Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Baví vás focení selfies? Není divu, baví totiž všechny bez rozdílu věku, a to včetně celebrit nebo třeba i politiků! Ne pokaždé ale selfies fotky vyjdou, jak bychom si představili.

Jak fotit lepší selfie? 9 rad k nezaplacení

Selfie
zdroj: Thinkstockphotos Selfie
aktualizováno 01.06.2014, 00:00 | 01.06.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Baví vás focení selfies? Není divu, baví totiž všechny bez rozdílu věku, a to včetně celebrit nebo třeba i politiků! Ne pokaždé ale selfies fotky vyjdou, jak bychom si představili.

Pokud si tedy chceme ušetřit trapas a v lepším případě třeba jen čas, je dobré dodržovat několik základních pravidel, díky kterým dostanete ze svých fotek sebe sama vždycky to nejlepší.


Zkontrolujte se


Stejně jako se podíváte do zrcadla před běžným focením, udělejte to i před selfie. Jistě, můžete vždycky smazat tu fotku, na které vám vlasy neposlušně trčí nechtěným směrem nebo máte řasenku obtisknutou na víčko… Ale proč s nimi zbytečně ztrácet čas. Navíc dobrý pocit z upraveného vzhledu oceníte i poté, co focení dokončíte.


Rozsviťte


Pravidlo, které platí pro focení obecně – potřebujete optimální osvětlení! Ve špatném světle nemáte šanci na fotce zachytit svůj nový outfit, perfektní make-up nebo účes. Jistě, můžete strategicky skrýt některé nedokonalosti právě pomocí stínu, ale vyhýbejte se světlu, které je příliš tvrdé nebo slabé.


Zkontrolujte pozadí


Vhodné pozadí je velmi důležitým prvkem, musí být čisté. Všichni jsme už viděli fotky, které vypadají šíleně právě kvůli tomu, že se někdo vyfotil v ložnici plné rozházeného prádla a podobně. Vždycky si tedy zkontrolujte své okolí, abyste se ujistili, že v záběru nebude žádný nepořádek, který na své fotce nechcete. Vybírejte hlavně jednobarevné zdi, jemně vzorované závěsy apod.

 


Držte pozici


Celkem jasný tip, ale ne úplně snadný na provedení. Zvláště při focení selfie se nemůžete spolehnout na někoho jiného. Většinou se snažíte v jeden moment myslet na správné osvětlení, svoji pozici a ještě na to, aby se ruka s foťákem neklepala. Chce to cvik, ale jde to. „Pokud máte s klidným držením foťáku potíže, pak oceníte, když dokáže velmi rychle sériově snímat. Pak můžete z výsledné série vybrat tu nejlepší fotku,“ radí Michael Jurák, školitel společnosti Nikon.


Buďte sebevědomí


Při selfie není stydlivost na místě, projevte se! Nikdo vás nepozoruje, ostatní uvidí jen ten výsledek, se kterým jste spokojeni. Nejen, že si focení víc užijete, ale taky na fotkách bude znát, když jste sami sebou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Pošli mi svou fotku. Nahou!
Instagram. Inspirace nebo žrout času?
Jak na skvělou profilovou fotku


Upravujte


Zapomeňte na to, že je na upravování fotek něco špatného. Zkuste filtr pro zajímavý vintage vzhled nebo vytvořte koláž. Použití filtru neznamená, že se snažíte něco skrýt nebo nejste sami sebou. Naopak může obzvláštnit fotku, která by jinak byla docela obyčejná.


Přemýšlejte nad úhlem


Vyzkoušejte si, z jakého úhlu vypadá váš obličej nejlépe. Někomu lichotí, když drží foťák mírně ve výšce a zvedá obličej směrem k němu. Prostě si pohrajte s různým držením foťáku a obličeje a najděte si kombinaci, která právě vám sluší nejvíce.


Nebojte se srandiček


Poslední, co chcete, je vypadat na selfie fotkách vážně. Užijte si jejich focení i potom fotky samotné jako veselou zábavu. Zkuste různé ksichtíky a pohledy, vyjádřete svoji bezprostřední náladu.


Vyhněte se zrcadlu


Pokud fotíte selfie v zrcadle, je to na výsledku většinou poznat. To nejhorší je, když je v záběru vidět i odraz foťáku, v horším případě i světla blesku.4 hlasů
Vaše hodnocení