Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Intimní vložky neodmyslitelně patří k životu ženy. V současné době ale vyšlo najevo, že vložky jsou sice dobrým sluhou, ale špatným pánem. Co nám kvůli používání vložek hrozí? A jak se proti tomu můžeme bránit?

HOLKY POZOR! Vložky a tampóny nám mohou uškodit

Menstruace
zdroj: Thinkstockphotos Menstruace
aktualizováno 07.04.2017, 00:06 | 07.04.2017, 00:06 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Intimní vložky neodmyslitelně patří k životu ženy. V současné době ale vyšlo najevo, že vložky jsou sice dobrým sluhou, ale špatným pánem. Co nám kvůli používání vložek hrozí? A jak se proti tomu můžeme bránit?

Největším problémem vložek je to, že škodí životnímu prostředí.

 

Ekologický problém je na dosah!
Přemýšlela jsi někdy nad tím, kolik odpadu za den vyprodukuješ? Výrobky, které ti dnes usnadňují život, tě v budoucnosti mohou zaplavit jako odpad. Řeč je bohužel i o jednorázových hygienických pomůckách pro ženy. Je zajímavé, že ještě před nedávnem jsme takový problém nemuseli řešit, ženy totiž většinu svého plodného života byly těhotné nebo kojily a nemenstruovaly tak často, jako moderní ženy.

 

Věděla jsi, že...?
...žena za svůj život vypotřebuje až dvacet tisíc kusů vložek nebo tamponů? 


Chceš být šetrnější k přírodě?
Hledáš alternativu k běžně dostupným hygienickým vložkám a tamponům? Tou může být látková vložka. Tvarem je naprosto identická ke klasické vložce, rozdíl je v tom, že je vyrobena z látky. Mnoho žen tvrdí, že jim látková vložka přijde pohodlnější a příjemnější. Skvělé je také to, že neobsahují deodorační a bělící přísady. Právě tyto přísady mohou narušit vaginální prostředí.

 

Kromě látkových vložek pro opakované použití, které je třeba prát, jsme našli i něco, co spíše připomíná houbičku na nádobí. Jde o přírodní mořskou houbu, která má výborné absorbční schopnosti a dá se používat opakovaně.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co nahradí vložky a tampony?
První menstruace: Máš zvolit tampony nebo vložky?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak řešíme, když má naše holka menstruaci?

 

Objevili jsme ale i jiné možnosti. Co takhle menstruační kalíšek? Určitě zapátrej na internetu po zkušenostech uživatelek, o svých zkušenostech napsala i naše blogerka Mersmerize, blogerka Bekky se s tebou rovněž podělí o své dojmy a v tomto videu ti představí i přednsoti jednotlivých druhů, které na našem trhu seženeš.

 

Uvidíš, že brzy najdeš alternativu, která ti bude nejvíce vyhovovat. Pokud chceš zůstat věrna jednorázovým pomůckám, dbej alespoň na to, aby byly vyrobeny z přírodních nebo recyklovatelných materiálů.5 hlasů
Vaše hodnocení