Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jste od přírody šetrný typ nebo naopak hodně utrácíte? Ať už je to tak nebo tak, máme pro vás několik rad, jak co nejvíce ušetřit.

Jak co nejvíce ušetřit? 6 úsporných rad pro každý den

Úspěch
zdroj: Thinkstockphotos Úspěch
aktualizováno 12.01.2016, 11:40 | 12.01.2016, 11:40 | Krásná.cz / cis

Jste od přírody šetrný typ nebo naopak hodně utrácíte? Ať už je to tak nebo tak, máme pro vás několik rad, jak co nejvíce ušetřit.

Každého občas trápí prázdná peněženka, protože peníze z ní mizí a my ani nevíme jak. Tomu se však dá zamezit. Chce to sice spoustu sebeovládání, a to především na nákupech, ale jistě to stojí za to. Přinášíme vám pár rad, jak nakupovat chytře a úsporně.


Sledujte slevy


Nejedné z nás se jistě stalo, že si koupila třeba kabát za plnou cenu a za měsíc zjistila, že ten stejný kabát prodávají o polovinu levněji. To dokáže opravdu rozčílit. Proto je třeba trpělivosti. Spousta obchodů s oblečením má tzv. sezónní slevy. Tedy pravidelně zlevňují oblečení na konci určitého období. Můžete si tedy na podzim nakoupit jarní oblečení a naopak. Nebo si vyhlídnout nějaký kousek, který se vám opravdu líbí a pravidelně sledovat jeho cenu, která stejně dříve nebo později klesne.

 


Využívejte věrnostní programy a kartičky


Určitě si vybavíte větu, která vás provází každý nákup: "Máte věrnostní kartičku?" Neodpovídejte stále záporně a zkuste si nějakou pořídit. Věrnostní programy jsou kouzelná věc. Budou se vám hodit hlavně pokud navštěvujete pravidelně ty stejné obchody nebo restaurace. Věrnostní kartičky nabízí třeba obchodní řetězce jako je Billa nebo Tesco. IKEA Family Card taky není vůbec k zahození, jelikož prostřednictvím této karty se vám otevře cesta ke spoustě slev a vy si budete moci vybavit domácnost o poznání levněji. A jestli jste náruživou čtenářkou, tak věrnostní karty nabízí i většina knihkupectví.


Do světa výhod se podíváme prostřednictví kaváren Starbucks. Tento kavárenský gigant totiž nově nabízí buď věrnostní kartičku Starbucks Card, nebo - pro ty pokrokovější - mobilní aplikaci, která je zdarma ke stažení, a přes kterou svou kávu můžete bez problémů zaplatit. Prostřednictvím tzv. My Starbucks Rewards programu za každý nákup, který zaplatíte pomocí Starbucks Card nebo mobilní aplikace, získáte hvězdy, a když jich nasbíráte deset, obdržíte odměnu. S podobnými úžasnými programy se můžete setkat i v řadě dalších stravovacích zařízení nebo třeba v kinech.

 


Stravujte se hlavně doma


Tím, že omezíte stravování se v různých restauracích a fast foodech, ušetříte nemalou částku peněz. Zkuste mít trpělivost a připravovat si jídlo doma. Tento trik skrývá i řadu dalších výhod, třeba větší a zdravější výběr.


Zapisujte si své výdaje


Nenechávejte účtenky ležet ladem a berte si je domů. Večer si v klidu sedněte, vytáhněte je a spočítejte si, kolik jste utratili. Zkuste se zamyslet nad tím, jestli něco, co jste si v ten den pořídili, nebylo zbytečné. Nezdá se to, ale když omezíte výdaje za drobnosti (třeba sušenky z automatu), vaše peněženka bude jen tloustnout.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Hledáš práci? Nejzákeřnější otázky u pohovoru a rady, jak si jimi nenechat zlomit vaz
Jednoduché rady, jak být šťastná a zdravá po celý rok 2016
Kde vzít na dárky? Návod na rychlý přivýdělek


ISIC kartička


Pokud jste studentkou nebo učitelkou, není od věci si ISIC kartu (v případě učitelů ITIC) pořídit. Skrývá se za ní totiž slevy napříč všemi odvětvími, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Můžete ji využít třeba v různých skiareálech, bazénech, knihkupectvích nebo restauračních zařízeních.


Udržujte si kondici


Zní to směšně, ale je to tak. Pokud budete své tělo udržovat zdravé a fit, ušetříte. Za co? Přeci za doktory, léky a další nečekané výdaje. To už není jen malá motivace ke cvičení.

 

A jaké jsou vaše triky, jak ušetřit?9 hlasů
Vaše hodnocení