Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní době není vždycky snadné cítit se dobře ve svém těle. Ideály krásy na nás doslova tlačí ze všech stran, a my tak nějak přirozeně cítíme povinnost, abychom vypadaly stejně jako dívky z Instagramu, z časopisů anebo Youtube videí.

Vaše tělo není dokonalé? Jak se začít mít konečně ráda?

sebeláska - 2
zdroj: Getty Images sebeláska - 2
aktualizováno 28.08.2018, 00:00 | 28.08.2018, 00:00 | MT

V dnešní době není vždycky snadné cítit se dobře ve svém těle. Ideály krásy na nás doslova tlačí ze všech stran, a my tak nějak přirozeně cítíme povinnost, abychom vypadaly stejně jako dívky z Instagramu, z časopisů anebo Youtube videí.

Co si ale mnohdy neuvědomujeme, je fakt, že nic z toho vlastně není opravdové. Tzv. krása všech těch dívek na Instagramu je většinou umělá, a tyto slečny jen málokdy ukážou svou pravou, nenalíčenou tvář. Nic není nemožné a i vy se můžete cítit dobře ve svém těle. Jakými způsoby toho nejrychleji dosáhnete?


1. Přestaňte se srovnávat


Zní to jako klišé. Jen málokdo si ale skutečně připustí, že jeho postava je úplně odlišná od postavy kamarádky nebo té pěkné slečny, kterou jste zahlédly na ulici. Vy máte své vlastní proporce, své vlastní kouzlo a své přednosti. Závidíte někomu dlouhé nohy? Ona by možná vraždila pro vaše prsa. Tak už to zkrátka je, jen málokterá dívka je plně spokojená ve svém těle. Proto myslete na to, že jste jedinečná a nepokoušejte se proto vypadat jako někdo jiný.

 

sebeláska - 1
(Foto: Getty Images)


2. Pečujte o sebe


Ne nadarmo se říká, že krásné tělo je milované tělo. Vy jste se narodily právě do toho svého. Máte jediné tělo až do konce života, a byla by škoda nemít se ráda. Proto se zaměřte na to, že mu dodáte dostatek dobrého jídla, pohybu, odpočinku a zároveň o něj budete s láskou pečovat i zvenčí.


Tip: Dopřejte si alespoň jednou týdně domácí lázně. Napusťte si vanu, dejte si do ní voňavou pěnu a uvolněte se. Nandejte si masku a stoprocentně si užívejte čas sama pro sebe. Pořiďte si nějaký voňavý tělový krém a celá se jim natřete. Zkrátka oslavujte svou jedinečnost.

 

sebeláska - 3
(Foto: Getty Images)


3. Vyberte si ty části těla, které na sobě milujete nejvíce a věnujte jim pozornost


Co na tom, že nemáte velká prsa, už jste viděla svůj zadek v těch nových džínách? Právě na něj se zaměřte a vyzdvihněte ho. Nemusíte upozorňovat na svůj výstřih, pokud vám to není příjemné. Jsou na vás i jiné krásné věci, na které naopak poukázat můžete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máš sama sebe vůbec ráda?

Jak se mít ráda?

Jak milovat své tělo?


4. Při výběru oblečení myslete na to, jak se v něm cítíte


Sebevědomí je vidět na první pohled. U oblečení není důležité jen to, jak v něm vypadáte, ale především to, jak se v něm cítíte. Už při nakupování myslete na to, že byste se v něm měly cítit uvolněně, přirozeně a především samy sebou. Právě to vás totiž samo o sobě udělá sebejistější a rázem i milovanější.

 

Není snadné se dopracovat k přirozené sebelásce a vlastně je to tak trochu celoživotní práce. Rozhodně se ale vyplatí. Nevzdávejte to!0 hlasů
Vaše hodnocení