Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Venku začíná být konečně teplo, a tak tam trávíte mnohem víc času a samozřejmě také fotíte o hodně víc fotek na svůj Instagram. Minimálně chcete přidat alespoň nějakou tu Instastory z pikniku, jenže pak si všimnete, že na většině fotek se kvůli sl...

Jak se v létě fotit na Instagram? 3 geniální triky top influencerek

selfie
zdroj: Getty Images selfie
aktualizováno 06.06.2019, 00:00 | 06.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Venku začíná být konečně teplo, a tak tam trávíte mnohem víc času a samozřejmě také fotíte o hodně víc fotek na svůj Instagram. Minimálně chcete přidat alespoň nějakou tu Instastory z pikniku, jenže pak si všimnete, že na většině fotek se kvůli slunci křeníte, vypadáte jako byste spaly nebo máte polovinu obličeje přesvětlenou. Dá se tomu nějak vyhnout?

V nejlepším případě vám ještě slunce rozteklo make-up a vy tak svým čelem pomalu házíte prasátka, jak moc se leskne. Existují tedy nějaké triky, aby vaše fotka vypadala lépe a vy jste tak mohly na Instagramu víc ohromit ostatní?


Pozor na oči


Rozhodně zapomeňte fotit se zrovna v momentě, když vám svítí slunce přímo do obličeje, především pak v čase kolem oběda. Právě tehdy totiž vznikají fotografie, kdy máte přimhouřené oči a ještě ke všemu se mračíte. Pokud se nacházíte v přítomnosti nějakých větších objektů, tak vám slunce také hází do obličeje různé stíny nebo třeba vzniká stín od vašeho nosu.

 

selfie
(Foto: Getty Images)


Výsledek nebude ideální ani tehdy, když budete mít přímé slunce za zády. Když bude slunce zářit z boku, tak zase bude výraznější jen polovina vašeho obličeje. Focení je holt věda! Nejlépe si proto v horkých dnech najděte místo, kde je sice trochu stín, ale pořád hodně světla. Mírný stín zakryje nedostatky a nebude vám bránit plně otevřít oči. Váš obličej tak nebude kvůli záři dělat zbytečné grimasy a vytvářet vrásku mračivku, které se nevyhnete, když vám bude do obličeje svítit příliš mnoho paprsků.


Noste s sebou ven pudr nebo ubrousky


S příchodem horka také počítejte s tím, že se budete na fotkách víc lesknout. Hodně toho sice dokážou skrýt filtry, přesto ale bude fotka použitelnější, když před focením setřete z obličeje pot. Berte si s sebou pudr nebo alespoň ubrousky, které vás zbaví všeho, co by dělalo na vašich letních selfie neplechu. Dejte si bacha také na svítící špičku nosu!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fenomén selfie: Kde se vůbec vzal a kdo vyfotil to první?
Tak to je masakr! Nejhorší SELFIE vás dostanou do kolen!
10 profesionálních rad, jak na dokonalé selfie


Zlatá hodinka


Jak už bylo řečeno, poledne je pro pořízení selfie fotek nejvíc nevhodný čas, pokud se zrovna nenacházíte pod slunečníkem. Existuje ale doba, která je pro pořízení krásné fotky během pěkného počasí nejlepší? Ano, říká se jí zlatá hodinka.

 

selfie
(Foto: Getty Images)


Jde o první a poslední hodinu slunečního svitu. V tuto denní dobu budete vypadat na fotkách opravdu nejlépe a jedna fotka pořízená během poslední hodiny slunečního svitu je mnohem lepší než padesát selfie pořízených v jednu hodinu odpoledne. Světlo na vašem obličeji nebude tak ostré, ale všechny barvy budou vypadat mnohem měkčeji a příjemněji na pohled. Hned budete vypadat krásnější!0 hlasů
Vaše hodnocení