Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve dvou jde všechno lépe, a to platí i u cvičení. Když budete cvičit samy, snadno ztratíte motivaci. Když si naopak najdete parťáka, ať už vašeho kluka nebo kámošku, můžete se vzájemně podporovat. A aby byla větší legrace a vy své cvičení trochu z...

Inspirace: Cviky pro páry či kámošky. Motivujte se navzájem!

Cvičení pro páry
zdroj: Getty Images Cvičení pro páry
aktualizováno 21.03.2019, 00:00 | 21.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Ve dvou jde všechno lépe, a to platí i u cvičení. Když budete cvičit samy, snadno ztratíte motivaci. Když si naopak najdete parťáka, ať už vašeho kluka nebo kámošku, můžete se vzájemně podporovat. A aby byla větší legrace a vy své cvičení trochu zpestřily, vyzkoušejte cviky vyloženě pro páry nebo obecně pro dva. Jak na ně? Na tohle tedy samy nevystačíte!

Když budete cvičit párové cviky, můžete časem vytvářet i jednoduché sestavy a choreografie. Díky nim nebude časem cvičení tak monotónní a uvidíte, jak se společnými silami dostanete za hranice svých prozatímních posilovacích možností. Navíc můžete všechny cviky vykonávat doma, jediným nářadím bude právě váš parťák. Vždy ale začněte rozcvičkou a protáhnutím těla.


Udělejte si z vašeho kluka osobního trenéra


Díky této spolupráci spolu budete trávit čas i během cvičení a společně se zdokonalovat. A co je lepšího než se v páru navzájem někam posouvat, třeba zrovna k lepší postavě? Je lepší, pokud je aspoň jeden z vás v oblasti cvičení zkušenější, stejně tak ale můžete být oba naprostí začátečníci. Jestliže jste ale vy ty vycvičenější, nenaléhejte na toho druhého a podřiďte se jeho tempu. Pokud by to pro něj bylo zpočátku příliš náročné, berte to oba jen jako hru.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kdysi byla Metráček, teď má milion followerů!
Proč je lepší cvičit s kamarádkou?
Tetování pro páry. Ano nebo ne?


Párové kliky: Využijte odpor váhy vlastního těla a těla partnera


Zkuste spolu kliky trochu jinak. Lehněte si na záda a nohy pokrčte v kolenou do pravého úhlu. Parťák položí dlaně na vaše kolena a bude střídavě pokrčovat a natahovat ruce v loktech. Vy tak budete posilovat stehna a ten druhý tricepsy a prsní svaly.


Pak se můžete prostřídat. Váš parťák si lehne na záda a předpaží, vy si stoupněte za jeho hlavu a položte své ruce na jeho. Se zapřením do jeho dlaní provádějte kliky, zatímco ten druhý bude takto posilovat hrudník. Posílíte tak břicho, prsa i ramena.

 

Další varianty partnerských kliků najdete v tomto videu:

 


Těžší cviky


Až se trochu prokoušete začátkem, můžete vyzkoušet i těžší cviky jako jsou třeba párově squaty. Zatímco vás kluk zůstane stát, obejměte ho oběma nohama kolem pasu a držte se ho. Horní část těla pomalu spusťte na zem, zatímco vašima nohama se budete partnera stále držet jako klíště, a pak se opět silou dostaňte do výchozí pozice. Můžete to ještě zkombinovat s dřepy, které bude dělat váš kluk ve chvíli, kdy už nebudete viset hlavou dolů a budete už zpátky narovnané.


Pro kámošky


Sedněte si vedle sebe, zvedněte a překřižte nohy, nakloňte se trochu do zadu a přetáčejte trup ze strany na stranu. Když sladíte rytmus, můžete si tlesknout vždy, když se ocitnete čelem k sobě.


Dalšími cviky se můžete inspirovat v tomto videu, ve kterém uvidíte další možnosti, jak cvičit spolu. Neváhejte a vyzkoušejte!

 0 hlasů
Vaše hodnocení