Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jen nevinné zlozvyky a bezděčné pohyby rukou? Ani omylem! Nahlédněte do tajů neverbální komunikace.

Kousání nehtů, klepání prsty, točení vlasů na prsty: Nauč se číst SKRYTÝ VÝZNAM častých zlozvyků

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 11.05.2018, 00:00 | 11.05.2018, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Jen nevinné zlozvyky a bezděčné pohyby rukou? Ani omylem! Nahlédněte do tajů neverbální komunikace.

Možná si to ani neuvědomujete, ale některé zlozvyky nás staví v očích druhých do špatného světla. Zejména ty neverbální, které ve společnosti druhých podvědomě děláme. Prozradí o vás mnohem víc, než si myslíte. Zejména nevědomé pohyby rukou!

 

Nahlédnutí do tajů neverbální komunikace nám může pomoci s naším vyjadřováním. Můžeme se naučit kontrolovat sami sebe a dávat si pozor na to, co s rukama během rozhovoru děláme. Zároveň se naučíte číst lidi kolem sebe, za pár minut můžete poznat, jestli vás lidé kolem poslouchají, souhlasí s vámi, cítí se nervózně nebo povýšeně.

 

Poznejte, co znamenají jaká gesta, i to, jak snadno se dají odnaučit.

 

Okusování nehtů

 

Není to vůbec nevinný zlozvyk. Kousání nehtů ve společnosti mluví o ješitnosti, pocitu nenahraditelnosti i o tom, že jedinec se cítí být lepší než všichni ostatní. Pokud je to váš problém, je na čase vrátit se nohama na zem a dávat si velký pozor, kam své prstíky strkáte.

 

 

Neustálé kontrolování času

 

Tento zlozvyk prozrazuje nervozitu a netrpělivost. Způsobuje falešný dojem, že jedinec se nachází ve spěchu, což vůbec nepůsobí přátelsky. Pokud to děláte i vy, raději si strčte mobil do kabelky a dejte si zákaz ho během večera vůbec vyndavat.

 

Pokud víte, že v určitý čas musíte odejít, nastavte si připomínku, která vám včas zazvoní. Je to mnohem přijatelnější, než sledovat každou minutu, jak utíká čas.

 

Přehnaná gestikulace

 

Někteří lidé se nedokážou ubránit přehnaným gestům a mávají nekontrolovaně rukama na všechny světové strany. Toto chování říká, že tento člověk něco skrývá a měli byste se mít na pozoru. Pokud je právě toto vaše slabost, snažte se svá gesta zmírnit a vědomě se kontrolovat. Při komunikaci nezapomínejte naopak na otevřené dlaně, které dávají najevo otevřenost a také to, že nic netajíte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Předstírá kamarádství? Tyto triky odhalí FALEŠNOU KÁMOŠKU
Líbíš se mu nebo ne? Řeč těla ho prozradí
Řeč těla, kterou kluky odháníš! Možná o ní ani nevíš!

 

Ach, ty vlasy

 

Myslíte si, že točení pramínku vlasů na prst vypadá svůdně a sexy? Když flirtujete s mužem, pak možná ano, ale všeobecně to vypovídá spíše o nepozornosti a nejistotě. I o tom, že takový jedinec se snaží oklamat okolí a tvářit se sebejistě. Věřte, že je lepší otevřeně se přiznat, že danému tématu nerozumíte a nemáte k němu co říci. Tímto přístupem si získáte větší oblibu.

 


Ruce zaťaté v pěst

 

Toto gesto prozrazuje, že jste pořádně rozzlobený člověk, je obecně znakem agrese. Dává dost jasně najevo nesouhlas a neochotu diskutovat.

 

Neposedné klepání prstů o stůl

 

Je to projev vnitřního neklidu, zmatku a chaosu uvnitř člověka, který to dělá. V této chvíli není schopen přijímat jakékoliv podněty zvenčí a nemá smysl mu věnovat pozornost. Pokud se v této situaci přistihnete vy, okamžitě s tím přestaňte, zavřete oči a zhluboka se nadechněte. Váš mozek si potřebuje odpočinout, dát si pár minut pauzu a zrelaxovat. Raději se omluvte a na chvilku se někam zavřete.

 

Ruce mezi stehny

 

Je to velmi nevinné gesto a značí plachost daného jedince, který raději mlčí, než by prosadil svůj názor. Rozhodně na takového člověka nenaléhejte a dejte mu prostor, mnohdy čeká na to, až ho vyzvete ke sdělení vlastního názoru, ale rozhodně ho k tomu nenuťte.0 hlasů
Vaše hodnocení