Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda obdivuješ umělecké a do detailu vyladěné fotky na profilech uživatelů Instagramu, kteří se sdílením fotek živí nebo tvoří důležitou součást jejich byznysu? Krajina jako z pohádky, nádherně naaranžovaný talíř nebo selfie s dokonale zářivým úsm...

Jak na dokonalé Instagramové fotky? Tyhle vychytané aplikace ti pomohou!

Selfie
zdroj: Getty Images Selfie
aktualizováno 06.09.2018, 09:43 | 06.09.2018, 09:43 | Tereza Majzlíková

Ráda obdivuješ umělecké a do detailu vyladěné fotky na profilech uživatelů Instagramu, kteří se sdílením fotek živí nebo tvoří důležitou součást jejich byznysu? Krajina jako z pohádky, nádherně naaranžovaný talíř nebo selfie s dokonale zářivým úsměvem a lesklými vlasy. Jak je to vlastně možné? My ti to prozradíme!

Dobrou zprávou je, že ti bude stačit smartphone s fotoaparátem a pár aplikací, které si zdarma stáhneš do telefonu. Ta méně příjemná je, že to bude vyžadovat trochu času. Instagramovým profíkům nestačí jen "cvaknout a nahrát". Ještě před zveřejněním fotka projde důkladnou úpravou barev a stínů.

 

Pokud ráda tvoříš a hraješ si s úpravou fotek, tyhle appky tě nadchnou:

 

VSCO


Asi nejznámější aplikace na úpravu fotek, která obsahuje bohatý výběr různých filtrů s možností nastavitelnosti intenzity. Appka je také úžasným pomocníkem při úpravě jasu, stínů, barev, teploty a ostrosti fotek. V neposlední řadě doporučujeme vyzkoušet efekt starého filmu, který výsledné fotografii dodá tajemný nádech.

 

 

A Color Story


Líbí se ti fotky s duhovým nádechem nebo růžovým podtónem, které doslova září? Dodej svým fotografiím tu správnou náladu a zvýrazni mdlé barvy nebo vyběl zažloutlé pozadí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jaký typ Instagramerky bys byla?
4 praktické tipy, jak být úspěšná na Instagramu
Tuhle appku musíte zkusit: Najde vašeho dvojníka v mistrovských dílech

 

Insta Mirror Photo Effect


Vytvoří zajímavý zrcadlový efekt, který instagrameři z celého světa publikují pod hastagem "mirroreffect".

 

Řím - zrcadlový efekt
(Foto: Getty Images)

  

Layout from Instagram


Udělej si koláž a spoj dohromady několik fotek například z výletu s kamarádkami. Vytvoříš tak krásnou vzpomínku, která vykreslí náladu celého dne.

 

YouCam Makeup


Také všude narážíš na selfíčka s perfektně bílým úsměvem, svěží pletí a ta dokonalost tě dovádí k šílenství? Ne všechno, co vidíme na sociálních sítích, musí být nutně pravda. Tahle appka ti během setiny sekundy vybělí zuby, odstraní akné, prodlouží řasy nebo upraví obočí. Pokud ses nestihla namalovat, zvládne ti dokonce přidat i jemný lesk na rty, stíny nebo tvářenku. S úpravami bys to ale rozhodně neměla přehánět. Nezapomeň, že přirozenost je ve finále stejně nejkrásnější. Aplikaci můžeš využít jako hru – vyzkoušej si nový účes, barvu vlasů nebo dokonce jinou barvu duhovek.

 

 

Canva


Pokud chceš fotku obohatit o zajímavý citát, otestuj tento známý nástroj pro jednoduchý grafický design. Nabízí nepřeberné množství různých písem, obrázků a rámečků.

 

Anketa
Dáváš si záležet na úpravě fotek na sociálních sítích?
 0 hlasů
Vaše hodnocení