Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jestli na sociálních sítích i svém blogu vystavuješ ráda své fotografie, měla bys vědět, jak to udělat, abys na nich vypadala co nejlépe.

Jak vypadat dobře na fotkách

Focení - 1
zdroj: Thinkstockphotos Focení - 1
aktualizováno 15.10.2012, 00:38 | 15.10.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Jestli na sociálních sítích i svém blogu vystavuješ ráda své fotografie, měla bys vědět, jak to udělat, abys na nich vypadala co nejlépe.

Každý mobil dneska obsahuje poměrně kvalitní foťák a hodně lidí je navíc posedlých fotografováním, takže nikdy nemůžeš vědět, kdy tě někdo vyfotí. Pokud chceš na fotkách vypadat dobře, musíš být pořád v pohotovosti. Neznamená to, že musíš chodit na každou schůzku s přáteli vyfiknutá jak modelka na přehlídce. Spíš jde o to, aby ses nesnažila být lepší, ale ani horší, než jsi. Pak tvé fotky budou přirozené a budou vypadat dobře, i když tě fotograf zachytí nepřipravenou.

Nejdřív se musíš smířit s tím, že focení je dneska v módě a že tě prostě lidi fotit budou. Čím víc proti tomu budeš protestovat, tím to bude horší, vždyť to znáš. Když budeš v křeči, napjatá a vystresovaná, když k foťákům nezískáš kladný vztah, bude to z fotek poznat, vždy se totiž budeš podvědomě "xichtit“. Někdo udělá kyselý obličej, jiný nepřirozeně ukloní hlavu, další se snaží uhnout, takže na fotkách nikdy není jeho celá tvář. Takové chování uškodí i člověku sebevíc fotogenickému.

Nevšímej si fotografa a soustřeď se na to, co právě děláš. Je jedno, zda to bude blbnutí s kamarády, nebo úklid pokojíku. Když zapomeneš na to, že tě sleduje objektiv foťáku, budou fotky hned vypadat o sto procent líp. A jestli si na foceni přece jen nemůžeš zvyknout, snaž se aspoň myslet na něco příjemného, ať nemáš výraz jako ježibaba.

 

 

Abys na fotkách působila přirozeně, neměla by sis hrát na někoho jiného, než vě skutečnosti jsi. Ano, všude se píše, že se máš při focení usmívat, ale pokud jsi normálně vážná a téměř nikdy se nesměješ, neměla by ses chechtat ani na fotkách. Bude poznat, že je to jen nějaká póza pro kameru. Pokud jsi však "vytlemená“ neustále, nemusíš se kvůli focení tvářit jak na pohřbu. Výjimkou jsou fotky úřední, ale na těch stejně téměř nikdo nevypadá dobře.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Inspirace pro tvé líčení
Zabav se a natoč super video
PŘIHLAS SE! Televize Nova objeví novou SuperStar

Nacvič si před zrcadlem, jak se budeš dívat do objektivu. Upřený pohled téměř nikdy nevypadá dobře, proto by to chtělo vyzkoušet pár postranních pohledů, nějaké úklony hlavy nebo třeba i postoje. Fantazii se meze nekladou. Málokdo má symetrický obličej, a pokud i ty patříš k takovým lidem, vyber si tu hezčí půlku obličeje a tu potom foťáku ukazuj. Hlavně si uvědom, že ani některé celebrity nevypadají na fotkách dobře, když je fotografové přepadnou nepřipravené. Ale naučily se používat několik póz a pokud mají jen pár sekund, nahodí nacvičené postoje a je to. Co ti brání, abys na to šla taky tak?
 

A jak na to, když víš, že se fotit budeš?

Někdy se focení dá očekávat. Třeba když míříš na oslavu něčích narozenin, je velice pravděpodobné, že bude blýskat jeden blesk za druhým. Ale to ty jistě sama víš nejlíp, protože znáš své kamarády. Jsou takoví, kteří když se objeví, je jasné, že akce bude zdokumentována. Proto se na focení připrav již doma vhodným líčením. Některé triky tvému obličeji prospějí, jiné uškodí.

 

 

Na fotkách vypadají skvěle výrazné oči. Takže sáhni po tužce na oči a pak nalič víčko stíny, které používáš. Nakonec však nezapomeň na světlý či perleťový stín směrem k obočí. Aby oko vypadalo skvěle, nesmíš zapomenout i na řasenku. Neboj se i silnější vrstvy. Řasy můžeš natočit pomocí kleštiček, čímž se oko opticky zvětší.

Pozornost věnuj i svým ústům. Použiješ-li výraznější rtěnku nebo lesk, tvé zuby by měly být bílé. Především studené tóny rtěnek dají vyniknout zažloutlému nádechu. Zuby by sis samozřejmě měla pravidelně čistit, ale taky dej pozor, abys na nich neměla právě obtisk rtěnky. 

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na doma.cz: 
Sexy červená rtěnka: Jak ji nosit a nevypadat lacině

Máš-li možnost to ovlivnit, dej pozor i na osvětlení. Světlo vržené shora vytváří nelichotivé stíny na tváři v oblasti očí a nosu, budeš vypadat starší a víc vrásčitá. Proto vždy poodejdi pár kroků stranou, abys nestála přímo pod lustrem. V případě, že se fotíš někde venku, neotáčej nikdy tvář přímo ke slunci, nebo lehce pozvedni bradu tak, abys nežádoucí stíny minimalizovala. Taky pozor na to, aby ti slunce nesvítilo přímo do obličeje, jinak místo nacvičených úsměvů budeš házet ošklivé grimasy. Nejvíc ti bude slušet časné ranní nebo podvečerní světlo.

A nakonec si uvědom, že jen málokdy se ti podaří taková fotka, jako mají modelky na titulních stránkách časopisů. Za tou stojí totiž hodně práce. Nejdřív nastoupí vizážisté, pak fotograf několik hodin fotí a z desítek obrázků se vybere ten jediný a pravý. Ale ani ten ještě není hotov, neboť se na něj vrhne armáda grafiků a retušuje a retušuje... A pak až je fotka připravená k otištění. To nejsou fotky, to jsou umělecká díla. I ty takové můžeš mít, když se spojíš s profesionály, ale nečekej zázraky od fotek z akcí s přáteli.3 hlasů
Vaše hodnocení