Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Že jsi slovo swap nikdy neslyšela? Jednoduše řečeno – jedná se o předem domluvenou výměnu balíčků. A tomuto trendu v poslední době podlehlo stále více žen i dívek všech věkových kategorií. Zkus to také, je to jednoduché!

Hledáš nový koníček? Zkus SWAPOVÁNÍ!

Swap
zdroj: Archiv autorky Swap
aktualizováno 14.02.2016, 00:53 | 14.02.2016, 00:53 | mkr

Že jsi slovo swap nikdy neslyšela? Jednoduše řečeno – jedná se o předem domluvenou výměnu balíčků. A tomuto trendu v poslední době podlehlo stále více žen i dívek všech věkových kategorií. Zkus to také, je to jednoduché!

Jak na to?
Swap většinou začíná tím, že se domluví téma a cena. Domluvit si přesnou částku je důležité, aby se nestalo, že jedna pošle řasenku a bonbóny a druhá balíček plný kosmetiky. Dále si obě swaperky napíší své preference a co od balíčku očekávají, například že nechtějí kosmetiku testovanou na zvířatech, nemají rády žlutou barvu nebo nemají propíchnuté uši, takže nevyužijí náušnice. Čím déle si spolu budete psát, tím lépe, protože pak bude snazší odhadnout, co by tak té druhé udělalo radost. Nepište si jen konkrétní věci, co chcete dostat, napište i něco o sobě a popište si své koníčky. Swap je především o tom, udělat někomu radost, ale spousta holek dává přednost překvapení, takže jen napíší své zájmy a pak jsou zvědavé, co jim přijde.


Jaké mohou být druhy swapů?
Hodně populární jsou swapy s kosmetikou. Přeci jen - zkrášlovat se chceme všechny.

 

Swap
(Foto: Archiv autorky)


Aby to ale nebyla nuda, kdy si jen napíšete, že chcete tu a tu značku řasenky a také si ji pošlete, vymýšlejí se různé tematické swapy. Například swap podle lidských smyslů.

 

Swap
(Foto: Archiv autorky)

 

Fantazii se ale meze nekladou! Můžete si poslat ručně vyráběné věci, pohlednice, materiály na tvoření, mix různých věci... Vše je o domluvě.

 

Swap
(Foto: Archiv autorky)

 

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:

Jsi sama? Osvědčené triky, jak si najít kamarády
I na obalu záleží! Tipy na balení dárků
NÁVOD na výrobu náušnic z fima


Základní pravidla pro dobrý swap
Nezapomeň, že swap je něco jako dárek pro druhou osobu. Rozhodně udělá spoluswaperce větší radost, když budou věci pěkně zabalené, než když jí přijde polorozpadlá krabice. Swap posílej vždy doporučeně, budeš pak mít důkaz, že jsi jej skutečně poslala, kdyby jej pošta náhodou ztratila.


Každý swap by měl mít průvodní dopis, ve kterém bude minimálně seznam věcí, co jsi poslala. Můžeš v něm také vysvětlit, proč jsi vybrala právě tyto předměty, nebo jednoduše spoluswaperce jen popřát příjemné rozbalování.


Neposílej staré, prošlé nebo použité věci! Před zabalením vždy zkontroluj dobu trvanlivosti potravin i kosmetiky. Ujisti se ještě jednou o stavu věcí, které posíláš, taky bys určitě nerada dostala ošoupaný prstýnek nebo zaschlý lak. A nezapomeň ze všech věcí odstranit cenovky!


Vždy se předem spoluswaperky zeptej, jaké věci by ve swapu rozhodně nechtěla dostat, a žádnou z těchto věcí jí neposílej. Samozřejmě se může stát, že se v něčem netrefíš, protože ti nenapíše, že to nechce. Ale pokud by ti vyloženě řekla, že něco nechce, a tys jí to stejně poslala, bude to pro ni znamenat, že ses nad swapem vůbec nezamyslela nebo si nedala záležet.

 

Vždy dodržuj téma a alespoň dosáhni domluvené ceny. Často se stává, že swaperky cenu překročí, ale nikdy bys neměla posílat věci v nižší hodnotě, než jste se domluvily.

 

Swap
(Foto: Archiv autorky)

 

Kde se dá swapovat?
Swapovat se dá na různých stránkách. Dívky se mohou domluvit třeba no fóru na vinted.cz, to je dobré zejména z toho důvodu, že uživatelky tam mívají profily s hodnocením. Přeci jen, když bude mít někdo 20+ kladných hodnocení, je menší pravděpodobnost, že to bude podvodník.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Krabice plná vynikajícího jídla? Seznam se s Brandnooz boxem!
Co ukrývají Zajíci v krabici za překvapení?
Už máš svoji krabičku krásy?

 

Skupina o swapování existuje i na Facebooku, kde je výhoda v tom, že lidé mají (nebo teda by měli) své reálné profily, takže hned o člověku, který je na druhé straně, víš, co je zač. Swapuje se ale třeba také na instagramu nebo se domluví dvě youtuberky. Asi nejpohodlnější je ale v současné době stránka swaplace.com. Přes veškeré technické chyby je to momentálně jediná česká stránka, zaměřená výhradně na výměny balíčků. Člověk si zde vyplní přehledný profil s věcmi, které by ve swapu chtěl, i těmi, které by tam nechtěl. Po přihlášení ke swapu se mohou uživatelky domlouvat, a když si nakonec balíčky pošlou, mohou si udělit hodnocení a zveřejnit fotky toho, co dostaly a poslaly, aby mohly ostatní uživatelky vědět, jak swapy od nich vypadají.8 hlasů
Vaše hodnocení