Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte hlavu plnou cílů, pořád o nich mluvíte, chcete si je začít plnit, ale chybí Vám impuls? Je tu snadná pomoc v projektu s názvem 101 cílů za 1001 dnů.

Jednoduchý a FUNGUJÍCÍ návod, jak si splnit své sny

Seznam snů
zdroj: Thinkstockphotos Seznam snů
aktualizováno 04.10.2012, 10:46 | 04.10.2012, 10:38 | Krasna.cz/Anifares

Máte hlavu plnou cílů, pořád o nich mluvíte, chcete si je začít plnit, ale chybí Vám impuls? Je tu snadná pomoc v projektu s názvem 101 cílů za 1001 dnů.

Co tento projekt vlastně obnáší? Jedná se o to, že každý člověk, který projeví zájem se tohoto projektu také zúčastnit, sepíše jednoduše 101 svých cílů. Mohou to být krátkodobé cíle, dlouhodobé cíle, věci, které jste slibovali, že uděláte, ale neustále je odkládali. Dáte dohromady seznam 101 cílů a poté máte přesně 1001 dnů na splnění jich. Že vám to přijde málo?

 

Doba 1001 dnů se rovná přibližně dvěma a tři čtvrtě roku. Opravdu vám to přijde málo ke splnění si vlastních tužeb a cílů, které už si třeba dlouho slibujete? Já myslím, že času je na to dost a když člověk chce, tak jde opravdu splnit všechno.
 

Jak s takovým projektem začít?Nejdříve si musíte promyslet všech těch 101 cílů. Vezměte si papír a začněte přemýšlet, co je pro vás cílem.

 

 

Zde máte pár okruhů pro inspiraci, které si každý člověk může zkonkretizovat:

 

1. Navštívení města, země, pamětihodnosti, atrakce, restaurace, koncertu, výstavy, kina, kurzu
2. Získat brigádu, práci, povýšení, lepší plat
3. Zlepšit si známky ve škole, odmaturovat, dostat se na vysněnou školu,
4. Přečíst, koupit si knihu, předplatit si časopis, zhlédnout film, jít do divadla
5. Zhubnout, snížit/zvýšit svoji konfekční velikost, zlepšit pleť, zpevnit si tělo
6. Naučit se novému jazyku, tanci, zpěvu, psaní, fotografování, šití, programování, vaření (opravdu veškeré možné záliby, co vás lákají)
7. Ušít něco, napsat knihu, založit nový blog, vytvořit nové webové stránky, sepsat báseň, napsat skladbu, vytvořit něco z korálků, nakreslit
8. Zkusit si zastřílet ze zbraně, let balonem, bungee jumping, jet na koni, letět letadlem, jít na masáž
9. Přestat kouřit, pít, s drogami či jinými zlozvyky a závislostmi
10. Trávit více času s rodinou, přáteli, jít na rande, jet na dovolenou, udělat si s přáteli výlet, dát dohromady sraz, získat nové přátelé, udělat někomu radost

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Přání. A sny se mění ve skutečnost!
TEST: Máš na to, plnit si své sny?
Charisma nemusí být shůry dáno


Pokud Vám tyto okruhy pro inspiraci nestačí, na internetu existuje velké množství blogů věnovaných právě této činnosti s uveřejněním seznamem. Tam rozhodně inspiraci naleznete. Můžete se potívat i na ten můj.

 

Každý člověk to může pojmout jinak. Někdo si dá raději specifické cíle a jako na nákupním seznamu si je bude odškrtávat. Jiný si raději dál nespecifické (např. vůči své osobnosti, že chce zlepšit nějakou vlastnost, nebo si udržet přátelé atd.) a bude se je snažit plnit celou dobu. Sice na různých stránkách věnovaných tomuto projektu je psáno, že by cíle měly být měřitelné a specifické, proto, aby to člověk více motivovalo, aby dále postupoval v jejich plnění. Podle mě je nejlepší zlatý střed. Vložit si do seznamu několik dlouhodobějších cílů a proložit je krátkodobými, specifickými cíly, které můžete plnit v průběhu.


Následně si seznam můžete poskládat do několika kategorií, podle toho, co bude obsahovat, abyste to měli přehlednější. Ale to je opět na každém, jaký potřebuje mít ve svých věcech systém a řád.


Rozhodně vám doporučuji, si aspoň ten seznam zkusit napsat. Člověk toho sám o sobě tímto způsobem také dost zjistí, protože napsat 101 cílů opravdu není jen tak. A když ty cíle vidíte na papíře, hned vám přijdou realizovatelnější.

 

Máte i vy svůj seznam snů a cílů? Jak vám jde plnění? Inspirujte ostatní v komentářích.4 hlasů
Vaše hodnocení