho založila? Neomezuje tě dnes adresa tvého blogu, který sis založila? Stydíš se dnes třeba za nějaké své staré články? 

 

Velikou změnou. Už si nevzpomenu na vše, co můj blog zažil. Přes pubertální barbie styl, přidávání mého komiksu "Na Paloučku", nesmyslné obrázkování a další.

 

Vlastně je komické, že si až TEĎ tady uvědomuji, že to, co jsem chtěla kdysi z blogu mít - už konečně mám. Já bych vlastně nemohla být šťastnější.

 

Některé mé staré články byly hrozné, většina je smazaná - ale ty dál trvale nemažu! Moc mě baví si pročítat, na co jsem tehdy myslela.

 

Pokud nás čtou nějací kluci, jistě je bude zajímat, zda jsi zadaná a zda si na Facebooku přidáváš do přátel cizí lidi. Prozradíš nám to?

 

Momentálně nejsem zadaná a kdysi jsem si kvůli mému Youtube kanálu přidávala všechny lidi, protože si se mnou chtěli psát o mých videích, a to mě ohromně těšilo! Pak jsem se ale jednoho dne podívala na počet přátel, a když jsem zjistila, že jich mám přes 600, zhrozila jsem se a všechny neznámé smazala. Myslím, že jsem teďka na třech stovkách.

 

Ty jsi velká fanynka kapely One Direction. Obnáší tvoje náklonnost k této kapele i to, že ji musíš před svým okolím bránit? Setkáváš se spíše s odsudky, nebo jsi obklopena spíše dalšími fanynkami?

 

Jsem veliká fanynka, ale přesto se snažím před jejich odpůrci tohle téma vůbec nevytahovat. Bavit se dá i o jiných věcech.

 

Stalo se mi, že třeba můj bývalý přítel vůbec netušil, že nějakou náklonost k téhle skupině vedu. Člověk to zkrátka nemusí dávat všem najevo.

 

Jedním ze současných trendů je stát se vegetariánem. Je to i tvůj případ a co si myslíš o vegetariánech?

 

Já jsem nenucenej vegetarián. Tedy, skoro. Jím pouze kuřecí maso - a to ještě jenom některé.

 

...Ale stejně ho celé ještě na třikrát rozpitvám. Takže je ho pro mě tak akorát škoda… - jak říká můj bratr.

 

Dominika Nováková
(Foto: Archiv blogerky)

 

Co si myslíš o dalších trendech současnosti - tetování a piercingu? Máš, nemáš, plánuješ?

 

V malé míře se mi líbí obojí. Piercingy beru, že jsou hezké pouze na holkách, a to v uších a bříšku. Já mám pouze tři píchlé dírky v uších (dvě vlevo, jedna vpravo). Tetování se mi také líbí, jednou bych ho chtěla nejspíše na žebra (kde to mimochodem bolí nejvíce) a nejspíš nějaký nápis. Ještě předtím si ale musím promyslet co, ačkoli letmo tuším.
U kluků se mi líbí také decentní tetování a pouze v černobílé. Upřednostňuji texty, než-li obrázky.

 

Co říkáš na vítězku soutěže Miss Blog.cz, blogerku Lady Mushroom - líbí se ti její styl?

 

Její styl mi přijde nápaditý a výrazný. Barevnost mě také fascinuje. Ovšem nic moc pro mě.

 

Líbí se ti retro móda pin-up girls? Jaký styl nejvíc vyhovuje tobě?

 

Tahle móda se mi opravdu líbí. Ale pouze v té podobě, kdy blogerka na tohle téma vytvoří kolekci fotografií a já si ji prohlédnu. Samotnou by mě bavilo se na tohle téma nechat nafotit. Ovšem opět ne nic k nošení na ven.

 

Dominika Nováková
(Foto: Archiv blogerky)

 

Jak si užíváš letošní prázdniny a kam jdeš na podzim studovat?

 

Snažím si prázdniny užívat volnem, ale i prací. Tvořím a maluji šaty do návrhářské soutěže, vytvářím videa pro Youtube kanál a samozřejmě trávím k tomu ještě každý den s přáteli. Vůbec nechápu, jak to stíhám, ale myslím, že to vystihuje mé každodenní návraty domů po půlnoci.

 

Letos v květnu jsem úspěšně odmaturovala a v říjnu se budu těšit na univerzitu J.A.Komenského v Praze, obor sociální a mediální komunikace. :-)

 

Dominika Nováková

 

--

 

PROFIL

 

 

Dominika Nováková, 19 let, Tábor.

 

 

WWW:

 

https://www.facebook.com/dominika.novakova.9
https://www.facebook.com/pages/DOMI-Nov%C3%A1k/617618861629265
http://krasna.nova.cz/rubrika/dominikanovakova/
http://dominikisek.blog.cz/
http://myhers1.com/
http://weheartit.com/dominikisek
http://instagram.com/dominikisek
https://www.youtube.com/user/winx588 hlasů
Vaše hodnocení