Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chrání nás před potem, ale spekuluje se i o jejich negativních účincích. Jaké jsou nejnovější poznatky o pocení a ochraně před ním?

Jsou antiperspiranty škodlivé? Známe nejnovější poznatky

Stop pocení
Stop pocení
aktualizováno 05.05.2014, 13:21 | 05.05.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Chrání nás před potem, ale spekuluje se i o jejich negativních účincích. Jaké jsou nejnovější poznatky o pocení a ochraně před ním?

Antiperspiranty brání pocení a snaží se zamaskovat negativní vlivy, které s sebou přináší. V minulosti se ovšem spekulovalo, že je to nepřirozené: pocení je přirozený fyziologický proces, a bránění mu je tedy nutně škodlivé.

 

Navíc se upozorňovalo na nevhodné složení těchto ochranných přípravků, zejména na sloučeniny hliníku. Právě kvůli nim podle kritiků antiperspirantů mohou způsobit rakovinu prsu.

 

Na druhou stranu však opakovaně zaznělo, že hodnověrné výzkumy, které by potvrzovaly hrozbu rakoviny, nikdo nepředložil. "Platí to dosud," potvrdila přednostka dermatovenerologické kliniky bratislavské univerzitní nemocnice Mária Šimaljaková. Antiperspiranty podle ní neškodí.

 

Test antiperspirantů - 12
(Foto: Jakub Deml)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mýty a pravdy o deodorantech
Velký TEST antiperspirantů: Který voní, nešpiní a spolehlivě ochrání před potem?
Stop nadměrnému pocení!

 

Problémem není ani to, že se zablokuje pocení v podpaží, tvrdí odbornice. Pot se vyloučí přes zbytek těla.

 

Lékařka zároveň radí, že největší účinek bude mít antiperspirant, pokud jej použijete ještě večer před spaním a ne až ráno před odchodem do práce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tlusťoch Depardieu propotil v Moskvě i židli! Na tohle žádný deodorant nestačí

Faltýnová ukázala bradavky, Mareš se z toho opotil0 hlasů
Vaše hodnocení