Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvoření deníčku na výletech, sbírání věcí do něj a přemýšlení nad ním může být velká zábava.

Jak uchovat vzpomínky z prázdnin? Vyrob si netradiční deník

Památníček z výletu - 5
zdroj: oficiální zdroj Památníček z výletu - 5
aktualizováno 10.08.2017, 00:53 | 10.08.2017, 00:53 | Krásná.cz

Tvoření deníčku na výletech, sbírání věcí do něj a přemýšlení nad ním může být velká zábava.

Trávíš spoustu prázdninových dní hlídáním mladších sourozenců? Už nevíš, jak je zabavit? Vyrazte společně na výlet a po návratu si z něj vyrobte netradiční památníček.

 

Vzhůru na kreativní digitální detox!


Odpočinek od neustálého klikání do mobilu nebo tabletu potřebuje občas každý z nás. A klidně do výroby deníčku zapoj i své mladší sourozence, jen jim to prospěje, zejména pokud většinu volného času tráví u telky nebo na tabletu. „Na mobilu a tabletech jsou zvyklé ruce používat úplně jinak, jemná motorika je jim často cizí, stejně jako fantazie. Když jsme venku, dokážeme jim ještě vymýšlet hry a zabavit je. Hůř je tomu ale už doma, kdy potřebujeme tu dodělat to, tu ono, a děti se rychle uchýlí k elektronickým miláčkům. Sbírejte proto na výletech a cestách jakékoliv památky na tyto společné zážitky – lístky, vstupenky do hradů a zámků, papírky od lízátek…,“ radí Martina Linková z portálu a dílen kreativního tvoření Aladine.cz s tím, že děti takto dokážete mnohem lépe inspirovat k domácímu tvoření po návratu domů.

 

Památníček z výletu - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Stačí jim pak doma hezky nachystat prostor, pár bílých tvrdých papírů, lepidlo a nechat je rozehrát jejich vzpomínkovou hru v jejich vznikajícím deníčku. „Když jim k tomu ještě vyberete příběhová razítka, s nimiž mohou vytvářet příběhy princů a princezen, hradů anebo třeba zvířátek, která si následně mohou ještě vybarvit anebo umístit do mapy, kterou jim namalujete, krásně se zabaví a udělají toho mnoho pro svůj osobní rozvoj. Platí tady ale jedno varování – tvoření často pohltí i dospělé a je návykové,“ uzavírá Martina Linková.

 

Památníček z výletu - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se nenudit... na vesnici
Hlídáš mladší ségru? Jak se zabavit
Konec nudy při cestě na dovolenou

 

Budete potřebovat:


* tvrdý papír
* lepidlo
* fixy
* vodovky
* razítka a nálepky
* provázky, mašle, flitry apod. na ozdobu

 

Památníček z výletu - 4
(Foto: oficiální zdroj)0 hlasů
Vaše hodnocení