Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také sis dala novoroční předsevzetí a doufáš, že tentokrát u něj vydržíš a dosáhneš svých snů a cílů? Pomůžeme ti s tím.

Jak dosáhnout svých cílů?

Plánování
zdroj: Thinkstockphotos Plánování
aktualizováno 03.01.2015, 00:01 | 03.01.2015, 00:01 | Krasna.cz/trm

Také sis dala novoroční předsevzetí a doufáš, že tentokrát u něj vydržíš a dosáhneš svých snů a cílů? Pomůžeme ti s tím.

Každý má své osobní cíle, kterých chce dosáhnout. A právě nový rok je často odrazovým můstkem, kdy na nich začínáme tvrdě pracovat. Co udělat pro to, aby ti odhodlání vydrželo víc než pár dní či týdnů?


Zlepšit se v angličtině, přestat kouřit, zhubnout dvacet kilo, najít si životní lásku... Plány dobré, ale obvykle není možné zrealizovat je za dva dny či týden. A právě z dlouhodobých plánů se tak snadno slevuje. Když totiž hned nevidíš výsledky, ztrácíš motivaci a postupně to můžeš vzdát úplně.


Poradíme ti pár triků, které by ti měly pomoci s udržením motivace. Tvůj cíl je na dosah.


Promysli si to


Nejde jen říct, chci zhubnout. Buď konkrétnější. Chceš zhubnout 5 nebo 20 kilo? To je rozdíl. Také si řekni do kdy. Chceš se za měsíc vejít do milované sukně, od které tě dělí tak čtyři kila navíc? To je reálné. Pokud chceš zhubnout víc než deset kilo, je lepší, obrátit se na tvou lékařku a konzultovat jak postup, tak otázku, zda to skutečně potřebuješ.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Splň si svá novoroční předsevzetí – přestaň s kouřením již dnes!
5 zaručených triků, jak dodržet novoroční předsevzetí
Zkus si letos dát tak trochu jiné novoroční předsevzetí


Když to dokážu, tak...


Až zhubnu dvacet kilo (do léta), odměním se novými sexy bikinami. Až se konečně naučím španělsky, pojedu za odměnu na dovolenou do Madridu – ať vidím, že se skutečně domluvím. Máš před sebou velký úkol. Odměnou ti samozřejmě bude už to, že ho dokážeš splnit, ale chce to ještě nějakou další motivaci, ideálně hmatatelnou.

 


Nemluv o tom


Mnoho lidí tvrdí, že jim funguje, když o svých plánech řeknou ostatním. Ale po pravdě? Často jsou to jen falešné představy. Rozhodla ses zhubnout? Když o tom řekneš kamarádkám, začnou tě chválit, že jsi skvělá, že máš vůli, že to dokážeš. A ty se cítíš úžasně. Ale za co? Vůbec nic jsi pro svůj sen zhubnout neudělala, jen o něm mluvíš. A pokud se spokojíš s falešným obdivem, nikdy skutečně nezačneš.


Spokoj se i s malými kroky

 

Spokojenost bys měla cítit pokaždé, když zaznamenáš i malý úspěch. Odolala jsi a nedala sis v cukrárně větrník? Šla jsi na hodinu běhat? Pustila sis film v originále a na titulky skoro nekoukala? Už týden sis nekoupila krabičku cigaret? To všechno jsou úspěchy. I na malých krůčcích záleží.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Síla motivace
Jak tentokrát OPRAVDU dodržet svá předsevzetí
Doma.cz: 10 sexuálních předsevzetí pro spokojené milence

 

Zeď pokroků

 

Měla bys mít přehled, jak postupuješ. Můžeš být nadšena z výsledků, které máš před očima, ale funguje to i jako bič, pokud už ses nějakou dobu nehnula z místa. Udělej si blog, deníček nebo jen nástěnku doma na zdi a vyvěšuj na ni své úspěchy, ale i neúspěchy. Posunou tě dál.


Co pomáhá na cestě k tvým cílům tobě? Poděl se v komentářích.7 hlasů
Vaše hodnocení