Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bojíte se to na večírcích roztočit a trvá vám hodně dlouho, než se odhodláte jít tančit? Naučte se, že tanec není žádná věda. Příště rozhodně nemusíte sedět v koutě a čekat, až bude tancovat dostatečné množství lidí, abyste se mohly přidat také.

Jak to na diskotéce pořádně rozbalit a tancovat tak, že vás nikdo nepřehlédne?

tanec na pláži
zdroj: Getty Images tanec na pláži
aktualizováno 30.07.2019, 00:00 | 30.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Bojíte se to na večírcích roztočit a trvá vám hodně dlouho, než se odhodláte jít tančit? Naučte se, že tanec není žádná věda. Příště rozhodně nemusíte sedět v koutě a čekat, až bude tancovat dostatečné množství lidí, abyste se mohly přidat také.

Hudba už z ní naplno, na parketu se do rytmu vlní několik lidí a kamarádky se vás marně snaží přemluvit, abyste tam s nimi šly. Jenže vy se vymlouváte, že ještě není dost pozdě, že vás všichni uvidí a že zrovna nemáte náladu. Proč se nedovedete uvolnit a bavit se spolu s ostatními? Zkuste se tohoto bloku zbavit.


Zkoušejte si to doma


Mezi lidmi se lépe odvážete, když si to nejdřív vyzkoušíte doma. Pusťte si hudbu, stoupněte si před zrcadlo a zkoušejte, které pohyby jsou vám příjemné, vypadáte při nich dobře a připadáte si sexy.

 

tanec
(Foto: Getty Images)


Poslouchejte rytmus


Nejdřív se zaposlouchejte do rytmu hudby. Je rychlá nebo pomalá a uvolněná? Podle toho přizpůsobte také svůj tanec a rychlost pohybů. Při pomalejší hudbě se spíš mírně pohupujte, než abyste kolem sebe zuřivě máchaly rukama.


Od hlavy až k patě


Abyste se dokázaly přizpůsobit písničce, zkuste se nejdřív zapojit jen nohama. Nestůjte jako prkno, ale rozhýbejte se v kolenou a začněte lehce přešlapovat z jedné nohy na druhou. Až získáte to správné tempo, postupně zapojujte i další části těla odzdola nahoru. Časem se začněte s každým přešlápnutím pohupovat v bocích, postupně přidejte i ruce a slaďte to celé s pohyby hlavou. Vyhněte se příliš prudkým pohybům, které by mohly působit komicky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Protanči se ke štíhlé postavě
MRKNI NA TO! Nový žhavý tanec, kterému propadly i celebrity
Zamiluj si tanec: Přinášíme ti 6 stylů, které tě budou bavit!


Buďte samy sebou


Můžete se sice nechat inspirovat tím, jak tančí ostatní, když ale přijdete na svůj vlastní způsob a nebudete jen kopírovat jiné dívky, tak bude vaše technika daleko originálnější a na party budete k nepřehlédnutí. Nebojte se v tanci odlišovat od ostatních, i kdyby se někdo divil tomu, jak tančíte. Snažte si zachovat sebejistý výraz. Během tančení také dělejte jen to, co je vám příjemné. Pokud se například necítíte na to moc hýbat boky, tak to nedělejte.


Alkohol radši vynechejte


Abyste se víc odvázaly, tak možná budete myslet na to dát si k pití něco pro povzbuzení. Pak by vám však mohly zábrany spadnout až moc, tanec byste začaly přehánět a ostatním byste mohly být tak akorát pro smích. Raději se tedy zaměřte na to umět tancovat i střízlivě.


Náš tip: Pokud se chcete inspirovat, podívejte se na film Tanec s vášní: Rozbal to! Budou ho dávat ve středu 31. července od 20:00 nebo ve čtvrtek 1. srpna 2019 od 16:15 na Nova Cinema. Mladou Kate nepřijali na vysněnou taneční školu a ona svým rodičům raději začne tvrdit, že tam chodí. Pak ale díky novému kamarádovi Tommymu dostane práci v tanečním klubu. Začnou spolu trénovat tanec, protože Tommymu chybí v tanečním projevu vášeň a Kate zase potřebuje zlepšit taneční techniku. Jenže do jejich vztahu časem vstoupí žárlivost a také taneční soutěž Střevíček. Dostane se Kate mezi profesionální tanečníky? A jak to dopadne mezi ní a Tommym?

 

tanec
(Foto: Archiv distribuční společnosti)0 hlasů
Vaše hodnocení