Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je obdobím, ve kterém se cestuje mnohonásobně víc, než během zbylého roku. Správně se obléknout a zabalit si proto může být pořádný oříšek.

Jak se (ne)obléknout na dlouhou cestu?

cestování - 2
zdroj: Getty Images cestování - 2
aktualizováno 16.08.2018, 16:31 | 16.08.2018, 16:31 | Krásná.cz

Léto je obdobím, ve kterém se cestuje mnohonásobně víc, než během zbylého roku. Správně se obléknout a zabalit si proto může být pořádný oříšek.

Jak přesně se vhodně obléknout na cestování a co si nezapomenout přibalit do příruční taštičky?

 

1. Oblečení
V prvé řadě hodně záleží na tom, jakým dopravním prostředkem cestujete. Vždycky si pamatujte na jediné. Vaše oblečení by mělo být hlavně pohodlné! Zapomeňte proto na vyšperkované módní outfity, a přiznejte si, že v těchto chvílích byste zkrátka měla dát přednost svým příjemným pocitům. Naprostým pasé jsou boty na podpatku, úzké sukně nebo příliš těsné kalhoty - ať už cestujete autem nebo letadlem, budou vás tlačit a při opravdu dlouhé cestě si koledujete o bolestivé křeče.

 

cestování - 1
(Foto: Getty Images)


Nezapomeňte, že v letadle i autobuse dost intenzivně funguje klimatizace, a tudíž ani kraťasy nejsou ideální varianta. Skvěle vám naopak během cestování poslouží volnější sportovní kalhoty nebo legíny. Ideálně byste si měla obléknout i nějaké volnější a pohodlné tričko. Nezapomeňte si přibalit svetřík nebo mikinu a teplé ponožky. Ať cestou nezmrznete, pokud to dopravce s klimatizací přežene.

 

cestování - 3
(Foto: Getty Images)


2. Příruční taštička
Kromě kufru si většinou s sebou do letadla můžete vzít i nějakou menší tašku, v autobuse je to samozřejmé. V té byste měla mít všechno, co je důležité, a co budete to potřebovat mít při cestování po ruce. Určitě nezapomeňte na: osobní doklady, nějakou hotovost, případně karty, mobil a také něco, co vás cestou zabaví - skvěle poslouží časopis nebo knížka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V čem na dovolenou? Pohodlí na prvním místě

Jak správně zabalit na dovolenou

Tipy na cesty

 

3. Jídlo a pití
Pití si s sebou sice do letadla vzít nesmíte, ale můžete si přibalit například vlastní láhev na vodu a požádat letušky o její doplnění, nebo si ji doplnit ještě před odletem v hale - k dispozici jsou většinou pítka, přinejhorším umyvadlo na toaletě. Ve většině nízkonákladových letech navíc nenabízejí ani žádné občerstvení, a nějaká menší svačinka určitě není k zahození. Přibalte si proto nějakou cereální tyčinku nebo kousek ovoce.0 hlasů
Vaše hodnocení