Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Expertka Mary Jane Minkinová tvrdí, že je sice velmi těžké popsat, jak by měla být vagina cítit, ale naopak je snadné zjistit, když je něco špatně. Buďte ostražité a přečtěte si, jak preventivně předejít problémům.

Jak by měla VONĚT TVÁ VAGINA? Co je normální a jaké potíže signalizuje jiné aroma

Dívka v prádle
zdroj: Thinkstockphotos Dívka v prádle
aktualizováno 13.07.2017, 16:12 | 13.07.2017, 16:12 | Krásná.cz / sim

Expertka Mary Jane Minkinová tvrdí, že je sice velmi těžké popsat, jak by měla být vagina cítit, ale naopak je snadné zjistit, když je něco špatně. Buďte ostražité a přečtěte si, jak preventivně předejít problémům.

Vůně vaginy je částečně ovlivněna stravou, hygienou a tím, jaké prádlo nosíte. To je docela známý fakt. To, co ale většina lidí neví, je, že každá vagina má základní vůni a také vylučuje feromony, které vyvolávají v druhém pohlaví sexuální zájem. Každá žena by měla znát svou normální vůni, aby zjistila, když je něco v nepořádku.

 

“Vagina by neměla být cítit jako shnilé ryby nebo cokoliv hnijícího,“ řekla portálu Mirror profesorka lékařské fakulty na Yale Univrzitě Mary Jane Minkinová.

 

Nejenom zápach ale naznačuje, že je něco v nepořádku. Vagina je samočisticí, takže přirozeně produkuje výtok k vyplavení bakterií. Pokud se ale výtok změní v barvě, značí to také nějaký problém. Normální je bílý výtok s trochou žluté, pokud se ale změní na šedou nebo zelenou, měly byste zbystřit. Přidá-li se ještě svědění, neváhejte navštívit lékaře.

 

Níže si přečtěte kroky k udržení vaší zdravé vaginy.

 

1. Bakteriální rovnováha – Klíčová je zdravá strava, která udržuje rovnováhu mezi bakteriemi. Konzumace potravin bohatých na alkalické látky, jako jsou například citrony, pomáhá detoxikovat vaše tělo a udržuje sladkou vůni. Opačný efekt mají potraviny, které obsahují živočišné bílkoviny a cukry, dále mléčné výrobky a káva.

 

Intimní partie
(Foto: Profimedia)

 

2. Spodní prádlo – Doporučuje se sundávat si spodní prádlo na noc. Vaše vagina tak může “dýchat“. Pokud se ale nechcete spodního prádla v posteli vzdát, zvolte alespoň bavlnu nebo nějakou prodyšnou látku.

 

3. Vyhněte se čistícím prostředkům – Mnoho žen používá nejrůznější výrobky k “vyčištění“ dané oblasti. Odborníci ale varují, že od koupelových solí a parfemovaných krémů bychom se měly držet dál. Omyjte se raději pouze vodou nebo výrobky s větší vyvážeností pH.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Znáš dobře svoji vaginu?

HOLKY POZOR! Vložky a tampony nám mohou uškodit

Problémy v kalhotkách? Jak správně na intimní hygienu

 

4. Zkontrolujte hladinu hormonů – Měly jste v poslední době nějaké zdravotní problémy a musely brát prášky? Syntetické hormony mohou narušit váš přirozený mikrobiom, což vede k infekcím. Odborníci doporučují doplněk D-manózu, což je jednoduchý typ cukru, který má být v některých případech stejně účinný jako antibiotika.


5. Pozor na to, co používáte při sexu - Vybírejte pouze výrobky s přírodními složkami. Mirror doporučuje lubrikanty bez parabenů a silikonů.2 hlasů
Vaše hodnocení