Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„Může-li se pokazit víc věcí, bude to ta, která napáchá co nejvíc školy“, praví Murphyho zákon.

Jak vybruslit z fuckupu?

Stud
zdroj: Thinkstockphotos Stud
aktualizováno 31.01.2019, 00:00 | 31.01.2019, 00:00 | amb

„Může-li se pokazit víc věcí, bude to ta, která napáchá co nejvíc školy“, praví Murphyho zákon.

Všichni to známe. Fuckupy, prohry, průšvihy, trapasy. Někdy máš pocit, že se ti dějí skoro pořád. Když se začne kazit jedna věc, začne se kazit všechno, a když se něco kazí, kazí se to pořádně. Jak ale všechny průšvihy, které pácháme sobě i okolí, ustát s hrdostí a ještě se tomu zasmát?

 

„Den blbec“


Když už se něco kazí poněkolikáté, máš pocit, že jsi prostě prokletá a nikdy už to nebude lepší. Jdeš od trapasu k trapasu, z menšího průšvihu do většího. Ber to ale tak, že někdy je prostě „den blbec“. Vykročíš levou nohou a už to jede. To ale vůbec neznamená, že jsi věčná smolařka.


Důležité je nepropadat panice, protože pak už se na sebe zlobíš za sebemenší pochybení. A čím víc myslíš na to, aby se něco nepokazilo, tím spíš se to pokazí. Chybovat je lidské, a život bez chyb by byl nuda. Nepřipouštěj si každé zaškobrtnutí a opakuj si, že příště už to bude lepší. Nejsi přece stroj, abys byla ve všem dokonalá!

 


Neboj se smát sama sobě


Ber to s humorem! I na ten největší průšvih se po pár letech podíváš s nadhledem a možná se tomu i zasměješ. A trapasy bývají roztomilé. Když se zasměješ tomu, jak jsi zase něco zpackala, dokážeš tím svému okolí, že se nebereš vždy tak vážně. A to lidé ocení.

 

KNIHY, KTERÉ PŘIJDOU VHOD:

 

* Tomáš Studeník, Ivan Brezina: Velká kniha fuckupů (Jan Melvil Publishing). Inspirující příěhy osobností českého byznysu a kultury, které krásně ilustrují, že i megaprůšvih může posluožit jako odrazový můstek pro něco věštího a že není vždy nutné hned vyklízet pole.

 

* Ester Hicks, Jerry Hicks: Zákon přitažlivosti (Pragma): To, na co myslíte a jaké myšlenky do Vesmíru vysíláte, vám život přináší. Pokud tedy máte plnou hlavu negativního pohledu na svět, nebude vám z nebe padat nic pozitivního.

 

* Will Bowen: Svět bez snížnosti (Synergie): Stěžováním si škodíme hlavně my sami, tak proč s tímto zlozvykem nezatočit jednou provždy? Přestaňte vidět to zlé a naučte se na svět dívat pozitivně a s vděčností. 

 

Stává se to všem!


Hlavně se neboj o svých propadech mluvit. Alespoň máš co vyprávět! Vždycky je těžší mluvit o svém neúspěchu než o svém úspěchu, a o to větší kuráž to vyžaduje.


Na druhou stranu lidi vždycky uslyší raději o tom, co se ti nepovedlo. Ne že by byli škodolibí, ale protože vidí, že v tom nejsou sami. Fuckupy se stávají prostě všem!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit noční můry? Pomůžou jednoduché rituály našich předků

Jak si vést deník a vydržet u toho?

Domácí spa pro dlouhé zimní večery


Ve všem hledej ponaučení


Každý neúspěch je potřeba brát jako ponaučení. Určitě tě každý fuckup něco naučil, i když si to třeba neuvědomuješ. Donutil tě nad něčím se zamyslet, k čemu bys jinak nedospěla. K něčemu tě nakopl, někam tě posunul. A třeba bys bez něčeho, co jsi kdysi brala jako fuckup, nedosáhla svého úspěchu! Každá zkušenost je pořád zkušenost - a špatná také.

 

 
Nakonec cesta k úspěchu není vždy hladká. Když je něco až moc jednoduché, tak si toho nevážíme. Neber se tak vážně! Nezáleží přece, kolikrát zaškobrtneš, ale kolikrát se zvedneš.


Nemá cenu přemýšlet, co by bylo jinak, kdyby se něco nestalo. Je potřeba žít se všemi svými fuckupy a brát je jako součástí své osobnosti.


Hlavu vzhůru. Jaký fuckup se stal tobě?0 hlasů
Vaše hodnocení