Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vaše sestra má samé jedničky, zatímco vy sotva přinesete trojku. Ona už má dávno kluka, zatímco o vás jakoby žádný nezavadil ani pohledem. Jak změnit to, že je podle vás sestra ve všem ta nejlepší a nezůstat zahořklá?

Jak se přenést přes to, že je vaše sestra ve všem lepší?

sestry
zdroj: Getty Images sestry
aktualizováno 03.09.2019, 16:08 | 03.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Vaše sestra má samé jedničky, zatímco vy sotva přinesete trojku. Ona už má dávno kluka, zatímco o vás jakoby žádný nezavadil ani pohledem. Jak změnit to, že je podle vás sestra ve všem ta nejlepší a nezůstat zahořklá?

Vztahy mezi sourozenci jsou často složité. Zvlášť když se vám zdá, že mezi ostatními v ničem nevynikáte. Ani rodiče vám to třeba často moc neulehčují, když pořád vychvalují jen jednu z dvou sester. Jak se vyrovnat s tím, že štěstěna byla zatím na straně vaší ségry a stát se také úspěšnou? Přestaňte sedět v koutě a ukažte, že rozhodně nejste ta horší.


Hraje věkový rozdíl nějakou roli?


Možná vám přijde, že nemáte štěstí už jen proto, že jste se nenarodily jako první. Starší sestra toho před vámi už hodně dokázala a vy se podle ostatních musíte snažit být ještě lepší nebo se jí alespoň vyrovnat. Přitom třeba zrovna nejste studijní typ nebo jste ještě nenašly své nadání.

 

Občas jsou ale naopak za lepší považované mladší sestry. Rodiče se jim například víc věnují a podvědomě je rozmazlují víc než dřív tu starší. Starší sestra pak na tu mladší snadno začne žárlit, protože jí přijde, že byla o něco ochuzená. Ať už jste starší nebo mladší, pro obě varianty platí stejná pravidla.

 

sestry
(Foto: Getty Images)


Nezáviďte


Závist nikdy nikam nevedla a už vůbec ne k nějakému úspěchu. Záporné emoce vás nikam neposouvají a akorát kvůli nim zůstáváte pořád na stejném místě. Přestaňte se jen dívat na to, jak se vašim sourozencům nebo přátelům daří a čekat, až se štěstí usměje i na vás. Čas a úsilí, které byste vyčerpaly zbytečným záviděním, raději vynaložte k tomu, abyste v něčem vynikly také vy.


Nesoupeřte


Spousta sesterských a kamarádských vztahů utrpí tím, že se mezi sebou dvě dívky snaží soutěžit. Starší sestra například závodila ve vodních sportech, a tak se mladší sestra také zapíše na kurzy plavání a snaží se ji ještě trumfnout. Sice je dost možné, že budou mít obě sestry nadání pro podobné koníčky, stejně tak se ale okruh vašich dovedností může úplně lišit.


Pokud tedy vaše sestra vyniká ve sportu, vás to ale táhne spíš k umění, nesnažte se ji předehnat v jejím oboru a raději si najděte něco svého. I kdyby byla celá vaše rodina sportovně založená, rodiče určitě nepohrdnou tím, že jste našly zalíbení zrovna v hudbě. Zjistěte, co vám na rozdíl od sestry jde, a ukažte ostatním, že jste v tom dobré!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co když se vám líbí (bývalý) kluk vaší kámošky nebo sestry?
Typologie sourozenců: Je vaše sestra parťačka nebo rivalka?
Máš bratra či sestru? Prozradí to, jaká budeš partnerka i milenka!


Inspirujte se


Stejně tak se ale nesnažte za každou cenu od sestry odlišit. Pokud jí něco závidíte, je možné, že jí v tom vlastně skrytě obdivujete. Odhoďte žárlivost, pochvalte jí a zeptejte se, jestli by vám v některých věcech neporadila. Třeba jí závidíte, že má ukázkový profil na sociálních sítích. Určitě vám moc ráda pomůže a řekne vám, jak na to! Nebo to jednoduše okoukáte.


Vyříkejte si to mezi sestrami


Je možné, že zatímco vy sestru obdivujete, ona se tak skvěle vůbec necítí. Rodiče vám ji sice dávají za vzor, ona ale musela každé ráno brzy vstávat a jezdit na trénink. Nakonec třeba zjistíte, že jí její úspěchy vůbec nezávidíte a jste rády, že jste mohly mít pohodlnější dopívání. Udělejte si sesterský večer a zjistěte, jak to s těmi jejími úspěchy vlastně je!


Na vztah dvou sester, který se dost zkomplikuje, se podívejte ve filmu Dvě nevěsty a jedna svatba ve čtvrtek 5. září od 18:15 nebo v pátek 6. září od 13:20 na Nova Cinema. Maruška má smůlu na muže, zatímco její sestra se má vdávat. K rodičům kvůli tomu jezdí nerada, protože vypadá jako osamělá holka, která není schopná najít si pořádného partnera. Nakonec ale potká svou bývalou lásku a pořádně to mezi nimi opět zajiskří. Co když ale zjistí, že ve skutečnosti jde o nastávajícího její sestry?

 0 hlasů
Vaše hodnocení