Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Baví vás Instagram a chtěly byste mít více sledujících, abyste měly pro koho tvořit? Pomocí našich tipů to půjde snadno!

Jak na Instagramu získat více followers? Okoukaly jsme triky úspěšných blogerek!

Instagram
zdroj: Getty Images Instagram
aktualizováno 04.12.2018, 00:12 | 04.12.2018, 00:12 | Tereza Majzlíková

Baví vás Instagram a chtěly byste mít více sledujících, abyste měly pro koho tvořit? Pomocí našich tipů to půjde snadno!

Pro úspěšný Instagram potřebujete hlavně kvalitní obsah, propracovanou strategii a vytrvalost. Čím úspěšné blogerky získávají takové množství sledujících?

 

Obsah


1. Nahrávejte pouze ostré a kvalitní fotky. Denní světlo bude odteď váš nejlepší kamarád. Pokud to s Instagramem myslíte opravdu vážně, zainventujte do kvalitního fotoaparátu nebo zrcadlovky. Tmavé a rozmazané fotky úplně zkazí dojem celé galerie.

 

Instagram
(Foto: Getty Images)


2. Věnujte čas úpravě fotek. Vyberte si jeden nebo dva barevné filtry a držte se jich. Váš feed by měl ladit do stejných barev, jinak bude působit neuceleně.


3. Držte se jednoho tématu. Uvědomte si, že pokud máte profil zaměřený na zdravý životní styl, neměly byste na něj postovat fotky hamburgerů nebo outfitů. Nekopírujte od těch, co se zabývají podobným tématem. Buďte osobité.


4. Možná chcete jednoduše postovat fotky ze svého života a hlavní téma vašeho profilu budete vy samy. Většinu lidí nezajímá, jak vám to dneska sluší. Zkuste jim ke svému selfíčku připojit i nějakou informaci, která je obohatí. Například sepište krátkou recenzi na make-up, který jste na fotku použily.


Pravidelná aktivita


1. Aby vás vaši sledující neopouštěli, musíte udržet jejich zájem. Postujte pravidelně, ale zase ne za každou cenu. Váš obsah musí být stále něčím zajímavý.

 


2. Nezapomeňte, že důležitá je také hodina, ve které fotku sdílíte. Pokud jsou vaši sledující školou povinní, o půlnoci už asi spí a ráno v osm nemají na Instagram vůbec myšlenky. V nastavení můžete přepnout svůj účet na firemní a ze statistik vysledovat, v kterou hodinu vás lidé nejčastěji sledují.


3. Nebojte se používat Instagram stories a živé vysílání. Vašim sledujícím se tak pravidelně připomenete a vytvoří si k vám bližší vazbu.


4. Pravidelně se svou komunitou udržujte kontakt také pomocí odpovědí na komentáře. Musí vědět, že vás jejich názor zajímá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak na dokonalé Instagramové fotky? Tyhle vychytané aplikace ti pomohou!

5 cestovatelských profilů na Instagramu, které musíte sledovat
Odvrácená strana Instagramu: Pozor na přetvářku a falešnou dokonalost


Dobrá strategie


1. Střídejte typy fotek, které sdílíte. Tři selfíčka vedle sebe nezaujmou. Zkuste střídat třeba fotky jídla, lidí a přírody. Své příspěvky si pomocí různých aplikací můžete i naplánovat. Uvidíte tak, jestli vedle sebe hezky pasují a můžete si efektivně pohrát se svým feedem.

 

Instagram
(Foto: Getty Images)


2. Používejte relevantní hashtagy. Pomůžou vám dostat se do povědomí těch, které váš obsah zajímá. Připojte jich ke každé fotografii co nejvíce a zvyšte tak své šance.


3. Označujte ostatní uživatele a lokaci. Je to další způsob, jak se dostat do povědomí širšího okruhu lidí.


4. Napište něco o sobě do BIA. Úderně, stručně, vtipně a jasně. Dejte si na tom záležet.

 

Fungují vám zmíněné triky? Dejte nám vědět do komentářů!0 hlasů
Vaše hodnocení