Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Napadlo by vás někdy, že se můžete stát miláčkem celebrit jen kvůli tomu, jakým způsobem děláte kávu? Barista Brian Leonard se proslavil svou jedinečnou schopností vytvářet na povrchu šálku kávy nejen krajiny a zvířata, ale i portréty. A to tak re...

Kreativní barista kreslí do kávy portréty celebrit! Co všechno dokáže?

Brian Leonard
zdroj: Instagram Brian Leonard
aktualizováno 24.10.2019, 00:00 | 24.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Napadlo by vás někdy, že se můžete stát miláčkem celebrit jen kvůli tomu, jakým způsobem děláte kávu? Barista Brian Leonard se proslavil svou jedinečnou schopností vytvářet na povrchu šálku kávy nejen krajiny a zvířata, ale i portréty. A to tak realistické, že ho sama Meryl Streep nazvala géniem!

Brian už je tak známý, že ho všichni fanoušci oslovují pouhým Barista Brian. Běžně k němu chodí na kávu obyčejní lidé, ale i celebrity, přičemž všichni si mohou odnést kafe s vlastním portrétem na hladině. Jeho umění ocení nejen milovníci kávy, ale také instagramoví nadšenci, kteří se se svým kávovým portrétem rádi fotí.


Rodák z Toronta a latte umělec Brian si díky zručnému používání kávy a mléka udělal takové jméno, že má nyní pracovní nabídky z celého světa. Fotky kávy, které vzešly z jeho rukou, se často stávají virálními. A není se čemu divit, jde o opravdu neotřelou formu umění.

 

Brian Leonard
(Foto: Instagram)


Brian říká, že byl kreativní už odmalička. Po celém domě maloval jednorožce a jako plátno mu často posloužily stěny schované za televizorem a dveře. Avšak to, že se stanou jeho uměleckým prostředkem právě obrázky v pěně vytvořené během dvou minut, vůbec nepředpokládal. Podle něj samotného je legrační, že zrovna tohle dotáhl na takovou úroveň.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka vytváří kouzelné ilustrace během své ranní kávy
Umělkyně vytváří úžasná díla ze sushi! Příliš krásná na to, aby to bylo k jídlu
Kouzelné ilustrace ukážou, jaké výhody přináší být single a bydlet sama


Už dřív se zúčastnil uměleckých kurzů a část života trávil také v hudebním divadle, tento svůj talent ale objevil teprve před pár lety, když pracoval jako barista. Poté, co v kavárně naučil kreslit jednoduché obrázky pouze pomocí mléka, začal do kávy zkoušet malovat obličeje svých kolegů. Od nich pak dostával opravdu pozitivní zpětnou vazbu, díky které posléze namaloval do kávy obličej každému, kdo si pro ranní životabudič přišel. A pak už to šlo samo a Brianovy schopnosti si všichni zamilovali.

 

Brian Leonard
(Foto: Instagram)


Barista však nadále zdokonaluje svou techniku, která je tím časově náročnější, čím je obrázek propracovanější. Vždycky, když někomu dělá kafe, je to pro něj tak trochu adrenalin. Rozbuší se mu srdce a cítí příval energie. Musí být při kreslení rychlý, aby káva nezchladla, ale zároveň je potřeba se snažit. Rád se ptá svých zákazníků, co chtějí do své kávy nakreslit. Zpočátku byli lidé z otázky zmatení, ale teď už každý ví, co Brian dokáže.


Je škoda, že Brianovo umění nevydrží déle, než se z kávy někdo napije. S tím je ale umělec smířený, je to součástí toho, co dělá. Svoji tvorbu dokonce nazývá pitným uměním. Má udělat dojem a pak zmizet.


Jaké slavné osobnosti Brian do kávové pěny namaloval? Podívejte se a pochopíte, proč je Barista Brian tak oblíbený.

 

Arianna Grande

Brian Leonard
(Foto: Instagram)

 

Princ Harry a vévodkyně Meghan

Brian Leonard
(Foto: Instagram)

 

Amy Winehouse

Brian Leonard
(Foto: Instagram)

 

Kristen Stewart

Brian Leonard
(Foto: Instagram)

 

Daniel Radcliffe

Brian Leonard
(Foto: Instagram)

 

Eddie Redmayne

Brian Leonard
(Foto: Instagram)

 

Kromě celebrit však Brian kreslí i motivy zvířat, květin, slavných budov nebo postav z pohádek. Na další ukázky z jeho tvorby se podívejte do galerie.

 

Fotogalerie

1 / 8 Otevřít fotogalerii0 hlasů
Vaše hodnocení