Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O slečnách, které jsou dlouhodobě singl, mají lidé spoustu mylných představ. Pojďme si posvítit na ty nejčastější.

Je singl, a tak je divná. 10 pověr o nezadaných

Osamělost
zdroj: Thinkstockphotos Osamělost
aktualizováno 22.08.2015, 12:59 | 22.08.2015, 12:59 | Krasna.cz/lk

O slečnách, které jsou dlouhodobě singl, mají lidé spoustu mylných představ. Pojďme si posvítit na ty nejčastější.

Je nesnadné vysvětlit ostatním, proč nikoho nemáš, když jsi pěkná holka. Zvlášť, pokud oni mají spokojený vztah. Když vyjmenováváš výhody svobodného života, přijdeš jim jako chudinka, co si vymýšlí, aby nemusela přiznat některou z následujících "pravd".

Je zajímavé, jak rychle lidé, kteří se zamilují, zapomenou na výhody singl života a myslí si, že každý touží po klukovi. Jaké nejčastější pověry kolují o holkách bez přítele?

Je moc vybíravá


Jeden z nejčastějších názorů, který vysvětluje, proč dívka nikoho nemá, tvrdí, že je moc vybíravá. Kdyby jen o něco málo snížila své nároky, jistě by se jí brzy někdo zalíbil.

Ale co je komu do toho, jak vysoké máš nároky? Jde přeci o tvůj vztah a záleží na tom, aby vyhovoval tobě. Samozřejmě jsou některé nároky, které jsou přehnané. Například pokud chceš, aby tvůj kluk byl za každou cenu blonďák s modrýma očima, který váží 85 kilo, je to už moc. Ale věci, kterých si na druhých ceníš, jako je například smysl pro humor, inteligence, citlivost, něžnost, z toho slevit nelze.

Samozřejmě sama víš nejlípm, co tvůj budoucí kluk musí mít a co by už byl jen příjemný bonus, takže si do toho od nikoho nenech mluvit.

Je s ní něco v nepořádku

Hezká, chytrá, milá a upřímná holka logicky nemůže být sama, protože taková bytost přitahuje mračna kluků, kteří by s ní chtěli chodit. Jestli je stále sama, zřejmě s ní není něco v pořádku. Není tak milá, hodná, hezká, nebo má nějakou zásadní povahovou chybu, která na první pohled není vidět.

 

Nějaká divná
Je s ní něco v nepořádku. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Co je to za hloupost? To nikoho nenapadne, že takové holce není každý kluk po chuti, protože vedle sebe potřebuje něhoko stejně výjimečného, jako je ona sama? Super holky s někým chodí, protože chtějí chodit právě s tím jedním člověkem, ne proto, že by nechtěly být samy.

Někdo jí ublížil

Naše společnost, která je orientovaná na dvojice, se často domnívá, že dívka bez přítele se zrovna léčí z nějakého ošklivého rozchodu, ze kterého jí doposud bolí srdce. Lidé si neumí představit, že by krásná dívka chtěla být sama, a všichni se domnívají, že ji dozajista někdo odmítl.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vůně svobody nemusí být tak lákavá, jak se může zdát
Proč jsi pořád sama?
Být singl může být fajn, ale holky potřebují lásku

Jenomže na světě žije čím dál větší procento singl žen. Všechny nemohl někdo odmítnout. Jestli to náhodou není tím, že někoho prostě nebaví pořád dokola sbírat cizí špinavé ponožky.

Nemá kvalitní sex

Orgasmus a kvalitní sex není doménou lidí, kteří s někým chodí. I dívky, které se rozhodly zůstat singl, mají dobrý sex. A možná i lepší než lidé, kteří spolu chodí několik let, protože přeci k tomu, abys byla sexuálně aktivní, nepotřebuješ stálého partnera - jsou tu sexuální kamarádi, bývalý miláčci, kteří jsou svolní k sexu, či pěkní kluci, které teprve potkáš.

Navíc z výzkumů vyplývá, že lidé, kteří nejsou trvale zadaní, mají sex častěji než ti druzí. Nemusí se snažit vtěsnat ho do nabitého programu, nemusí překonávat hádky a každodenní nudu stálého partnerství.

Život se jí zastavil

Některé slečny čekají, že jejich život začne teprve tehdy, až si najdou přítele, protože si myslí, že s ním zažijí něco úžasného a nezapomenutelného. Naštěstí většina moderních dívek ví, že to, jak si život užijí, záleží jen a pouze na nich.

Naneštěstí v naší společnosti se část lidí stále dívá na samotné lidi, kteří se rozhodli bavit, skrz prsty. Je prostě stále divné jít sama do kina, na večeři či na mejdan. Na druhou stranu, pokud sebereš odvahu a vypravíš se mezi lidi, máš větší šanci, že se seznámíš s novými přáteli.

Je single = je kariéristka

Je pravda, že jako jedna z výhod života singlů se udává čas na studium či budování kariéry, ale to neznamená, že když je někdo sám, sedí doma v knihách a pilně studuje.

Lidé jsou různí. Jedni jsou věční studenti, kteří se rádi vzdělávají, jiní jsou líní a dělají jen to, co musí. Tyto vlastnosti jim však dala příroda, to, jestli je někdo sám, nebo zadaný, na to zas tak velký vliv nemá. Když totiž opadne prvotní zamilovanost a partnera se trošku nabažíme, vracíme se ke způsobu života, který jsme měli předtím - někdo ke studiu, jiný k poflakování.

Nezadaní o sebe nedbají

Ve všech časopisech, kde se píše, jak přežít stav single, radí, aby na sebe člověk nezapomněl dbát, nepřejídal se a byl hodný na své tělo. To si jako myslí, že holky, které jsou samy, chodí zarostlé jako opice, cpou se samými sladkostmi a zapomínají na pohyb.

 

Dbát o sebe
Holky chtějí být krásné vždy, i když mají kluka, i když jsou samy. (Foto: Thinkstockphotos)

 

To je pěkná hloupost. Kluk stojí čas, a když žádného nemáme, máme dostatek času na sebe. Můžeme tedy dělat všechno, co chceme. A každá holka, nebo alespoň velká většina, chce vypadat dobře, takže na kadeřníka, kosmetiku i cvičení si čas najde.

Má pořád volno

Panuje názor, že singl holku může každý zavolat na poslední chvíli a pozvat ji jako náhradnici na návštěvu večírku či kina, protože stejně nemá nic jiného na práci. A odmítnutí nepřipadá v úvahu. Když samotná slečna řekne, že se bude doma koukat na film, její přátelé si budou klepat na čelo. Jak se může s někým seznámit, když věčně sedí doma?

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše:
PRAVÁ LÁSKA: Jak ji najít
5 tipů, jak netloustnout kvůli VZTAHU!

Svobodný stav je chronický stav

Být svobodná není nemoc. I když jsi singl delší dobu, než jakou jsi strávila s nějakým klukem, neznamená to, že by kluky od tebe odpuzovalo něco tajemného nebo že bys musela zůstat sama až do konce života.

Na dvě svobodné ženy kolem dvacítky připadají tři nezadaní kluci. Takže se není čeho bát. Pokud se ti stav singl nelíbí, jednou určitě někoho potkáš.27 hlasů
Vaše hodnocení