Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte svůj velký sen? Nebo těch snů máte tolik, že ani nevíte, který z nich si splnit jako první? Začít můžete třeba tím, že si své sny zhmotníte na nástěnku vizí. Pokud tuto hezkou pomůcku ještě nemáte, je na čase zjistit, o co vlastně jde.

Jak si splnit velký sen? Pomůže nástěnka vizí!

vision board
zdroj: Getty Images vision board
aktualizováno 24.01.2019, 00:00 | 24.01.2019, 00:00 | Krásná.cz

Máte svůj velký sen? Nebo těch snů máte tolik, že ani nevíte, který z nich si splnit jako první? Začít můžete třeba tím, že si své sny zhmotníte na nástěnku vizí. Pokud tuto hezkou pomůcku ještě nemáte, je na čase zjistit, o co vlastně jde.

Možná už do školy nechodíte, ale určitě si pamatujete třídní nástěnku. Třeba jste ji dokonce rády zdobily. Nyní si ale můžete vytvořit úplně vlastní nástěnku, na které budete mít své sny a přání. Úkolem takové nástěnky je motivovat vás ve vašich životních cílech. Ať už jde o cíle v roce 2019, nebo v daleké budoucnosti.

 

Jak na to?


Nemusíte kupovat opravdovou nástěnku. K výrobě vám stačí sehnat podložku, na kterou budete své sny umisťovat. Může to být třeba obyčejný karton, na který jde psát a lepit papír.  

 

Nechte pracovat svou fantazii

 

A co na svou novou nástěnku dávat? Cokoliv. Nelamte si moc hlavu s tím, co na ni patří a co ne. Výhodou vaší nástěnky totiž je, že můžete její obsah neustále obměňovat.

 

Vystřihujte si z časopisů inspirativní fotografie nebo na ni dávejte vlastní fotky. Jestli máte rády motivační citáty, tak tam určitě patří také. Dále na ni můžete dávat úryvky z knih, vaše vlastní popisky nebo básně, vlastní obrázky, vstupenky na akce a další věci, které vám pomůžou uskutečnit největší životní sny.

 

vision board
(Foto: Getty Images)

 
Nejlepší na tom je, že sem nemusíte nutně dávat jen realizovatelné sny. Pokud si něco přejete, ale zatím na to nemáte rozpočet, věk nebo možnosti, i tak to má na vaší nástěnce vizí důležité místo.


Kdykoliv kolem své nástěnky projdete, vzpomenete si, co od života chcete a za čím chcete jít. Budete si to připomínat tak často, až se vám to splní. Nástěnka ve vás totiž bude vyvolávat emoce a vizuálně stimulovat váš mozek. Na své sny tak budete neustále naladěná. Psychologicky tak budete mít větší šanci na splnění takového snu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žij svůj sen, usmívej se a buď šťastná

Zákon přitažlivosti: Co vám brání v uskutečnění vašich snů a jak zhmotnit jakékoliv přání do reality?

Jak si (ne)splnit sen

Poznejte samy sebe

 

Převažují na vaší nástěnce fotky z cizích zemí? Pak byste se měly víc věnovat cestování. Máte na své nástěnce často fotky se skupinou přátel? Tak to rozhodně nejste samotářky, ale vážíte si společnosti kolem sebe a měly byste o své přátele pečovat. Nástěnka vám může pomoci uvědomit si, co je pro vás podstatné, kam směřujete, čemu v životě přikládáte nejvyšší hodnotu.


Splněné sny a úspěchy? Sem s nimi


Nástěnku ale nemusíte zaplnit jen zatím neuskutečněnými vizemi. Můžete na ni dávat také své úspěchy nebo připomínky úžasných zážitků a tím si připomínat, kolik jste toho už dokázaly. Nástěnka tak vlastně může být hezkým shrnutím vašeho dosavadního i ideálního života. Nebo ještě lépe: díky ní svůj život změníte v ideální život.

 

vision board
(Foto: Getty Images)


Hezká dekorace


Nástěnka podle vašeho gusta je zároveň hezkou dekorací do vašeho pokoje. Můžete jí vtisknout svůj vlastní osobitý styl, kreativně si s ní vyhrát, ať už jste nebo nejste umělecky zaměřené. Jde přece hlavně o to, aby vám dělala radost a vzbuzovala ve vás pozitivní myšlenky z uskutečnění vašich snů.

 

Navíc když nástěnku ukážete svým kamarádkám, uvidíte, ve kterých snech se shodujete a třeba si něco můžete naplánovat i společně.


Vyrobte si svou nástěnku vizí a běžte si za svým snem. Bude vás motivovat věnovat se víc samy sobě a svým cílům.

 

Co si na ni dáte vy?0 hlasů
Vaše hodnocení