Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Milujete se a intimní hrátky probíhají naprosto v pořádku až do chvíle, než si jeden z vás všimne na prostěradle několika červených teček. Leknete se a říkáte si, od čeho to asi může být?

Krvácení během sexu: Co ho způsobuje a máte se čeho bát?

Problémy při sexu
zdroj: Getty Images Problémy při sexu
aktualizováno 19.03.2019, 00:00 | 19.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Milujete se a intimní hrátky probíhají naprosto v pořádku až do chvíle, než si jeden z vás všimne na prostěradle několika červených teček. Leknete se a říkáte si, od čeho to asi může být?

Pokud se během sexu nebo po něm objeví pár kapek krve, přestože to není před, po ani během menstruace, rozhodně to není nic normálního. Samozřejmě k tomu může dojít během úplně prvního, ale i druhého sexu, kdy je porušena panenská blána. Pak už byste však krvácení neměly přejít jen mávnutím ruky, může být totiž příznakem těchto věcí.


1. Vynechání prášků


Pokud berete antikoncepční pilulky, musíte si dávat pozor na pravidelnost a skutečně dodržovat jejich užívání. Po jednom zapomenutí sice krvácet hned nezačnete, když už si ale nevezmete tabletku víckrát, může se to projevit právě tímto způsobem. Dalším následkem vynechání by samozřejmě mohlo být také otěhotnění.

 

Problémy při sexu
(Foto: Getty Images)


2. Uhnízdění vajíčka


Pokud jste otěhotněly, raná fáze se někdy projevuje právě nahnědlým špiněním nebo jednorázovým slabým krvácením. Dochází k němu právě v době, kdy se zahnizďuje embryo.


3. Stres


Pokud žijete v nepřiměřeně velkém stresu, má to překvapivě vliv i na vaši hormonální rovnováhu. Vědecké studie potvrdily, že stres má vliv na hormony, tím pádem také na menstruační cyklus. Může proto vyvolávat dokonce špinění.

 

ČTĚTE TAKÉ:

NEHODA PŘI SEXU, která se může stát každému! Jak ji bez stresu vyřešit?
Velký penis? V těchto polohách bolest nehrozí
Víš, jak se správně chránit před rakovinou děložního čípku?


4. Příliš drsný sex


Pokud se s partnerem milujete příliš často, dlouze a vášnivě, můžete se při sexu odřít nebo lehce poranit. Zvlášť pokud jste nebyly dostatečně vlhké. Odřeniny mohou trochu krvácet a samy o sobě sice nejsou nebezpečné, mohla by se do nich však dostat nepříjemná infekce. Předcházet jim lze lubrikačním gelem a poctivou předehrou.


5. Nemoc


Krev může značit také různé nemoci, a to od těch pohlavně přenosných až po rakovinu. Pohlavně přenosné choroby mohou mít mnoho příznaků anebo také žádné. Krvácení během intimních hrátek však může být jedním z nich, a navíc je snadno zaznamenatelné. Pokud si ho všimnete, dejte si po vyloučení předchozích možností pozor hlavně na případnou kapavku nebo chlamydie.

 

Problémy při sexu
(Foto: Getty Images)


Zbystřete ale také v případě, že se krvácení při sexu nebo po sexu opakuje. Může jít o nevinný zánět, ale může to být i známkou zrádné a nebezpečné rakoviny dělohy nebo děložního čípku. Tady neváhejte s rychlou návštěvou vašeho gynekologa!


Toho navštivte i tehdy, když krvácení doprovází i bolesti v pánevní oblasti. Mohly byste trpět nějakým chronickým zánětlivým onemocněním nebo mít dokonce endometriózu. To je nemoc, kdy roste děložní sliznice mimo dělohu a způsobuje například neplodnost.


6. Příchod menopauzy


Ve velmi ojedinělých případech přichází menopauza v raném věku, klidně už před třicítkou. Zpozorněte tehdy, jestliže podstupujete hormonální léčbu, trpíte onemocněním vaječníků nebo máte nějakou genetickou poruchu. Je to sice dost vzácné, ale ne nemožné, a častější krvácení může být jedním z příznaků.0 hlasů
Vaše hodnocení