Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Správná péče o pleť je vždy investicí do budoucna. Kromě správného odličování pleti a hydratace jí svědčí také pravidelné čištění. A čistit pleť neznamená stoupnout si před zrcadlo a “rýpat” do obličeje tak dlouho, dokud nebude červený a zanícený....

Jak často chodit na kosmetiku?

Kosmetika
zdroj: Getty Images Kosmetika
aktualizováno 08.02.2019, 00:00 | 08.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Správná péče o pleť je vždy investicí do budoucna. Kromě správného odličování pleti a hydratace jí svědčí také pravidelné čištění. A čistit pleť neznamená stoupnout si před zrcadlo a “rýpat” do obličeje tak dlouho, dokud nebude červený a zanícený. Vyplatí se svěřit pleť profesionálce, tedy kosmetičce.

Myslíte si, že návštěva kosmetičky je jen pro starší? Omyl. V každém věku je důležité udržovat pleť čistou, aby byla hezká, hebká a mohla dýchat. Jednou za rok se to však nevyplatí. Pleť se totiž zanáší pořád, třeba kvůli nečistému ovzduší. Jak často tedy kosmetický salon navštěvovat a platí to i pro dívky s problematickou pletí?

 

Nebude to bolet?


Krása občas bolí, platí to třeba u vytrhávání obočí. Kosmetika je ale spíš příjemná než bolestivá. Kosmetička vám na začátku obličej odlíčí, hydratuje a promasíruje, aby se vám pleť hezky prokrvila. Poté provede peeling a až pak přichází to obávané čištění.

 

Kosmetika
(Foto: Getty Images)


Když půjdete na kosmetiku, tak si nezapomeňte předem zjistit, jakou metodu čištění kosmetička používá. Může pleť čistit ručně, ultrazvukovou špachtlí nebo třeba mikrodermální dermabrazí. Ne každé pleti však tyto nové metody čištění svědčí, citlivou pleť to může naopak nepříjemně podráždit. Je lepší si hned na začátku vyjasnit, jaké potíže má vaše pleť, čeho chcete péčí dosáhnout, upozorněte i během procedur, když něco bolí, pálí nebo štípe.


Po čištění kosmetička nanese ještě masku a krém. Domů byste měly jít odpočinuté a s příjemně vyživenou pletí. Maska současně pleť zklidní po případném podráždění, ať už peelingem, nebo ručním čištěním.

 

V následujících dnech si zkontrolujte, jestli na pleti nedošlo k alergické reakci na některý z přípravků použitých během návštěvy salonu. Může se projevit okamřžitě, ale i s odstupem hodin až dní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V jakém množství používat kosmetiku?
První pomoc - špatně vytrhané obočí
Jak pečovat o problematickou pleť

Ke kosmetičce s problematickou pletí?


Dívky s problematickou pletí mají často z kosmetiky strach, aby se kůže nezanítila ještě víc. Na kosmetiku byste neměly jít, pokud trpíte na těžké akné s boláky. Pokud však máte jen střední nebo mírné akné, tak pravidelným profesionálním čištěním nic nezkazíte a pokožce spíš pomůžete. Když navíc necháte pleť profesionálně vyčistit, tak nebudete v pokušení mačkat si akné samy doma. Mnoho dívek navíc problematickou pleť zbytečně přesušuje, zatímco na kosmetice dostanete hloubkovou hydrataci.


Jak často?


I když máte mimořádně zanesenou pleť, neměly byste kosmetiku navštěvovat častěji než jednou za tři týdny. Dívky s problematickou pletí by měly chodit ideálně tak jednou měsíčně. Pokud netrpíte na problémy s pletí, tak bude stačit chodit jednou za dva až tři měsíce.

 

Kosmetika
(Foto: Getty Images)


Vyplatí se najít dobrou kosmetičku, ke které se budete vracet, než jít pokaždé k jiné. Už bude totiž vaši pleť znát a bude se jí moci věnovat dlouhodobě. Kvalitní kosmetičku poznáte podle toho, že vám udělá analýzu pleti a nebude vám nutit zbytečné procedury navíc, kterými by na vás chtěla tak akorát vydělat.

 

Nezapomínejte také na jemný domácí peeling jednou týdně. Tím pleť zbavíte nečistot, staré kůže a vyčistíte póry. Po peelingu se pleť také bude rychleji regenerovat a rychleji se budou hojit třeba i jizvičky.0 hlasů
Vaše hodnocení