Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě, že nemáš kamarády, kterým by ses mohla svěřit a s kým bys zašla ven? Poradíme ti, kde je zaručeně seženeš.

Jsi sama? Osvědčené triky, jak si najít kamarády

aktualizováno 24.04.2012, 00:00 | 24.04.2012, 00:00 | tej

Trápí tě, že nemáš kamarády, kterým by ses mohla svěřit a s kým bys zašla ven? Poradíme ti, kde je zaručeně seženeš.

Někdo nemá kamarády, protože se nedokáže ve společnosti cizích lidí rozmluvit, někdo je zas nemá z důvodu třeba stěhování. Ať je důvod tvé absence přátel jakákoliv, poradíme ti, co dělat, abys o ně neměla nouzi. Pokusíme se tě také varovat, kde přátele zaručeně nehledat.

 

 

Společné zájmy

 

Najde se tvém životě nějaký koníček, který je velkou částí tvého já? Co takhle najít kamarády z okruhu tohoto koníčku. Máš ráda počítačové hry? Zapoj se do komunity dalších herních nadšenců. Ráda čteš? Zúčastni se autogramiád a různých akcí. Líbí se ti nějaký sport? Proč na něj nechodit častěji? Nemusíš se mu přeci věnovat aktivně, přátele můžeš najít i v řadách fanoušků. Možností je opravdu spousta, stačí se jen zamyslet, co baví právě tebe.

 

Společenské akce

 

Netvrdni dennodenně doma a zkus občas vyjít mezi lidi. Nemáš s kým jít? Vytáhni sourozence, zeptej se sousedovy dcery, nabídni zábavu sestřenkám. Možností je určitě dost, stačí se nebát a někoho oslovit. Možná s tebou nepůjde nikdo právě zítra, ale zkus se domluvit na jiném termínu. Jestli už na nějakou takovou akci dorazíš, neseď v koutku u jedné sklenky džusu a zajdi se občas bavit. Zkus si zatancovat, promluvit s někým u baru, možností je spoustu. Že neumíš tancovat? Na to se vykašli, to neumí nikdo. Stačí se trochu odvázat.

 

 

Chatovací místnosti

 

Chceš si s někým popovídat o nějakém tématu nebo se pouze seznámit s novými lidmi? Vyzkoušej chatovací místnosti, které můžeš vybírat i podle města, zájmů nebo myšlenek. Na internetu se člověk tolik nestydí a nevadí mu oslovit cizího člověk. Dej si ovšem pozor na to, co lidem sděluješ. Můžeš mít pocit, že jsi našla skvělou kamarádku, která ti o sobě sice plno informací řekla a na profilu má své fotky, ale vůbec nemusí být taková, jaká se zdá. Na internetu najdeš spoustu lidí, kteří ostatní jen využívají. Za profilem patnáctileté kamarádky také může být čtyřicetiletý pedofil nebo zloděj, který z tebe vymámí informace o majetcích rodiny. Dávej si vždy pozor na to, jaké informace komu sděluješ a za žádné okolnosti nesděluj, kdy budete celá rodina pryč, jaké máte vybavení, a neposílej žádné své odkryté fotografie! Stejně tak si dej pozor, pokud se s daným člověkem hodláš sejít ve skutečnosti. Vždy o této skutečnosti někoho informuj, nejlépe rodiče. Řekni jim, kam jdeš, s kým jdeš a klidně jim dej kontakt a odkaz na profil. Jistota je jistota, nikdy nikomu cizímu nevěř na sto procent.

 

Jak kamarády získat?

 

Je sice hezké potkat nové lidi, ale jak z nich uděláš své kamarády? Prvním základem je mluvení pravdy. Nemusíš jim sdělovat intimnosti z vaší rodiny, ale také si nevymýšlej. Nikdy nevíš, co se může provalit, a o kamarády bys lhaním rázem přišla. Že není tvůj život tak zajímavý, aby někoho upoutal? A čí je? Každý má své zájmy, historky a potřeby. Proč je krášlit, krásné jsou samy o sobě. Nelíbí se jedné, budou se líbit druhé a lepší.
 6 hlasů
Vaše hodnocení