Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Uklízet, jen když se vám zachce nebo vstávat až pozdě odpoledne a na nikoho se neohlížet. Tohle a volnost v mnoha dalších věcech vám přinese bydlení úplně sama. Umělkyně vážně doporučuje svým fanouškům, aby takovou životní etapu každý z nich zažil...

Kouzelné ilustrace ukážou, jaké výhody přináší být single a bydlet sama

yaoyao
zdroj: Instagram yaoyao
aktualizováno 30.05.2019, 00:00 | 30.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Uklízet, jen když se vám zachce nebo vstávat až pozdě odpoledne a na nikoho se neohlížet. Tohle a volnost v mnoha dalších věcech vám přinese bydlení úplně sama. Umělkyně vážně doporučuje svým fanouškům, aby takovou životní etapu každý z nich zažil alespoň na chvíli. Jinak přijdou o to všechno, o čem namalovala sérii nádherných ilustrací.

Bydlet sama má něco do sebe a ve svých ilustracích to dokazuje malířka Yaoyao Ma Van As z Los Angeles. Společnost lidí je pro život sice důležitá, mít své vlastní soukromí a dělat si to, co vás zrovna napadne, je však absolutně nezbytné. Izolovat se na chvíli od ostatních totiž někdy vůbec není na škodu. I za cenu, že by vás někdy měla přepadnout osamělost. To se jí však moc často nestávalo, protože jí věrnou společnost dělal její pes.

 

yaoyao
(Foto: Instagram)


Čtyřiatřicetiletá malířka už je sice vdaná, ráda ale vzpomíná na svůj osamocený život plný momentů, které zachytila do svých kreseb. Přestože se Yaoyao svým uměním podílela na pozadí animovaných seriálů jako je Rick a Morty nebo Bojack Horseman, nyní si dobrovolně zvolila tento projekt proto, že chtěla něco udělat jen sama pro sebe. Na to neměla během pracování v uměleckém průmyslu čas.

 

yaoyao
(Foto: Instagram)


Svůj předchozí život, který sdílela pouze se svým psem Parkerem, sdílí s fanoušky na Instagramu. Tam má více než půl milionu sledujících. Malovat o svých vlastních zážitcích jí přijde oproti předchozím zakázkám velmi snadné a uvolňující.

 

yaoyao
(Foto: Instagram)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsi bez přítele? 10 výhod toho, že jsi single
Umělec přidává lidem zvířecí hlavy! Podívejte se, koho můžete potkat v newyorském metru
Novodobé umění úzce spojené s drogami


Zpětně si uvědomuje, že žít sama jí sice občas vadilo, zároveň jí to však přineslo mnoho úžasných chvil a do budoucna i inspirace. Mezi její nejoblíbenější momenty patřilo to, když mohla bloumat prázdným bytem a hrát na něco, pouštět si hudbu nebo si zpívat. Když si dávala sama horkou vanu nebo si kreslila, tak dokázala úplně zapomenout na svět kolem.

 

yaoyao
(Foto: Instagram)

 

yaoyao
(Foto: Instagram)


Každým dnem se stávala čím dál tím víc nezávislejší a žít chvíli úplně sama by poradila každému. Jedině tak se totiž naučíte jednat na vlastní pěst, nést důsledky svých rozhodnutí a zabavit samy sebe. Není ale potřeba z toho mít sebemenší strach!

 

yaoyao
(Foto: Instagram)

 

Podívejte se na další ilustrace do galerie. Troufly byste si bydlet také samy, nebo pořád potřebujete mít někoho kolem sebe?

 

Fotogalerie

1 / 13 Otevřít fotogalerii1 hlasů
Vaše hodnocení