Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rády byste patřily mezi nejoblíbenější holky ze školy, ale zatím se nacházíte spíš na okraji třídy? Nestačí jen doufat, že se to samo zlepší. Podívejte se na chyby, které možná děláte a které vám pravděpodobně brání v tom, abyste tvořily jádro třídy.

Kvůli čemu patříte mezi outsiderky?

outsiderka
zdroj: Getty Images outsiderka
aktualizováno 29.10.2019, 00:00 | 29.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Rády byste patřily mezi nejoblíbenější holky ze školy, ale zatím se nacházíte spíš na okraji třídy? Nestačí jen doufat, že se to samo zlepší. Podívejte se na chyby, které možná děláte a které vám pravděpodobně brání v tom, abyste tvořily jádro třídy.

Snažíte se být milé a v pohodě, ale stejně vás většina spolužáků přehlíží? Když máte s někým tvořit dvojici, klasicky zůstanete na ocet a během tělocviku si vás nikdo nevybere do družstva? Je jasné, že tyto zážitky vám na sebevědomí moc nepřidají. Pokud se však vyvarujete následujících věcí, tak na společenském žebříčku vaší třídy postoupíte o pár stupňů výš.


Oblékáte se jinak než ostatní


Lidé se většinou bojí toho, co vypadá jinak než oni samy. Pokud chodíte oblečené v punkerském oblečení a rty si denně namalujete černou rtěnkou, pak se nedivte, že se vás lidé v okolí trochu straní. Možná totiž působíte příliš drsně nebo tak, že se vlastně ani nechcete bavit s ostatními. Buď si najděte přátele v subkultuře, v jejímž stylu se oblékáte, nebo se trochu přizpůsobte tomu, jak chodí oblečení ostatní. Až změníte šatník, tak budete už první pohled zapadat lépe!


Chováte se nepřiměřeně


Často si vylijete zlost na ostatních a baví vás vyvolávat hádky? Nebo se nad dalšími lidmi povyšujete a rády dáváte najevo, že jste něco víc? Veškeré chování, které je lidem nepříjemné a vypadá nepřirozeně, vás drží od ostatních dál. Některé projevy vaší povahy mohou lidi vyloženě děsit, proto nedělejte nic, čím vaše okolí šokujete. Zamyslete se nad tím, co by mohlo lidem na způsobu, jak s nimi komunikujete, vadit.

 

oblíbená dívka
(Foto: Getty Images)


Jste stydlivé


Najít společné téma hovoru dělá ve společenských vztazích hodně. Je možné, že jste zůstaly ve třídě odstrčené jen kvůli tomu, že ostatní nevědí, o čem se s vámi bavit. I když jste introvertky, snažte se být co nejvíc sdílné a naladit se s ostatními na stejnou notu. Čím víc to budete zkoušet, tím vám bude jasnější, že na tom vlastně vůbec nic není.


Možná máte ve třídě problém, protože jste tu nové a ještě jste se moc neotrkaly. Pokud se stydíte mluvit s lidmi, zkoušejte to prolomit krůček po krůčku. Sem tam někoho oslovte a vůbec se toho nebojte. Když budete odvážné, tak si vás lidé oblíbí rychleji.


Všechno si moc berete


Slyšíte, jak dívka sedící vedle vás někoho pomlouvá a okamžitě získáte pocit, že mluví o vás? Vztahovačnost vám hodně brání v tom, aby si vás kolektiv oblíbil. Snažte se být také co nejmíň urážlivé a když vám někdo řekne něco špatného, tak to zkrátka hoďte za hlavu. Takhle pro vás bude komunikace s ostatními mnohem jednodušší a vy si nebudete dělat starosti navíc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 věcí, kterým rozumí holky, které nejsou ve třídě populární
TEST: Miláček nebo outsider? Jak si vedete v kolektivu spolužáků?
Test: Nebojíš se vyjádřit?


Necháte ostatní, aby si z vás dělali legraci


V každé třídě se najde někdo, komu se ostatní spolužáci tak trochu smějí. Například se vám někdy něco nepovedlo, řekly jste něco špatně a lidé ze školy vám to ještě dalších pár týdnů předhazují. Řekněte jim jasně, že vám to vadí a ať s tím přestanou. Pokud to nezabere, najděte na nich také něco směšného, co budete zdůrazňovat.


Nevěříte si


Abyste se staly královnou třídy, nesmíte sedět v koutě a tvářit se nešťastně. Pokud vám dělá problém malé sebevědomí, napište si na papír deset věcí, ve kterých jste dobré a denně si to opakujte. Když si budete víc věřit vy samy, tak získáte důvěru i od ostatních!


Ukažte vaše kvality


Ostatní si vás také budou víc vážit, když jim dáte najevo, proč by si vás měli předcházet. Třeba vyřešíte každou matematickou úlohu nebo pletete úžasné copánky. Ukažte všem, co ve vás je. Uvidíte, že se s vámi pak bude chtít kamarádit skoro každý.


Být outsider není nic špatného


Nakonec pokud nepatříte do top party, tak se nic neděje. Hlavní je, abyste měly ve třídě pár kamarádek a nebylo vám tam smutno. Je zbytečné se přemáhat, aby si vás oblíbili úplně všichni.


Na povzbuzení si můžete také pustit film Křupan. Paul nastupuje na vysokou školu, kde vůbec nikoho nezná. Chodí v nevhodném oblečení, přičemž na koleji má bydlet s o dost bohatšími a drzejšími kluky. Paul by rád získal nějaké kamarády, ale tito kluci se mu neustále posmívají. Nakonec se musí z koleje vystěhovat a najít si místo, kde bude bydlet. Do toho potká Doru, se kterou má mnoho společného. Dora se s ním však chce pouze kamarádit, chce mu pomoct lépe zapadnout mezi ostatní. Získá nakonec Paul krásnou Doru i dobré postavení ve škole? Na to se podívejte v pátek 1. listopadu od 18:15 na Nova Cinema.
 0 hlasů
Vaše hodnocení