Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dávno odzvonilo časům, kdy čtení bylo považováno za ztrátu času. Čím dál tím více lidí propadá papírovým knihám, které mají své unikátní kouzlo. Vybrali jsme pro tebe ty největší trháky, které čtou i přední české influencerky.

Knížky, které otřásají Instagramem! Ladí do feedu a skvěle se čtou

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 03.05.2018, 00:10 | 03.05.2018, 00:10 | DyA

Dávno odzvonilo časům, kdy čtení bylo považováno za ztrátu času. Čím dál tím více lidí propadá papírovým knihám, které mají své unikátní kouzlo. Vybrali jsme pro tebe ty největší trháky, které čtou i přední české influencerky.

Jaké knížky by neměly chybět ve tvé knihovničce?

 

1. Hana - Alena Mornštajnová


Kolem románu Hana byl v poslední době velký boom. Nutno podotknout, že oprávněný! Hana patří mezi špičky českého románu, a to především díky tomu, že autorka svižně vypráví příběh rodiny, které se život změnil během několika vteřin. Už teď ti můžeme prozradit, že největší roli v tom hrají právě vanilkové věnečky. Uhodneš, co se stalo? Oblíbená influencerka Kateřina Kulešová už to dávno ví.

 

Knihy - 1
(Foto: Instagram)


2. Macbeth - Jo Nesbø


Lucie Ehrenbergerová drží v ruce čerstvou novinku od severského krále thrilleru. Jo Nesbø tentokrát nechal Harryho Hola u ledu, a vrhl se na nový příběh s novými a neotřelými postavami. Už teď víme, že se Nesbø opět strefil do černého. Pokud nejsi na holčičí romány a zvládneš i podrobné popisy drsných scén, pak určitě sáhni po této knize.

 

Knihy - 3
(Foto: Instagram)


3. Milk and Honey - Rupi Kaur


Próza ti nic neříká? Raději máš poezii? Pak si rozhodně pořiď útlou černou knížku, která si podmanila Instagram. Najdeš v ní básničky ze života, ve kterých se mnozí z nás ihned poznají. Od této knížky nečekej vysokou poezii, protože takové ambice si Milk and Honey ani nedělá. V ideálním případě si s knížkou zalez do horké vany jako Veronika.

 

Knihy - 4
(Foto: Instagram)


4. Terapie sdílením - Ester a Josefína


Tahle knížka vlastně vznikla jenom díky Instagramu! Za celým projektem stojí jediná myšlenka. Sdílet rozchodové věty se svým okolím. Věř, nebo ne, "terapie sdílením" je opravdu účinná (vyzkoušeno na vlastní kůži). A pokud jsi s Ester a Josefínou sdílela svou rozchodovou bolístku, pak je možné, že ji objevíš i v knížce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cestuj podle Instagramu: Nejfotogeničtější místečka jenom pár kilometrů za hranicemi! Tam musíš vyrazit
Kdo tě stalkuje na Instagramu a další Triky, které změní tvůj INSTAGRAMOVÝ ŽIVOT!
Cestuj podle Instagramu: 5 míst, která jsou za rohem a poladí ti feed


5. Losos v kaluži - Markéta Lukášová


Do knihy Losos v kaluži se zamilovala i Tess Kratochvílová a věříme, že se do ní zamiluješ i ty. Krásné čtení, které tě pobaví, ale zároveň i pohladí po duši. Rozhodně ideální knížka do vlaku, autobusu nebo třeba na dovolenou. Navíc má krásný obal a netypický tvar, který se bude přímo vyjímat na Instagramu. Tak honem do knihkupectví.

 

Knihy - 2
(Foto: Instagram)

 

Tip na akci:
Pokud miluješ knihy, pak nezapomeň, že od 10. do 13. května proběhne na Výstavišti v Holešovicích další ročník veletrhu Svět knihy. Hlavním tématem letošního ročníku je komiks a jeho podoby, ale můžeš se těšit i na další zajímavé autory, a to nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Lákadlem je Humbook stage, na které vystoupí třeba i youtuber Kovy. Více informací o tomto knižním festivalu nalezneš zde.0 hlasů
Vaše hodnocení