Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Se začátkem nového týdne je tu další rozhovor s novou blogerkou. Dnes je jí 23 letá Dragell.

DRAGELL: Blog mi pomáhá v osobním rozvoji

Dragell
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Dragell
aktualizováno 29.09.2014, 00:00 | 29.09.2014, 00:00 | Krasna.cz/sr

Se začátkem nového týdne je tu další rozhovor s novou blogerkou. Dnes je jí 23 letá Dragell.

Mohla by ses na úvod představit našim čtenářkám v několika větách?

Ačkoliv se na internetu projevuji pod přezdívkou Dragell, slyším také na jméno Lucie. Na světě pobývám již 23 let a aktuálně vlastním status studentka – vysokoškolačka. Jsem veselá a upovídaná.

Jsem typický blíženec – mám ráda téměř vše a je pro mne velmi obtížné mít pouze jeden koníček. To se vlastně dobře ukazuje i na mých blozích, kde naleznete různé tématické okruhy (a to i po tom, co jsem blogy protřídila a více zaměřila).

Od většiny blogerek se lišíš v tom, že nemáš jen jeden, ale hned dva blogy -
in-my-own.blog.cz a divci.blog.cz. Čím se od sebe liší a co na nich můžeme najít?

První blog je spíše takový kulturní, věnuji se na něm knihám, filmům, společenským hrám, cestování, náhledu na různé akce či vlastnoruční tvorbě.

Druhý blog je pro změnu zaměřen čistě na dívky, pro které přináším nejen recenze kosmetiky, jak je na beauty blozích zvykem, ale také různé informační články o dívčích problémech. Zaobírám se rozličnými tématy ohledně péče o tělo, vzhled či vztahy.

Blogování tě jistě stojí hodně času. Co ti to na plátku dává?

Blogování je pro mne zábavou, spojením s dalšími lidmi, pomáhá mi v osobním rozvoji.

Skrze blogy jsem také poznala nové přátele, jsem ráda, když se mi občas povede sejít se na nějakém blogerském srazu, kde se dáme do řeči o všem možném a nemožném z běžného života jako staří přátelé. Někdy si s některými blogerkami prostě jen tak někam vyrazím.

Občas jsou mi nabídnuty také nějaké spolupráce, díky kterým jsem již mohla mnoho svých čtenářů obdarovat v soutěžích či jsem se dostala ke knize či filmu, které ještě nebyly uvedeny na český trh. Mohla jsem tak svým čtenářům poskytnout jedinečné recenze, na které by si museli na jiných stránkách ještě počkat nějakou dobu počkat.

Píšeš oba své blogy jenom pro holky, nebo tě čtou i kluci? A jak vypadá tvoje typická čtenářka?

Pouze jeden blog je čistě směřován na dívky a to na mladé, dospívající.

Ovšem můj kulturní blog je otevřen pro všechny, ačkoliv skrze komentáře shledávám, že nejspíše právě dívky na něj směřují. Doufám ale, že témata ocení jak mladí, tak starší, jak ženy, tak muži, takže se nemusí bát nakouknout kdokoliv.

Patříš mezi velmi aktivní přispěvatelky na Krásnou. Kde bereš nápady na nová témata a o jakých tématech píšeš nejraději?

Témata hledám ve svém okolí nebo také píši o svých zájmech a novinkách okolo nich. Mnohdy mi vypomáhá i dané období – třeba letní prázdniny, na které se dá napsat tolik článků. Čerpám ze svých zkušeností, inspiruji se v různých fórech kladenými otázky, na které znám odpověď.

Nedá se říct, o čem píši nejraději, pokaždé je to něco jiného, podle toho, jak se cítím, oč se zrovna více zajímám – ale vše, o čem píši, mne baví a zajímá, bez toho by to nešlo.

Posíláš pro Krásnou stejné články, které zveřejňuješ i u sebe na blogu, nebo píšeš zvlášť články jen pro Krásnou a zvlášť články jen pro blog?

Články, které umisťují ke čtení na Krásnou, je možné nalézt i u mne na obou blozích. A to z toho důvodu, že mé blogy a Krásnou určitě čtou různí čtenáři. Ten samý článek se tak dostane k více čtenářům a o to přeci jde, psát pro někoho a předat informace co největšímu publiku.

Samozřejmě pokud bych svým psaním někoho oslovila, na mých blozích nalezne daleko více zajímavých článků.

Sleduješ články, které píší i ostatní blogerky? Vnímáš je jako konkurenci?

Pro mne je to koníček, který mne baví. Píšu od srdce a nenechávám se ovlivňovat jinými blogerkami a jejich psaním. Konkurenci tedy nijak nevnímám, protože kdybych začala něco takového řešit, už by to nebyl můj oblíbený koníček. Nejspíš bych se pak na každodenní psaní na blogy těšila méně. Není to pro mne nějaká soutěžní disciplína, kde musím být nutně nejlepší – blog mne neživí a tak mi stačí, že píši pro radost svou i radost čtenářů. Na tom mi záleží :)

Sleduješ komentáře pod svými články na blogu a na Krásné a reaguješ na ně, nebo je ignoruješ?

