Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na vztah mezi užíváním marihuany a sexem se zaměřily hned dvě nedávné studie. Co o kuřácích marihuany odhalily?

Kouří váš přítel trávu? Takhle se to projeví v posteli!

Problémy v posteli
zdroj: Getty Images Problémy v posteli
aktualizováno 21.10.2018, 00:00 | 21.10.2018, 00:00 | Krásná.cz

Na vztah mezi užíváním marihuany a sexem se zaměřily hned dvě nedávné studie. Co o kuřácích marihuany odhalily?

Ze zprávy Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) vyplývá, že mladí Češi patří mezi nejnáruživější kuřáky marihuany. Marihuanu či hašiš užila dle závěrů průzkumu v posledním roce téměř pětina lidí ve věku 15 až 34 let, ve skupině od 15 do 16 let má v Česku aspoň jednu zkušenost s konopím dokonce 37 procent lidí. Patří mezi velmi náruživé uživatele, v celoevropském průzkumu je předčili jen Italové a Francouzi.

 


Nebudeme teď spekulovat, co dělá užívání této drogy s mozkovými buňkami, jak snižuje pozornost například při řízení auta, zaměříme se pouze na vliv na poli milostném a sexuálním.


Mění chuť na sex


Nejnovější studie amerických odborníků potvrdila, že kouření marihuany zvyšuje četnost sexu. Průzkumu, jenž byl uveřejněn v odborném žurnálu The Journal of Sexual Medicine, se zúčastnilo přes 50 tisíc mužů a žen. Jeho výsledky ukazují, že lidé, kteří denně marihuanu užívají, mají o celých 20 % více sexuálních styků než ti, kdo konopí neužívají.


Odborníci navíc ve studii vyvrátili rozšířený mýtus, že užívání této látky může způsobit sexuální dysfunkce.

 

Marihuana
(Foto: Profimedia)


Co dokáže s orgasmem?


Vztahu mezi užíváním marihuany a jejím vlivem na sexuální život se věnovala i další studie uveřejněná v žurnálu The Journal of Sexual Medicine. Ta se zaměřila výhradně na ženy a zkoumala, jaký vliv má kouření marihuany před sexem na to, jak ženy následný akt vnímají. 68 % žen označilo svůj sex po užití marihuany za lepší, horší prožitek poté zaznamenalo pouze 16 % žen. Pro téměř tři čtvrtiny žen pak konopí představuje způsob, jak zvýšit erotickou rozkoš, 62 % pak díky konopí cítí zlepšení orgasmu a libida celkově.


Více než šestina žen také prozradila, že marihuanu před sexem užívají záměrně. „Užitím malého množství marihuany před sexem si ženy mohou zvýšit libido, což může pomoci vyplavit více endorfinů a zlepšit vaginální lubrikaci. Marihuana totiž působí jako takzvané anxiolytikum, tedy látka odstraňující či redukující úzkost. Právě úzkost či stres jsou dva faktory, které libido negativně ovlivňují,“ vysvětlil Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.


 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex ve světě: Jak to nejradši dělají naši sousedé?
Staň se milenkou, kterou už nikdy neopustí
Sex podle čísel. Vypočítej si, jaká jsi v posteli

 

Svádí k nevěře


„Četné studie ze zahraničí i z České republiky ukazují, že chroničtí kuřáci konopí jsou se svým sexuálním životem spokojenější a souloží častěji. Zároveň však mají vyšší tendence k promiskuitě,“ komentuje Adam Durčák. „Marihuana totiž obecně zmírňuje psychické napětí, zlepšuje náladu. Díky ní mají lidé menší zábrany a cítí se uvolněnější,“ dodal Durčák.0 hlasů
Vaše hodnocení