Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Znáte ten pocit, když máte menstruaci a po dlouhém sezení vstanete s myšlenkou, že se vám vzadu určitě vytvořila červená skvrnka? Svým rozpakům můžete snadno předejít, když dodržíte pár zásadních pravidel oblékání během vašich dnů.

Jak se oblékat, když „to“ máte? Takhle se vyhnete trapasu!

Menstruace
zdroj: Getty Images Menstruace
aktualizováno 12.02.2019, 00:00 | 12.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Znáte ten pocit, když máte menstruaci a po dlouhém sezení vstanete s myšlenkou, že se vám vzadu určitě vytvořila červená skvrnka? Svým rozpakům můžete snadno předejít, když dodržíte pár zásadních pravidel oblékání během vašich dnů.

Menstruace není nic příjemného. Omezuje vás ve sportu, v pohodlí, v náladě, a teď by vás k tomu všemu měla omezovat ještě v oblékání? Naopak, díky vhodně zvolenému oblečení se v tomto období vyhnete krvavým trapasům. Oblečení přizpůsobujete ročnímu období i událostem, tak proč si nezvolit praktický outfit tak, aby případné protečení nebylo vidět?

 

Tady jsou tipy, jak už během menstruace zbytečně nemít strach ze společenského faux pas.

 

menstruační kalendář - 3
(Foto: Getty Images)


1. Červené a černé


Dodržujte pravidlo červené a černé barvy. Na tmavém oblečení celkově bude míň vidět, když dojde k nehodě. Pokud budete chtít své dny přece jen trochu projasnit nějakou veselou barvou, zvolte maximálně červenou. Na té nebude menstruační krev tak nápadná.


Pokud máte rády vzory, klidně můžete obléknout i nějaké divoce vzorované oblečení. Nevztahuje se to však na kostky nebo na proužky. Jde spíš o vzory, na kterých bude další flek vypadat jen jako schválnost. Bílá barva má ale rozhodně červenou stopku! Neberte si světlé oblečení ani v případě, že upřednostňujete spíš tampony před vložkami. Ani tampon totiž nezabrání malému protečení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poznej příchod MENSTRUACE dřív, než ti zašpiní kalhotky

Trápí tě nepravidelná menstruace?

První menstruace! Jak o ní mluvit s mamkou?

2. Menstruační kalhotky


I když užíváte tampon, nenoste při menstruaci miniaturní tanga. Mějte raději své „menstruační kalhotky“. To jsou kalhotky, které nejsou ani příliš těsné, ale ani příliš volné, aby udržely vložku. V případě silné menstruace byste se totiž neměly spoléhat jen na tampon, ale raději použít také vložku nebo alespoň intimku, kdybyste si nestihly vyměnit. Dvojitá ochrana je vždycky lepší.

 

3. Volnost nade vše

 

Neberte si příliš těsné nebo upnuté oblečení. Zaprvé, dívky mají při menstruaci vždycky trochu nafouklé břicho, stejně jako prsa. Zadruhé, škrtivé oblečení proti menstruačním bolestem moc nepomůže. Zatřetí, v upnuté sukni mohou prosvítat obrysy vaší vložky. Vyberte ze svého šatníku spíš něco, v čem je vám teplo a pohodlně.

 

Menstruace
(Foto: Getty Images)


Když si obléknete kalhoty, tak si k nim ideálně vezměte i tričko nebo tuniku, která sahá až pod zadek a případný flíček tak spolehlivě zakryje. Naopak se vyhněte overalům a kombinézám, které byste si musely při každé výměně vložky celé svlékat, to by bylo zbytečně náročné.


Když si své menstruační oblečení přece jen neohlídáte, vsaďte na „krytí zad“ od kamarádky. Dívky, které se často vídají, mívají synchronizovanou menstruaci. To znamená, že menstruují přibližně ve stejnou dobu. Domluvte se, že si budete vzájemně kontrolovat případné flíčky. Bude to jen mezi vámi, stačí být ve střehu a včas odhalit začínající neplechu. Když vám dá kamarádka znamení, ihned budete vědět, která bije.0 hlasů
Vaše hodnocení