Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na internet se toho vejde hodně a mnohdy je na něm bohužel zaznamenaná i ta část vaší minulosti, na kterou byste nejraději zapomněly. A ještě raději byste byly, kdyby na některé vaše internetové „úlety“ nepřišlo vaše okolí, což se ne vždy povede.

Jde o vaši pověst: Jak se vypořádat s divokou minulostí?

Kyberšikana
zdroj: Getty Images Kyberšikana
aktualizováno 26.02.2019, 00:00 | 26.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Na internet se toho vejde hodně a mnohdy je na něm bohužel zaznamenaná i ta část vaší minulosti, na kterou byste nejraději zapomněly. A ještě raději byste byly, kdyby na některé vaše internetové „úlety“ nepřišlo vaše okolí, což se ne vždy povede.

Týká se to především posílání různých ošemetných fotek, hlavně těch nahých nebo jinak ponižujících. To, co se zpočátku mohlo zdát jako dobrý nápad někomu poslat, se vám posléze může hodně vymstít. Jak se s tím vyrovnat a co si nenechat líbit?


Poslaly jste někdy někomu svou nahou fotku?


Jestliže jste nikdy nic takového neudělaly a ani by vás to nenapadlo, tak to ani nedělejte. Nikdy totiž nevíte, ke komu všemu se vaše fotky nakonec dostanou. A to i přesto, že jste je původně poslaly jen klukovi, kterého jste třeba považovaly za přítele. Stejně tak nevíte, kdy na vás někdo takovou fotku v budoucnu vytáhne. I když by se mělo jednat o deset let starou záležitost, tak to pro vás určitě nebude příjemné. Ať už půjde o fórek nebo něco mnohem vážnějšího jako je třeba vydírání.

 

Kyberšikana
(Foto: Getty Images)


Nenechte se vydírat


Choulostivé fotky v nesprávných rukou totiž mnohdy mohou vést právě k vydírání. Nenechte se ale vystrašit! Nezapomeňte na to, že pokud vás někdo bude skrz takové fotky vydírat, tak už půjde o kyberšikanu a vy to můžete s klidným srdcem nahlásit policii.


Vyděrač se vás snaží vystresovat většinou právě kvůli tomu, že vidí váš strach. Když mu to ale oplatíte s chladnou hlavou, uvědomíte si, že on sám by se zveřejněním něčeho „tajného“ z vašeho soukromého života ztrapnil. To se cítí natolik ukřivděně, aby chtěl vůči vám tímto způsobem vyvolat posměch?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neboj se a zbav se konečně šikany
VAŠE PŘÍBĚHY: Vím, co je to šikana
Pozor, šikana může začít nenápadně


Samozřejmě dalším problémem, se kterým se budete muset v případě úniku takových fotek poprat, je dopad na váš sociální a rodinný život, v budoucnu bohužel i pracovní. Určitě vás však okolí nebude považovat za horší osobu než toho, kdo by takové fotky nebo nelichotivý obsah zveřejnil. Pokud se pohybujete mezi víceméně rozumnými lidmi, tak budou v těchto případech vždy stát na vaší straně. A jestli kolem sebe takové lidi nemáte, tak je načase je ve svém okolí najít.


Lidé zapomínají


Pokud by někdo vaše nestydaté fotky opravdu zveřejnil, tak to možná bude v tu chvíli opravdu těžké, dejte tomu ale čas. Lidé mají krátkou paměť, a co se může zdát v první chvíli jako horké, v příštích pár měsících vychladne.

 

Kyberšikana
(Foto: Getty Images)


Únik neřeší problémy


Jestliže byste však opravdu získaly kvůli nějakým fotkám špatnou pověst, může vás napadnout, že by bylo dobrým řešením třeba změnit školu. Jako krátkodobé východisko by to možná fungovalo, uvědomte si však, že by šlo hlavně o útěk. S takovýmto problémem se musíte srovnat hlavně samy se sebou. Když vaše okolí uvidí, že jste s tím v pohodě, tak už se vám také nebude vysmívat. Zvlášť když lidé uvidí, že je vám to jedno.


Nebojte se mluvit


Kdybyste někdy takovému problému čelily, nebojte se o tom promluvit s rodiči. I oni byli mladí a nejlépe vás vždycky podrží rodina. Pokud by vás „kamarádi“ ve škole šikanovali kvůli nějakým pochybným fotkám, vaši rodiče si promluví s jejich rodiči a oni dají pokoj. Všechno má řešení.0 hlasů
Vaše hodnocení