Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Plány na dovolenou nemusí vždy vyjít dle představ. Může na vás cokoli nečekaného zpoza rohu vybafnout, a když nebudete připravení, můžete na to taky pěkně doplatit.

Dovolená jako z noční můry: Na co se připravit a jak zvládnout každou katastrofu

thajsko
zdroj: Archiv blogerky thajsko
aktualizováno 12.08.2015, 12:33 | 12.08.2015, 12:33 | Anie Songe

Plány na dovolenou nemusí vždy vyjít dle představ. Může na vás cokoli nečekaného zpoza rohu vybafnout, a když nebudete připravení, můžete na to taky pěkně doplatit.

Anie z blogu aniesonge.com vám opět přináší svůj zážitek. 

 

Uf, první článek z ostrova! Dneska se vám ještě nebudu rozplývat nad tím, jak nádherné to tu je. O tom se tu zmíním ještě asi tisíckrát, dneska vám chci napsat, proč byla tohle nejhorší cesta našeho života, jak jsme se cítili totálně na dně a jak jsme to nakonec všechno zvládli!


Let z Prahy do Istanbulu probíhal až na velký turbulence dobře. Velkým překvapením bylo, že tam chumelilo! V Turecku!

 

Na další letadlo do Bangkoku jsme měli čekat 4 hodiny, bohužel špatný počasí zapříčinilo zpoždění a my vzlétli až o hodinu a půl později. Let do Bangkoku taky v pohodě, až na to, že jsem se celá (nejspíš díky antibiotikům) osypala po celém těle, hořel mi obličej, bolelo mě v krku, nemohla jsem se dostat k lékům, které jsem nechala v kufru a letušky mi řekly, že mi prostě nic na bolest dát nemůžou.

 

A to byl opravdu jen začátek.

 

thajsko
(Foto: Archiv blogerky)


Jsme na letišti a začneme shánět taxíka, který by nás odvezl na letiště druhé, zjistíme cenu, Lukáš jde do bankomatu vybrat peníze a... nic!

 

Bankomat tvrdí, že je špatně pin, my ale víme, že je dobře. Někde se stala chyba, nevíme kde, letadlo nám letí za 2 hodiny a my ani nevíme, jak se dostaneme na letiště, jak taky bez peněz? Zaměstnavateli na Samui nemáme jak dát vědět, protože nemáme peníze na hovor, natož na sim kartu, a na wifi se prostě připojit nedá.

 

 

thajsko
(Foto: Archiv blogerky)

 

Lukáš oběhává informace a snaží se zjistit co máme dělat, já mám horečku, neskutečný hlad a pocit, že každou chvilku omdlím. Naštěstí nám paní ukázala autobus, který nás sveze zadarmo, přičemž ale upozornila, že si není jistá, jestli náš let stihneme. My to ale prostě to musíme stihnout!


Dorazíme na druhé letiště, utíkáme s kuframa jak o život, přejíždíme nohy Thajcům (určitě si mysleli, že jsme nevycválaný Rusáci) a ptáme se každýho kravaťáka na náš let, samozřejmě, že naše odbavení bylo až na uplném konci letiště, přiběhneme tam, pán nám projede kufr, zkontroluje letenky a hned za námi zavře. Přijít o minutu později, neměli bychim šanci to stihnout!


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Poprvé k moři s přítelem

TOP 5 přípravků na léto

Procestuj celou Evropu úplně ZADARMO!


Přiletíme do Surat Thani (pevnina kousek od ostrova) kde na nás čeká trajekt na Samui, na jednu stranu se nám hrozně ulevilo, na druhou nám začalo vrtat hlavou, jak se vlastně dostaneme z přístavu, když nemáme simky, abychom mohli zavolat, v kolik si nás má šéf vyzvednout, plus nemáme peníze na taxíka.

 

 

thajsko
(Foto: Archiv blogerky)

 

Vypadalo to fakt jednoduše, prostě se zeptáme Thajců, jestli nám půjčí telefon a zavoláme si... Říkám vám, asi 10 nás odmítlo, prostě nepůjčili! Seděli jsme na tom trajektu, kolem nás tma, já začala brečet zoufalstvím a pořád jsem neměla prášky.


Měla jsem neskutečný hlad a žízeň, myslela jsem na mamky, které se doma klepou strachy, co s námi asi je. Nevím, co se stalo, ale Lukáš to zkusil ještě naposledy, zeptal se staršího páru, ti dva neuměli ani slovo anglicky, ale ten telefon nám půjčili! Zavolali jsme si a nikdy mi nespadl větší balvan ze srdce.


Všechno dopadlo jak mělo, jsme teď zase o něco chytřejší – vždycky mít sebou hotovost, jídlo od maminky, která vám ho určitě strká do tašky a plán B a hlavně toho nejlepšího chlapa na světě, na kterého se můžete v každé situaci spolehnout!


PS: teplejší vodu jsem v životě nezažila! 19 hlasů
Vaše hodnocení