Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kam s mobilem, když tvému letnímu outfitu chybí kapsy a kabelku nechceš tahat pořád s sebou v ruce? Palčivá otázka, která se v těchto horkých dnech stává stále aktuálnější.

Kam v létě s mobilem? Kde ho nosíš, když nemáš kapsy ani kabelku?

Dívka s mobilem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s mobilem
aktualizováno 17.06.2014, 00:00 | 17.06.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Kam s mobilem, když tvému letnímu outfitu chybí kapsy a kabelku nechceš tahat pořád s sebou v ruce? Palčivá otázka, která se v těchto horkých dnech stává stále aktuálnější.

Češi vnímají mobilní telefon jako toho nejvěrnějšího společníka. Berou si ho do ložnice, na toaletu, nosí ho na místech, kde by to nikdo nečekal a vypíná ho jen 0,2 % z nich. Celých 92 % Čechů se pak bez mobilu cítí nesvá a má pocit, že jim něco někde uteče. Vyplývá to z průzkumu Factum Invenio pro virtuálního operátora Tesco Mobile.

 

„Češi bez mobilu neudělají ani krok, neustále ho kontrolují, a to i ve chvíli, kdy vědí, že jim nikdo nevolal ani nepsal,“ komentuje výsledky průzkumu Branko Gugleta, marketingový ředitel Tesco Mobile. Z průzkumu vyplynulo, že pokud Češi dříve nosili mobily v pouzdrech, dnes je nosí bez pouzdra co nejvíce na „dosah“. Zatímco ženy nosí mobil nejčastěji v kabelce nebo tašce (41 %), muži v kapse kalhot (51 %). Jedna žena ze sta pak mobil nosí za ramínkem podprsenky. A muži – módní policie třes se! – ve stejném počtu případů v ledvince!

 

Anketa
Nosíš někdy mobil v podprsence?
 


Mobil si Češi berou dokonce i do ložnice. 84 % z nich totiž spí s mobilem v ložnici. Téměř polovina si ho odkládá na noční stolek, necelých 10 % si ho pak navzdory varování lékařů dává pod polštář. Důvod? Jednak ho nejčastěji používají jako budík, a jednak – opět – chtějí mít jistotu, že kdyby jim někdo volal, telefon uslyší. Vedle v místnosti si telefon nechává jen 14 % lidí a pouhá 0,2 % dotázaných si mobil úplně vypíná.

 


„Ložnice ale není to nejintimnější místo, kam si podle průzkumu telefon nosíme. Tím je asi toaleta,“ upozorňuje na zajímavé výsledky Branko Gugleta. Téměř polovina dotázaných nepřeruší telefonát, když potřebuje na toaletu, a stejné procento si tam telefon bere, aby byli stále na příjmu. A když už tam jsou, kam jej odloží? Nejčastěji do kapsy kalhot (26 %) nebo na podlahu (8,6 %). Muži pak nezřídka při vykonávání potřeby drží mobil ústy.


Anketa
Kde v létě nosíš najčastěji mobil?
 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak zachránit utopený mobil? Chce to rychle jednat
Nejsi závislá na mobilu?
Přes mobil se milujeme i rozcházíme! Jak jsi na tom ty?


„Mobil je zkrátka pro Čechy předmětem, bez kterého si nedokážou představit život. A i když právě on je tím kanálem, kterým si nejčastěji sdělují nepříjemné věci nebo se dokonce rozcházejí, jen 14 % z nich už mobil někdy ve vzteku rozbilo,“ doplňuje Gugleta.

 

Kde nosíš v létě mobil ty? Inspiruj ostatní v komentářích.

 

NEPŘEHLÉDNI:

Novinka na trhu pro těhotné: Teď můžete své dítě monitorovat na mobilu

VIDEO, KTERÉ MÁ 20 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ: Aneb, co se stane, když zapomenete mobil doma1 hlasů
Vaše hodnocení