Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Z alkoholu máš kocovinu, při které bolí hlava a žaludek. Co když ale nejde jen o fyzickou bolest, která za chvíli přejde?

Jak zvládnout morální kocovinu?

aktualizováno 26.02.2012, 00:00 | 26.02.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Z alkoholu máš kocovinu, při které bolí hlava a žaludek. Co když ale nejde jen o fyzickou bolest, která za chvíli přejde?

Možná to řešíš právě v tuto chvíli. Včerejší večírek nebo pravidelná sobotní diskotéka se vydařily na sto procent. Ale ty následky. Nemusela jsi nutně vypít hektolitry alkoholu, i s nealkem se člověk občas dostane do ráže – stačí rozjetá nálada, hecování kamarádů, a trapas je na světě. Co dělat, když tě ráno tíží výčitky?


Možná se ti včerejší události teď jeví jako naprosto katastrofické, na které už nikdy nikdo nezapomene a ty kvůli nim nebudeš moct už nikdy vystrčit nos z domu. Nic není tak horké.


Zameť stopy


Ať jsi včera udělala cokoli, čeho teď lituješ a o čem by se neměl nikdo dozvědět – tedy kromě těch, co se toho včera účastnili -, postarej se o to, aby o tvém hříchu nezůstaly záznamy. Fotilo se? Zkus zavolat tomu, kdo snímky pořídil, jestli může být tak hodný, a tvé, které by odhalily nepříjemnou pravdu, smazat, nebo alespoň nikde nevystavovat. Určitě nechceš, aby je vidělo všech tvých pět set kámošů na facebooku, ne?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak zapadnout do dívčí party
I tvoje pleť má kocovinu! Dostaň ji z toho
Buď fit po flámu


S omluvami i výčitkami počkej


Napadá tě celý seznam lidí, kterým by bylo potřeba se po včerejší akci omluvit? Nebo jim naopak od plic vynadat? S obojím rozhodně počkej. S horkou hlavou bys totiž mohla napáchat ještě větší potíže než dosud. Nech si alespoň jeden den na rozmyšlenou. Pokud i pak budeš mít pocit, že v některých případech je omluva na místě, omluv se. A výčitky? Většinu z nich si člověk rozmyslí, protože pochopí, že si za to může vlastně sám.

 


Řeš to, co je důležité


Existuje na druhou stranu spousta věcí, které je potřeba vyřešit co nejdřív. Třeba takový nechráněný sex, pokud nebereš prášky, rozhodně neváhej a spěchej pro pilulku po. Stejně tak pokud víš, že jsi z oblíbeného podniku odešla bez placení, sluší se tam hned aspoň zavolat, že dluh zaplatíš – a domluvit se kdy.


Čas vše skryje


I když se tvůj problém zdá být sebeobrovštější, věř, že i na něj se zapomene. Nějaký trapas nebo veřejnou ostudu si prožila většina z nás. Když se kvůli tomu budeš užírat a tvářit se poníženě i další týdny, jen tím budeš na svůj trapas stále poukazovat. Buď nad věcí a uvidíš, že se na to všechno brzy zapomene. Určitě v okamžiku, kdy tvůj trapas přebije někdo svým, ještě šťavnatějším.9 hlasů
Vaše hodnocení