Ačkoliv nereaguji příliš často na komentáře k mým článkům a snažím se naopak veškerou energii směřovat na tvorbu nových článků, i přesto bedlivě sleduji, kde jaký komentář přibude. Je to pro mne jakási odezva, jak článek lidi zaujal, jaký mají čtenáři na něj názor. Dokonce zvědavě obcházím stránky lidí, kteří se rozhodli zanechat u mne komentář.
Komentáře jsou pro mne důležitou odezvou a hlavně motivací pro další psaní, protože vím, že stále mne někdo čte, zajímá jej to, takže nepíši články jen pro sebe.

Jaký je tvůj recept na vysokou čtenost? Chtěl bys být jednou slavná blogerka?

Vím, že mám nějaké mezery, jak bych vlastně ještě mohla zvýšit návštěvnost, ovšem návštěvnost také hodně ovlivňuje častá aktualizace a stáří blogu. Na in-my-own.blog.cz mám výrazný podíl čtenářů z vyhledávačů, kdy čím je článek starší, tím je zobrazen výše při vyhledávání. Vhodná je i aktuálnost, nějaké novinky, informace, které čtenář nezíská všude. Co si všímám, často čtenáře zajímá i něco více o daném blogerovi, takže občas proložit blog nějakým článkem „ze zákulisí“ zlepší vztah mezi čtenářem a blogerem, ukáže, že za blogem opravdu stojí reálný člověk takový, jako je čtenář. A co bych zdůraznila, pak je to design, který mnohdy rozhoduje. Měl by být originální a hlavně aby byly čitelné články. Tmavé písmo na tmavém pozadí určitě nenaláká k další četbě, stejně tak jako animace na pozadí.

Jinak slavná blogerka nejspíše ne. Sláva sebou přináší i různé nepříjemné chvilky a já chci mít svůj blog ráda a ne se trápit nad zlými jazyky. Na druhou stranu stačí mi být známá, v podstatě jako jsem teď – když se řekne má přezdívka, určitě se najde alespoň jeden člověk, který řekne: „Jo, tuhle blogerku znám!“

Čteš pravidelně nějaké blogy nebo sleduješ nějaké YouTuberky?

Mám raději blogy než vlogy. Na videa není vždy a všude čas, takže jsem spíše ráda za psané články, které mohou být občas doplněny videem. Dá se říct, že nejpravidelněji čtu blogy lidí, kteří u mne komentují. Vím, že nejsem zrovna aktivní komentátor, takže moji přítomnost mnohdy nezaznamenají, ale ráda se takto zajímám o své čtenáře, co vlastně tvoří oni.

Jaký máš na vlogy bližší názor a točíš je také někdy?

Jak jsem již napsala, vlogy zrovna ráda nemám, preferuji blogy. Hlavně také proto, že u vlogů musím shlédnout celé video, ale u klasických článků mohu prolétnout článek očima a pročíst si případně jen část, která mne doopravdy zajímá.
Videa tvořím, ale jsou to spíše návody, záběry z akcí a podobně. Raději si v klidu sednu k počítači a sepíši své myšlenky do Wordu, kde vše plně ovládám, můžu přepsat a je to pro mne jednodušší na úpravu.PŘEČTI SI TAKÉ: 

NICOLE: Jsem ráda taková, jaká jsem
S-HEJVI: Nikdy nic nevzdávám předem
MICHAELA VANČUROVÁ: Chceš-li být vidět, musíš trochu provokovat


Co je podle tebe mezi mladými holkami teď nejvíc in - Instagram?

Jej, tak to netuším, v tomhle se moc nevyznám, nejspíše ano. Já jsem ráda, že jsem teď vůbec objevila kouzlo Twitteru, kterému jsem také dlouho odolávala, ale nakonec mne uchvátil více než Facebook.

Co děláš pro to, abys byla krásná?

V první řadě se snažím být šťastná a trávit čas s blízkými lidmi. Základem krásy je totiž osobní spokojenost a pohoda. Stres vyvolává negativní myšlenky, emoce, ovlivňuje i vzhled těla. Takže kromě toho, že se neusmíváme (což je pro krásu to nejdůležitější!), tak se nám zhoršuje pleť, vlasy, nehty, celkově jsme náladovější. A takový člověk rozhodně není krásný, i kdyby měl na sobě velkou vrstvu skvěle udělaného make-upu.

Jaký máš názor na tetování a piercing?

V přiměřené míře mi nevadí, je to volba člověka, jak se ozdobí. Co se týče piercingu, mám jedno ucho na víckrát propíchnuté, ale to je vše. Nikde jinde by se mi na sobě nelíbil. A rozhodně by se mi nelíbil opiercingovaný přítel, nevím proč, ale cítím to tak. U druhých ovšem jejich rozhodnutí respektuji a nevadí mi (jak piercing, tak tetování).

