Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina žen se celý život snaží o to, aby vypadaly mladší. Jenže když je ti náct, toužím po přesném opaku. Jak docílit toho, aby působila starší?

Jak vypadat starší?

Zrcadlo
zdroj: Thinkstockphotos Zrcadlo
aktualizováno 08.02.2018, 00:29 | 08.02.2018, 00:29 | Krasna.cz/trm

Většina žen se celý život snaží o to, aby vypadaly mladší. Jenže když je ti náct, toužím po přesném opaku. Jak docílit toho, aby působila starší?

Proč vlastně chtějí dívky v období dospívání vypadat starší? Nacházejí se v podivném období, kdy už je nelze považovat za děti, jenže je nikdo ještě nebere ani jako dospělé. Balancují někde mezi, a většina samozřejmě touží po tom, aby je okolí bralo vážně a vnímalo jako sobě rovné, zodpovědné a dospěle uvažující. Sedí to i na tebe? Poradíme ti několik možností, jak působit dospěleji.

 

Oblečení
 

V oblečení se nejsnáze stírají rozdíly. Styly a kousky šatníku se prolínají a třináctky, sedmnáctky i třicítky nosí mnoho podobných modelů. Trička s potisky animáků nebo conversky, které patří spíš do šatníku teenagerů, s oblibou nosí i ženy dlouho po dvacítce. Naopak ležérní košilošaty, legíny, slimky, cardigany nebo oxfordky najdeš jak u patnáctky, tak u holky o deset let starší. Důležité je, působit v oblečení dobře, nikoli směšně. Nechceš určitě působit příliš usedle, jako stará mladá, starší dívky by zas neměly vypadat jako zastydlé puberťačky, co ještě nevyrostli z růžové.

 

Zárukou dospělejšího vzhledu jsou každopádně podpatky. Ty ti dodojí elegantnější a dospělejší vzhled, pokud na nich ovšem musíš chodit. Nenos je ale denně, protože i sebekvalitnější obuv s podpatkem nedělá dobře tvé páteři.

 


Líčení

 

Líčení je hodně individuální záležitost. Některé dívky si už v patnácti neodkáží představit, že by vylezly na ulici bez perfektního make-upu, jiné ani ve dvaceti necítí potřebu, použít aspoň řasenku. Samozřejmě že hodně je to o kvalitě tvé pokožky a o nutnosti maskovat případné nedostatky. A také o tom, zda ti rodiče šminky povolují. Mnoho dívek má líčení zakázané, ale právě o to víc je to láká. A pak, možná právě pod vlivem určitého vzdoru, toho a sebe naplácají víc než dost.

 

Pokud se chceš líčit, mělo by to vypadat vkusně, zdařile a uměřeně příležitosti. Ne nadarmo existuje tzv. denní a večerní líčení. Denní je nenápadné, mělo by jen zamaskovat nedostatky a zdůraznit přednosti, například oči. Barvy vol tlumenější, jako hnědou, béžovou, meruňkovou, světle růžovou, kouřové líčení nebo třpytky se na den příliš nehodí. Barvy by měly být spíše decentnější, líčení nemá za úkol provokovat nebo poutat přílišnou pozornost. Výraznější je líčení večerní nebo slavnostní, pro případ nějaké mimořádné události nebo slavnosti. Pokud ale zvolíš výrazné líčení na den, a navíc ho provedeš nešikovně a lacinými produkty, budeš vypadat spíše směšně. Rozmazané stíny, tlusté křivé linky, drolící se řasenka a řasy plné žmolků nebo nerovnoměrná vrstva rudé rtěnky – to vše jen poukáže na to, že si hraješ na někoho, kým nejsi. Tady rozhodně platí, že méně je někdy více.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Kosmetické vychytávky pro tvůj dokonalý vzhled
Chceš uspět na seznamce? Tipy pro parádní profil
Dnešní děti jsou hrozné

 

Chování


Můžeš být dospěle oblečená, nalíčená, učesaná, dokonale klamat tělem. Ale celé se to dokonale pokazíš, když se budeš chovat jako děcko nebo plácat hlouposti. A tím, že na oko vypadáš starší, to bude ještě trapnější. Když na pohled působíš dospěle, ale přitom jsi dětinská, pubertálně se chichotáš, mluvíš infantilním jazykem, hurónsky nahlas směješ a chováš se klackovitě, kazíš si tím těžce vybudovaný styl.


Zkus se někdy spíš zamyslet, jestli je opravdu potřeba, abys vypadala starší. Věk, který teď máš, už se ti nikdy nevrátí a je škoda upínat se na něco, co tu ještě není, a přitom si neužít to, co je tu teď a protéká ti to mezi prsty.11 hlasů
Vaše hodnocení