Co se týče tetování, někdy v budoucnu bych si nějaké malé chtěla udělat, ovšem rodiče s tím nesouhlasí, takže dokud mne živí a umožňují mi studovat, tak budu respektovat toto jejich přání.

Na blogu píšeš, že se už pět let barvíš na červeno. Děláš to proto, že jsou redheadky v módě, nebo tě tvoje přírodní barva prostě jenom nebaví?

Barvím se spíše na zrzavo než na červeno, ale tón mých vlasů hodně ovlivňuje aktuální vnitřní rozpoložení. Co pamatuji, když jsem se tehdy rozhodovala pro tu zásadní změnu, nikdo takový se v mém okolí nepohyboval. Dokonce mne kamarádky odrazovaly, že se takhle slušné holky nebarví. Nakonec mi v tom pomohla máma, která mi k osmnáctinám dala speciální dárek – navštívila jsem kadeřnické studio s poradou vizážisty, který mi sdělil, že by na mě chtěl vidět zrzavou, že jsem typově přesně zrzka, jen příroda se nejspíše někde spletla. A od té doby jsem zrzavá, někdy červenovlasá.

Dodnes, když někomu prozradím, že jsem blondýna, mi mnozí lidé nevěří, včetně profesionálů s tímto zaměřením. A já jsem s touto barvou spokojená, cítím se v ní velmi dobře a neplánuji se jí v nejbližší době zbavit.

Prozradíš, jestli jsi zadaná?

Ano, zadaná jsem. *úsměv*

Dokonce můj přítel stojí za rozvojem mých blogů, kdy mi pomohl se více zaměřit na určitý okruh témat. Kdo si pamatuje, byl in-my-own.blog.cz směsicí všech rozličných témat, některá jsem umístila na nový blog divci.blog.cz, jiná jsem rozličně rozvinula na původním blogu a některá dokonce úplně zanikla.

Nejen mezi mladými dívkami dnes hodně frčí ezoterika. Jaký máš názor na horoskopy, věštění z karet, apod.?

Kdysi na základní škole jsem věštila (spíše pokoušela se věštit :)) z tarotů, stále je mám doma. Na horoskopy nevěřím, v dnešní době se těmto tajemným vědám nevěnuji, ovšem věřím, že je tu něco víc.

Dalším velkým trendem je vegetariánství. Jaký máš na něj názor?

Nejsem vegetariánka, vím, jak je maso důležité pro tělo, ovšem nejspíše mne lehce poznamenala sestřenice-vegetariánka a také život na vesnici. Když zažijete v dětství několikatery zabíječky a máte rádi zvířata, tak se to do vás prostě musí nějak otisknout. Takže jíst rybu s hlavou či oškubat kuře je pro mne něco nemožného. Pokud maso vypadá jako nic nepřipomínající zvíře, ráda si na něm pochutnám.

Co se týče druhých, je to jen jejich věc, co jedí. Rozhodně jim do toho nebudu mluvit, ačkoliv sama si myslím, že maso je pro tělo důležité.

Velký okruh blogů píší dívky, které zbožňují zahraniční boybandy typu One Direction nebo Tokio Hotel. Když jsi dospívala, také jsi šíleně propadla nějaké kapele nebo zpěvákovi?

Bohužel ne, tihle mladí zpěváci byli svými žánry vždy mimo můj hudební vkus. Neříkám, že bych šíleně propadla, ale jednu dobu jsem měla ráda herce Orlanda Blooma a poté jsem si oblíbila Johnnyho Deppa, hlavně díky jeho šíleným rolím, které dokáže vždy perfektně zahrát. Je to vlastně můj nejoblíbenější herec dodnes.

Je nějaká otázka, na kterou bys nikdy neodpověděla?

Když nad tím tak přemýšlím, tak by mi nejspíše žádná otázka nevadila. Nad některými bych se asi musela zamyslet více, třeba by mohly být nepříjemné (to občas nějaká ta otázka je, že), ale věřím, že bych odpověď nalezla.

Když se ohlédnu za některými odpověďmi na svém blogu pro čtenáře, tak jsem občas vynechala otázku, která mi nic neříkala, nevěděla jsem, co k ní napsat, neboť jsem k dané věci neměla nijaký vztah či názor. Takže asi na takové otázky bych neodpověděla nebo odpověděla velmi stručně, že téma jde mimo mne.


Dragell
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)
PROFIL:

 


Dragel, 23 let.

WWW:

http://in-my-own.blog.cz/
http://divci.blog.cz/
https://www.facebook.com/pages/Dragellina-tvorba/185017898208386
https://twitter.com/Dragell
www.youtube.com/user/LDragell
 1 hlasů
Vaše hodnocení